TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре ќе нема вода во две општини во Скопје

Скопје инфо - 13.10.2021

ЈП Водовод и канализација ги известува граѓаните дека на ден 14.10.2021 година (четврток): -Поради менување на водоводен вентил во шахта на Никола Русински бр. 12, од 09:30 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат ...

Прекинато водоснабдување во Студеничани

Вечер Прес - 13.10.2021

Поради дефект на приклучна цевка, без вода денеска ќе бидат корисниците од Студеничани. -Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:30 часот до завршување со санација на дефектот – соопштија од јавното претпријатие „Водовод и ...

Прекинато водоснабдување во Студеничани

MakPress - 13.10.2021

Поради дефект на приклучна цевка, без вода денеска ќе бидат корисниците од Студеничани. -Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:30 часот до завршување со санација на дефектот – соопштија од јавното претпријатие „Водовод и ...