TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хари и Меган Маркл снимаат серијал за ментално здравје со Опра Винфри

Канал5 - 18.02.2020

Главната тема на сериите на принцот Хари за менталното здравје се неговите посети во болниците и центрите за лекување, потврди добротворната организација „ Combat Stress“. Организацијата ,, Combat Stress” им помага на воените ветерани да се борат со ...

Едноставни, оригинални и вљубени: Какви прекари си имаат дадено Хари и Меган?

Press24 - 18.02.2020

Како и сите љубовни парови, така и Меган и Хари користат прекари еден за друг. Но наместо традиционалните (и помалку досадни) „душо“ или „срце“, тие имаат попрактични и сосема уникатни. Како што пишува магазинот Пипл, Меган и Хари меѓусебе се викаат ...

Хари и Меган својот син го одгледуваат како веган: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Слободен Печат - 18.02.2020

Откако на почетокот од годинава 35-годишниот принц Хари и неговата 3 години постара сопруга Меган Маркл објавија дека се повлекуваат од кралското семејство и започнуваат живот на релација САД – Канада, подалеку од очите на јавноста и стресот, сега ...

Меган Маркл во чевли од рециклирани пластични шишиња

Вечер - 18.02.2020

Меган Маркл и принцот Хари фотографирани се на аеродром во Канада по нивното доаѓање од Америка. Меган Маркл и принцот Хари Поранешната војвотка и актерка, која повторно сака да му се врати на актерството, привлече големо внимание со нејзиниот ...

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Слободен Печат - 18.02.2020

Кејт Мидлтон изјави дека мачнините за време на бременоста се реални и присутни и во кралското семејство. За време на 40-минутниот разговор за поткастот „Среќна мајка, среќно дете“ војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон изјави дека го доживеала тоа што ...

Кејт Мидлтон откри: Застрашувачки е фактот да излезеш пред фотографите неколку часа по породувањето

Магазин - 18.02.2020

Војвотката Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијамс, конечно реши да прозборе за трите породувања. Имено јавноста во три наврати можеше да ја види Кејт, како само неколку часа по породувањето се слика со новороденото дете.

Кејт Мидлтон конечно прозборе: Како е да излезеш пред фотографите само неколку часа по породувањето

Локално - 18.02.2020

Кејт Мидлтон во големото интервју прозборе за бременоста, породувањето и мајчинството. Војвотката откри дека се соочувала со стравови како и секоја трудница, а открила и како е да се минува низ работи низ кои не минува скоро никој на светот.

Меган и Хари се се обраќаат еден на друг со „душо“- Имаат оригинални прекари

Press24 - 18.02.2020

Меган и Хари користат интересни прекари еден со друг и многу се пооргинални од „срце“ или „душо“. Тие двајцата меѓусебно се нарекуваат „М“ и „Х“, односно се обраќаат еден на друг со првите букви он нивните имиња, открива извор близок до семејството.

Полусестрата на војвотката Меган тврди дека таа ѝ е љубоморна на војвотката Кејт

Макфакс - 18.02.2020

Саманта Маркл, контроверзната полусестра на војвотката од Сасекс, Меган, повторно ѝ се нафрли на отуѓената сестра со тврдења дека Меган намерно го објавила планот на сопругот, принцот Хари, да се повлечат од кралските должности во пресрет на 38.

Владее 68 години, преживеа секс-скандали, мито и шокантни исповеди

Женски магазин - 18.02.2020

На кралицата Елизабета Втора, семејството често ѝ задаваше главоболки. Едниот внук побегна од Велика Британија, другиот се разведе, а во медиумите се појавија и разголени фотографии Почетокот на годината беше тежок за британското кралско семејство, ...

Кејт Мидлтон ја објави нејзината омилена фотографија од малата принцеза Шарлот, која самата таа ја снимила

Нане - 18.02.2020

Прекрасната војвотка Кејт, која воедно е и професионален фотограф, факт кој за истата на малкумина им е познат, има направено безброј фотографии од нејзините деца. „Имам фотографија од Шарлот на моја таа мириса сино цвеќе.

Инспирирајте се од модните мисковите на Кејт Мидлтон, еве како

МакМода - 18.02.2020

Уште откако Кејт Мидлтон официјално се приклучи на кралското семејство со нејзината Пепелашка свадба во 2011 година, таа стана глобална икона во модата. Благодарение на нејзината љубов кон комбинации на „улична мода“ со модни парчиња од луксузните ...

Владее со земјата 68 години, а преживеа секс-скандали, голи фотографии, мито и шокантни исповеди

Локално - 18.02.2020

Почетокот на годината беше тежок за британското кралско семејство, особено за кралицата Елизабета Втора, која е на чело на монархијата. Поглаварката на Англиската црква најпрво се соочи со веста дека нејзиниот внук принцот Хари и неговата сопруга ...

Роби ги покани принцот Хари и Меган на вечера

Локално - 18.02.2020

Sвездата на „Одред на самоубијци“ и „Јас, Тоња“, Марго Роби ги покани принцот Хари и Меган Маркл на вечера и, исто така, коментираше за нивното злогласно откажување од привилегии, пренесува „Sun“.

Хари и Меган - Среќни и лежерни во Канада (ФОТО)

MTM - 17.02.2020

На Денот на вљубените принцот Хари и Меган Маркл слетаа во Канада, враќајќи се од САД, каде што одржаа важни состаноци, објави списанието „People“. Фото апаратите на новинарите успеале да го „фатат“ семејството - нешто што ретко се случува откако ...

Принцот Хари и Меган фотографирани за прв пат по скандалот со кралското семејство

А1 On - 17.02.2020

Принцот Хари и Меган Маркл конечно се појавија во јавноста откако изби аферата „Мегзит“ и како што оценуваат медиумите, никогаш не изгледале посреќно. Тие се фотографирани прв пат заедно на денот на вљубените, откако се одрекоа од кралските титули и ...

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен Печат - 17.02.2020

Не е тајна дека Опра Винфри од самиот почеток е на страната на принцот Хари и Меган Маркл, а во медиумите кружеа гласини дека со нив има навистина силно пријателство. Но, сега нивниот однос би можел да е во криза.

„Признавам страшно е“ – Кејт Мидлтон за појавувањето пред болница неколку часа по породување

Црнобело - 17.02.2020

На 22 јули 2013-та, Кејт Мидлтон излезе од лондонската болница St. Mary со широка насмевка и бебе во нејзините раце. Но, изгледа зад насмевката се криел и страв. Војвотката од Кембриџ има три деца – Џорџ, кој се роди во 2013-та, Шарлот, која се роди ...

Братот на Меган Маркл стана бездомник: Ја нападна популарната сестра дека не му помага

Убавина и Здравје - 17.02.2020

На Меган Маркл семејството од татковата страна ѝ е дефинитивно „камен околу вратот“. По скандалите што ѝ ги приредија таткото и полусестрата, следува и најновиот, во кој главен актер е нејзиниотполубрат Томас Маркл.

Братот на Меган Маркл : Бездомник сум , а таа не сака да ми помогне

Канал5 - 17.02.2020

Томас Маркл Џуниор, 53-годишниот брат на Меган Маркл, ја обвини сопругата на принцот Хари дека одбила да му помогне на своето семејство. Маркл тврди дека неговото славно презиме поминало лошо во бизнисот и тој изгубил голем број на можности, на ...

Пријателите тврдат: Хари и Меган ќе го растат синот како веган

Локално - 17.02.2020

Принцот Хари и Меган Маркл планираат својот син Арчи да го растат како веган, тврдат извори блиски на парот. Таа вест протече уште на почетокот на минатата година, но се претпоставуваше дека монархијата нема да ја толерира нивната желба синот да го ...

Полубратот на Меган Маркл на работ на егзистенција: Останав без куќа, за малку ќе морав и да просам…

Слободен Печат - 17.02.2020

Требаше да биде похумана кон нас, вели полубратот на Меган. Томас Маркл Џуниор (53) полубратот на Меган Маркл (38) тврди дека останал без покрив над глава, без работа и без многу пријателства поради своето презиме, пишува Дејли Мејл .

Хари и Меган по Мегзит: Сами ги тегнат куферите и веќе не летаат со приватен авион (ФОТО)

Слободен Печат - 17.02.2020

За напуштањето на кралското семејство и започнувањето на самостоен живот на принцот Хари и Меган Маркл не престанува да се зборува, а сега конечно се фотографирани заедно по заминувањето од Англија.

Меган Маркл и Хари имаат преслатки прекари еден за друг

Локално - 17.02.2020

Скоро секој љубовен пар има прекари кои ги користат еден за друг, па ниту Меган Маркл и Хари не се исклучок. Но, наместо традиционалните (и помалку досадни) „бебе“ или „душо“, тие се одлучиле за малку попрактични и, сосем сигурно, поуникатни.

(ФОТО) КОНЕЧНО НАСМЕАНИ – МЕГАН МАРКЛ И ХАРИ САМИ ГИ НОСЕЛЕ КУФЕРИТЕ! Повеќе не летаат со приватен авион, во Америка ...

Екран - 17.02.2020

Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) одбегнуваат појавување во јавност. Парот заедно го прославил Денот на вљубените по чиј повод конечно биле снимени заедно, после подолг период. Меган со синот Арчи била во Канада, додека Хари до неодамна бил во ...

Принцот Хари и Меган Маркл како сиот нормален свет: Сами си го носат товарот (ФОТО)

Убавина и Здравје - 17.02.2020

Осамнаа првите фотографии од принцот Хари и Меган Маркл по нивното заминување од Велика Британија и повлекувањето од кралските должности, популарно наречено „мегзит“. Имено, сопружниците се снимени во петокот, на Денот на вљубените, на аеродромот во ...

Братот на Меган стана бездомник

Репортер - 17.02.2020

Братот на Меган Маркл, Томас Маркл вели дека ја изгубил работата и останал без кров на главата поради војвотката, пишува „Дејли Мејл“. Неможејќи да најде работа, тој вели дека морал да спие под мост и да проси на улица.

Први фотографии од Хари и Меган на заедничко патување

МакМода - 17.02.2020

Војводите од Сасекс биле поканети на неофицијален настан по збогувањето со кралското семејство. На враќање од САД за Канада, тие зрачат. Насмејани и среќни, Хари и Меган зрачат на првите фотографии по Megxit.

Братот на Меган без скршена пара: Требаше да биде похумана со мене

Локално - 17.02.2020

Томас Маркл, кој е полубрат на Меган Маркл, тврди дека останал бездомник поради товарот кој го носи во име на својата популарна сестра. Тој, како што тврди, изгубил многу добри прилики за работа само поради презимето, но и дека сестра му Меган и ...

И Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се повлекуваат од кралските должности

Нане - 17.02.2020

Сите во Обединетото Кралство се изненадени од изјавата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон дека се повлекуваат од нивните кралски должности. Парот објави дека нема да се појавува на официјалните настани.

Кралското семејство ги „брише“ Хари и Меган од сеќавањето?

Н.Македонија - 17.02.2020

Со отстранувањето на фотографијата на која се прикажани Меган и Хари од палатата Кенсингтон, кралскиот двор дава јасен знак за разделбата на двојката од кралското семејство, пишуваат светските медиуми.

Кралицата Елизабета со раширени нозе, Кејт во бикини, а Меган со чашка алкохол во рацете – урнебесни фотографии од ...

Точка - 17.02.2020

Дека случувањата во британското кралско семејство се инспиративни и дека ја будат креативноста кај поединци, доказ е еден профил на Инстаграм кој се занимава токму со тоа. Иако никогаш не би можеле да ја замислите кралицата Елизабета со раширени ...

Меган Маркл и Хари сами ги влечеле куферите! Повеќе не летаат со приватен авион, а во Америка отишле за да...

Точка - 17.02.2020

Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) избегнуваат појавувања во јавноста. Парот заедно го прославил Денот на вљубените, а по тој повод конечно бил фотографиран после подолго време. Меган со синот Арчи беше во Канада, додека Хари досега во Велика ...

Полубратот на Меган Маркл стана бездомник: Таа е на пиедесталот, а не го гледа семејството

Курир - 17.02.2020

Хаосот на семејството Маркл продолжува. Том Маркл, 53-годишниот полубрат на Меган Маркл од страната на неговиот татко, стана бездомник, тврдејќи дека презимето му одземало многу можности за живот.

Принцот Хари и Меган првпат во јавноста по напуштањето на кралското семејство(фото)

Денар - 17.02.2020

За напуштањето на кралското семејство и започнување на независен живот на принцот Хари и Меган Маркл не престанува да се зборува, а сега конечно се фотографирани заедно откако ја напуштија Англија.

Полубратот на Меган Маркл стана бездомник: „Требаше да биде похумана со семејството“

Вистина.мк - 17.02.2020

Том Маркл, полубратот на Меган Маркл тврди дека станал бездомник поради теретот на неговото презиме, па така останал без многу работни ангажмани. Тој ја осуди Меган и Хари дека се занимаваат со добротворни цели, а не помагаат на семејството.

Кралското семејство ги брише Хари и Меган од сеќавање- оваа глетка е јасен доказ за нивните последици од заминувањето ...

Курир - 17.02.2020

Со отстранувањето на фотографијата на која се прикажани Меган и Хари од палатата Кенсингтон, кралскиот двор дава јасен знак за разделбата на двојката од кралското семејство, пишуваат светските медиуми.

Кралското семејство ги брише Хари и Меган од сеќавање – Oваа глетка е јасен доказ за нивните последици од заминувањето

Убавина и Здравје - 17.02.2020

Со отстранувањето на фотографијата на која се прикажани Меган и Хари од палатата Кенсингтон, кралскиот двор дава јасен знак за разделбата на двојката од кралското семејство, пишуваат светските медиуми.

Меган и Хари сами ги влечат куферите и летаат со комерцијален лет ФОТО

+инфо - 18.02.2020

Меган со синот Арчи престојуваше во Канада за време на драмата по повод нивното откажување од кралските должности. Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) одбегнуваат да се појавуваат во јавноста.

Братот на Меган Маркл: Бездомник сум , а таа не сака да ми помогне

iPortal - 18.02.2020

Томас Маркл Џуниор, 53-годишниот брат на Меган Маркл, ја обвини сопругата на принцот Хари дека одбила да му помогне на своето семејство. Маркл тврди дека неговото славно презиме поминало лошо во бизнисот и тој изгубил голем број на можности, на ...

Братот на Меган Маркл без покрив над главата, сестрата не сака да помогне!

Хитпортал - 18.02.2020

На јавноста и е познато дека Меган Маркл нема добри односи со своето семесјство. Таа комуницира единствено со својата мајка, а останатите членови на секој начин се обидуваат се експонираат во јавноста откривајки детали од нејзиниот приватен живот.

(ФОТО) Кејт Мидлтон конечно открила: Како е да излезеш пред фотографите само неколку часа по породувањето?

Екран - 18.02.2020

„Бевме новопечени родители, несигурни и неискусни, па беше предизвик да држиме новороденче таму…“ Кејт Мидлтон во големото интервју проговорила за бременоста, породувањето и мајчинството. Војвотката открила дека се соочувала со стравови како и ...

Наместо традиционални и досадни, имаат уникатни: Какви прекари си дале Хари и Меган?

Курир - 18.02.2020

Како и сите љубовни парови, така и Меган Маркл и принцот Хари користат прекари еден за друг. Но наместо традиционалните „душо“ или „срце“, имаат уникатни. Како што пишува магазинот Пипл, тие меѓусебе се викаат по иницијалите „М“ и „Х“, односно ...

Наместо традиционални и досадни, имаат уникатни: Какви прекари си дале Хари и Меган?

Убавина и Здравје - 18.02.2020

Како и сите љубовни парови, така и Меган Маркл и принцот Хари користат прекари еден за друг. Но наместо традиционалните „душо“ или „срце“, имаат уникатни. Како што пишува магазинот Пипл, тие меѓусебе се викаат по иницијалите „М“ и „Х“, односно ...

Кејт Мидлтон конечно открива: Како е да се излезe пред фотографите само неколку часа по породувањето

Скопје24 - 19.02.2020

Војвотката од Кембриџ во големото интервју прозборе за својата бременост, како се одвивало породувањето и мајчинството. Кејт откри дека имала стравови како и секоја трудница. По само три часа по донесување на нов живот, Кејт излезе пред болницата и ...