TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Започна расправата во грчкиот Парламент за гласање недоверба на владата, договорот со Македонија главна тема

А1 On - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Претседателот на Парламент соопшти дека расправата ќе заврши со гласање во ...

Интерпелација за Ципрас поради договорот со Македонија

Телма - 14.06.2018

Лидерот на Нова Демократија, Кирјакос Мицотакис, од говорницата на грчкиот парламент им соопшти на пратениците дека неговата партија поднесува иницијатива за за гласање недоверба на грчката влада поради договорот со Макеоднија.

Започнува дводневна расправа во грчкиот парламент, договорот со Македонија главна тема

Фокус - 14.06.2018

Ова е подарок во овој момент, можност од прва класа за овие два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во одговорот до лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис, по доставеното барање за ...

Ципрас на тест пред грчкиот парламент, попладнево ќе се гласа доверба на Владата

Макфакс - 14.06.2018

Главната опзициска партија во Грција, „Нова демократија“ поднесе иницијатива за гласање доверба на владата на премиерот Алексис Ципрас, поради договорот за промената на името, пренесува „Ројтерс“.

Мицотакис поднесе предлог за гласање недоверба на владата на Ципрас

Алсат-М - 14.06.2018

Лидерот на грчката опозиција, Кирјакос Мицотакис, поднесе до грчкиот парламент предлог за гласање недоверба на владата, пренесе агенцијата АНА-МПА . Во ваков случај, секаква друга расправа во грчкиот парламент прекинува и почнува претрес по ...

Интерпелација за Ципрас поради договорот со Македонија

Р.С.Европа - 14.06.2018

Грчката опозициска Нова демократија поднесе иницијатива за гласање на недоверба на Владата на премиерот Алексис Ципрас поради договорот со Македонија, објави новинската агенција Ројтерс. Пратеничката расправа за интерпелацијата е закажана за 18 ...

„Екстремниот“ Мицотакис го закочи грчкиот парламент со предлог за недоверба за владата

Фактор - 14.06.2018

Лидерот на грчката опозиција, Кирјакос Мицотакис, поднесе до грчкиот парламент предлог за гласање недоверба на владата. Со тоа почнаа да се остваруваат најавите на неговиот политички ривал, грчкиот премиер Алексис Ципрас, дека очекува од Мицотакис ...

Ципрас утре со договорот за името пред грчките пратеници

Р.С.Европа - 14.06.2018

Грчкиот премиер Алексис Ципрас утре ќе го извести грчкиот Парламент за постигнатиот договор со Македонија, но нема прецизни информации кога пратениците ќе расправаат по договорот. Останува отворено прашањето дали ќе се остварат предвидувањата во ...

Ципрас утре ќе го извести парламентот за договорот со Македонија

Локално - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање. Како што јави дописничката на МИА од Атина, Ципрас достави барање ...

Во грчкиот парламент почна расправата за гласање недоверба на владата, договорот со Македонија главна тема

Независен - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Како што јави дописничката на МИА од Атина, претседателот на Парламент ...

Нова демократија ќе поднесе интерпелација на Владата на Ципрас

Нова ТВ - 13.06.2018

Конзервативната опозиција во Грција размислува да поднесе предлог за гласање на недоверба на владата, поради договорот со името со Македонија, пишува Катимерини. Официјален претставник на Нова демократија, за весникот изјавил дека партијата ќе ...

Ципрас: Седницата е можност два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде

+инфо - 14.06.2018

Ова е подарок во овој момент, можност од прва класа за овие два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во одговорот до лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис, по доставеното барање за ...

Ципрас на тест пред грчкиот парламент, попладнево ќе се гласа доверба на владата

Поглед - 14.06.2018

Главната опзициска партија во Грција, Нова демократија, поднесе иницијатива за гласање доверба на владата на премиерот Алексис Ципрас поради договорот за промената на името, пренесува „Ројтерс“.

Предлогот за гласање недоверба на владата на Ципрас денеска пред грчките пратеници

Република - 14.06.2018

Нова демократија поднесе предлог за гласање недоверба на грчката влада. Претседателот на партијата Кирјакос Мицотакис кажа дека тоа било негова обврска кон грчкиот народ, по штетниот договор што Ципрас го постигнал со Заев.

Се ниша Владата на Ципрас: Вечерва грчкото Собрание ќе и гласа доверба

Press24 - 14.06.2018

Грчката опозициска Нова демократија поднесе иницијатива за гласање на недоверба на Владата на премиерот Алексис Ципрас поради договорот со Македонија, објави новинската агенција Ројтерс. Пратеничката расправа за интерпелацијата е закажана за 18 ...

Ципрас утре ќе го претстави договорот во грчкиот парламент

Алсат-М - 14.06.2018

Грчкиот премиер Алексис Ципрас утре ќе го извести грчкиот Парламент за постигнатиот договор со премиерот Заев, но нема прецизни информации кога пратениците ќе расправаат по него. Останува отворено прашањето дали ќе се остварат најавите дека ...

Ципрас утре ќе го извести парламентот за договорот со Македонија

А1 On - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање. Како што јави дописничката на МИА од Атина, Ципрас достави барање ...

Почна расправата во грчкиот Парламент за гласање недоверба на владата, договорот со Македонија главна тема

+инфо - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, почна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Претседателот на Парламент соопшти дека расправата ќе заврши со гласање во ...

Катимерини: Нова демократија ќе поднесе интерпелација на Владата на Ципрас

Press24 - 13.06.2018

Конзервативната опозиција во Грција размислува да поднесе предлог за гласање на недоверба на владата, поради договорот со името со Македонија, пишува Катимерини. Официјален претставник на Нова демократија, за весникот изјавил дека партијата ќе ...

Попладнево започнува 2-дневна расправа во грчкиот парламент, договорот со Македонија главна тема

А1 On - 14.06.2018

Ова е подарок во овој момент, можност од прва класа за овие два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во одговорот до лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис, по доставеното барање за ...

Ципрас на тест пред грчкиот парламент, попладнево ќе се гласа доверба на Владата

МК News - 14.06.2018

Нова демократија поднесе предлог за гласање недоверба на грчката влада. Претседателот на партијата Кирјакос Мицотакис кажа дека тоа било негова обврска кон грчкиот народ, по штетниот договор што Ципрас го постигнал со Заев.

Ципрас утре со договорот во грчкиот парламент

Независен - 14.06.2018

Грчкиот премиер Алексис Ципрас утре ќе го извести грчкиот Парламент за постигнатиот договор со Македонија, но нема прецизни информации кога пратениците ќе расправаат по договорот. Останува отворено прашањето дали ќе се остварат предвидувањата во ...

Ципрас утре ќе го извести парламентот за договорот со Македонија, ова се можните сценарија во Грција

Курир - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање. Како што јави дописничката на МИА од Атина, Ципрас достави барање ...

Започна расправата во грчкиот Парламент за гласање недоверба на владата, договорот со Македонија главна тема

Локално - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Како што јави дописничката на МИА од Атина, претседателот на Парламент ...

Катимерини: Нова демократија ќе поднесе предлог за гласање недоверба на владата на Ципрас

Радар - 13.06.2018

Конзервативната опозиција во Грција размислува да поднесе предлог за гласање на недоверба на владата, поради договорот со името со Македонија, пишува Катимерини. Официјален претставник на Нова демократија, за весникот изјавил дека партијата ќе ...

Почнува интерпелацијата на владата на Ципрас, гласањето за договорот од недела

1tv - 14.06.2018

Ова е подарок во овој момент, можност од прва класа за овие два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во одговорот до лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис, по доставеното барање за ...

Ципрас утре ќе го извести Парламентот за договорот - во игра две сценарија

Press24 - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање. Како што јави дописничката на МИА од Атина, Ципрас достави барање ...

Започна расправата во грчкиот Парламент за гласање недоверба на владата, договорот со Македонија главна тема

Стандард - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Како што јави дописничката на МИА од Атина, претседателот на Парламент ...

Попладнево започнува дводневна расправа во грчкиот парламент, договорот со Македонија главна тема

Локално - 14.06.2018

Ова е подарок во овој момент, можност од прва класа за овие два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во одговорот до лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис, по доставеното барање за ...

Ципрас утре ќе го извести парламентот за договорот со Македонија

Либертас - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање. Како што јави дописничката на МИА од Атина, Ципрас достави барање ...

Започна расправата во грчкиот Парламент за гласање недоверба на владата, договорот со Македонија главна тема

Press24 - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Како што јави дописничката на МИА од Атина, претседателот на Парламент ...

Попладнево започнува дводневна расправа во грчкиот парламент, договорот со Македонија главна тема

Либертас - 14.06.2018

Ова е подарок во овој момент, можност од прва класа за овие два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во одговорот до лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис, по доставеното барање за ...

Ципрас пред грчкиот парламент, Мицотакис ќе прави сопки

+инфо - 14.06.2018

Останува отворено прашањето дали ќе се остварат предвидувањата во медиумите и ќе се потврдат информациите во новинарските кругови, дека опозициската Нова демократија ќе достави предлог за гласање недоверба на владата.

Започна расправата за гласање недоверба на владата, договорот со Македонија главна тема

МКД - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Неа демократиа за гласање недоверба на грчката Влада. Како што јави дописникот на МИА од Атина, претседателот на Парламентот ...

Договорот со Македонија топ тема - попладнево седница во грчкиот парламент

Press24 - 14.06.2018

Ова е подарок во овој момент, можност од прва класа за овие два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во одговорот до лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис, по доставеното барање за ...

Ципрас утре пред Парламентот за Договорот со Македонија

Нова ТВ - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање, јавува МИА.

Почна расправата за гласање недоверба на владата на Ципрас

1tv - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Претседателот на Парламент соопшти дека расправата ќе заврши со гласање во ...

Попладнево започнува дводневна расправа во грчкиот парламент, договорот со Македонија главна тема

Слободен Печат - 14.06.2018

Ова е подарок во овој момент, можност од прва класа за овие два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во одговорот до лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис, по доставеното барање за ...

Ципрас утре ќе го извести парламентот за договорот со Македонија

Стандард - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање. Како што јави дописничката на МИА од Атина, Ципрас достави барање ...

Започна расправата во грчкиот Парламент за гласање недоверба на владата, договорот со Македонија главна тема

Канал5 - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Како што јави дописничката на МИА од Атина, претседателот на Парламент ...

Попладнево започнува дводневна расправа во грчкиот парламент, договорот со Македонија главна тема

Сител - 14.06.2018

Ова е подарок во овој момент, можност од прва класа за овие два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во одговорот до лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис, по доставеното барање за ...

Ципрас утре ќе го извести парламентот за договорот со Македонија

Канал5 - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање. Како што јави дописничката на МИА од Атина, Ципрас достави барање ...

Почна расправата во грчкиот Парламент за гласање недоверба на владата

Слободен Печат - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Како што јави дописничката на МИА од Атина, претседателот на Парламент ...

Попладнево започнува дводневна расправа во грчкиот парламент

Р.С.Европа - 14.06.2018

Ова е подарок во овој момент, можност од прва класа за овие два дена да разговараме со имиња за тоа кој што и кога даде. Ова го кажа грчкиот премиер Алексис Ципрас во одговорот до лидерот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис, по доставеното барање ...

Ципрас утре ќе го извести парламентот за договорот со Македонија

Сител - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање. Како што јави дописничката на МИА од Атина, Ципрас достави барање ...

Започна седницата за недоверба на Ципрас, ќе трае до сабота

Фокус - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Како што јави дописничката на МИА од Атина, претседателот на Парламент ...

Ципрас утре ќе го извести парламентот за договорот со Македонија

1tv - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање. Како што јави дописничката на МИА од Атина, Ципрас достави барање ...

Започна расправата во грчкиот Парламент за гласање недоверба на владата, договорот со Македонија главна тема

Сител - 14.06.2018

Со несогласувања околу тоа колку ќе трае расправата, започна седницата во грчкиот Парламент по доставеното барање од Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Како што јави дописничката на МИА од Атина, претседателот на Парламент ...

Ципрас утре ќе го извести парламентот за договорот со Македонија

Телма - 14.06.2018

За постигнатиот договор со Македонија, утре наутро во 10 часот по локално време, грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе го извести грчкиот парламент на седница закажана по негово барање. Ципрас достави барање до претседателот на парламентот, Никос Вуцис, ...