TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали iPhone 15 добива „ривал во сенка“?

USB - 01.10.2023

Впечатоците по iPhone 15 сè уште не стивнуваат, а веќе ги имаме првите информации за новиот изданок на серијата Google Pixel. На интернет се појавија првите протекувања кои ни откриваат како ќе изгледаат Google Pixel 8 и Pixel 8 Pro, како и некои од ...

Корисниците се жалат на прегревање на iPhone 15, а сега се огласи и Apple

Локално - 01.10.2023

Најновите iPhone-и се појавија во продажба пред нешто повеќе од една недела, а оттогаш некои корисници забележаа дека нивните телефони се загреваат повеќе отколку што очекуваа. Apple проговори за овие поплаки и изјави за Форбс дека идентификувале ...

Колку плати се потребни за iPhone 15 – во Македонија и во регионот

4NEWS - 01.10.2023

Во Македонија пристигнаа и телефоните од серијата iPhone 15. Цените на новите модели се доста високи – пресметавме колку просечни месечни плати ви се потребни за некои од нив и ги споредивме овие податоци во земјата и регионот.

Колку просечни плати ви се потребни за да си купите нов iPhone 15

Денар - 30.09.2023

Во Македонија пристигнаа телефоните од серијата iPhone 15. Цените на новите модели се доста високи – пресметавме колку просечни месечни плати ви се потребна за некои од нив. Во Македонија најевтиниот модел – iPhone 15 128GB – чини 65.000 денари, ...

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон 15

Независен - 30.09.2023

Компанијата „Епл“ денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber.

ВИДЕО: Јутјубер го тестираше новиот титаниумски iPhone, го скрши со голи раце

USB - 30.09.2023

Јутјуберот JerryRigEverything го стави iPhone 15 Pro Max на истиот тест за издржливост што го дава на другите телефони. Иако на почетокот изгледаше ветувачки, на крајот се покажа дека предводникот на Apple не се снајде баш најдобро.

Видео: „Google“ се потсмева со „iPhone“ во својата најава за „Pixel 8“

Канал5 - 29.09.2023

„Google“ ја продолжи серијата видео реклами под ознаката „#BestPhonesForever“. Овој пат, добивме „страшна приказна“ за тоа колку ќе бидат добри претстојните телефони „Pixel 8“ и „Pixel 8 Pro“ со вештачка интелигенција на 4-ти октомври.

Корисниците на најновите модели на Ајфон се жалат поради прегревање на телефонот

Слободен Печат - 29.09.2023

Епл се соочува со поплаки од корисниците поради прегревање во однос на новите модели на Ајфон 15, при што некои клиенти тврдат дека телефонот станува премногу жежок за да се држи, пренесува Гардијан .

ПРЕД ПРОМОЦИЈАТА НА PIXEL 8 PRO ПРОТЕКОА ИНФОРМАЦИИ: Гугл ќе ве части со Pixel Watch 2 ако го нарачате телефонот ...

Пари - 29.09.2023

Гугл очигледно ќе ви даде бесплатен Pixel Watch 2 ако однапред нарачате Pixel 8 Pro, според промотивната слика објавена од Камила Војчичовска. Wojciechowska објави и други протекувања, вклучително и она што го објави 91mobiles со промотивно видео ...

Google го исмеваше iPhone 15 во новото видео, погледнете

Денар - 29.09.2023

Google има серија на видео реклами наречени #BestPhonesEver и објавува ново видео честопати. Последното беше објавено синоќа на тема – страшна приказна. На видеото, телефонот Pixel на Google може да се види како кажува „страшни приказни“ за iPhone ...

Google го исмеа iPhone во рекламата за Pixel 8

Кајгана - 29.09.2023

Google продолжи да објавува реклами под хаштагот #BestPhonesForever, најавувајќи дека претстојните телефони Pixel 8 и Pixel 8 Pro ќе бидат „одлични и полни со AI технологија“. Google има намера да претстави два нови смартфони на 4 октомври, а новото ...

ВИДЕО: Google се потсмеваше на iPhone во својата најава за Pixel 8

USB - 30.09.2023

Google ја продолжи серијата видео реклами под ознаката „#BestPhonesForever“. Овој пат, добивме „страшна приказна“ за тоа колку ќе бидат прекрасни претстојните телефони Pixel 8 и Pixel 8 Pro со вештачка интелигенција на 4-ти октомври.

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон 15

Локално - 30.09.2023

Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber. Таа американска компанија од Купертино, Калифорнија, објави ...

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон 15

365 - 30.09.2023

Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber. Таа американска компанија од Купертино, Калифорнија, објави ...

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон 15

Бриф - 30.09.2023

Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber. Таа американска компанија од Купертино, Калифорнија, објави ...

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон 15

Во Центар - 30.09.2023

Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber. Таа американска компанија од Купертино, Калифорнија, објави ...

„Епл“ потврди: Прегревањето е софтверска грешка во моделот Ајфон 15

4NEWS - 30.09.2023

Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber. Таа американска компанија од Купертино, Калифорнија, објави ...

ОФИЦИЈАЛНО СЕ ОГЛАСИ ЕПЛ ЗА ГРЕШКАТА – пред да купите Ајфон 15 РАЗМИСЛЕТЕ ДВАПАТИ!

Курир - 30.09.2023

Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber. Таа американска компанија од Купертино, Калифорнија, објави ...

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон 15

24Инфо - 30.09.2023

Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber. Таа американска компанија од Купертино, Калифорнија, објави ...

ЕПЛ ЗА ГРЕШКАТА – пред да купите Ајфон 15 РАЗМИСЛЕТЕ ДВАПАТИ!

Денешен - 30.09.2023

Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber. Таа американска компанија од Купертино, Калифорнија, објави ...

„Епл“ потврди софтверска грешка во IPhone 15

MakPress - 01.10.2023

Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегревање на моделите на Ајфон 15 биле предизвикани од софтверска грешка што се појавува при користење на апликациите Instagram и Uber. Таа американска компанија од Купертино, Калифорнија, објави ...