TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жалуз по вторпат се збогува од ракометот!

24 Ракомет - 25.11.2022

Поранешниот ракометар на Кил и Барселона, средниот бек Ваел Жалуз поради здравствени проблеми одлучи да стави точка на својата ракометна кариера. Некогашниот туниски репрезентативец, кој ги имаше најдобри партии во кариерата против Вардар како член ...

Жалуз се збогува од ракометот

Курир - 26.11.2022

Поранешниот ракометар на Кил и Барселона, средниот бек Ваел Жалуз поради здравствени проблеми одлучи да стави точка на својата ракометна кариера. Некогашниот туниски репрезентативец, кој ги имаше најдобри партии во кариерата против Вардар како член ...