TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ферстапен со т.н. гранслем ја продолжи победничката низа

Н.Македонија - 04.03.2024

На трката за големата награда на Бахреин, со која почна 75-та сезона во Формула 1, Холанѓанецот Макс Ферстапен, трикратен шампион во низа, победи и посочи дека ќе настојува да доминира и во новата сезона.

Нова сезона – стара приказна: Ферстапен издоминира во Бахреин, Ред Бул е недопирлив за конкуренцијата

Дерби

Стартува Ф1: Верстапен има златна шанса да се изедначи со Алан Прост и Себастијан Фетел

Вечер Прес

Магична трка за Верстапен, „еден-два“ победа за Ред Бул во Бахреин

Gol.mk

Ферстапен фуриозно и во новата Ф1 сезона, еден-два победа за Ред Бул во Бахреин!

Екипа

Ред Бул доминација во Бахреин – Ферстапен со победа ја започна одбраната на титулата

TopSport

Се по старо: Верстапен ја почна сезоната со убедлив триумф

SportSport

Спортклуб Спортклуб Макфакс Нетпрес 365 Пулс24

Ферстапен сениор: Хорнер глуми жртва, Ред Бул пред експлозија

TopSport - 03.03.2024

Јос Ферстапен, таткото на Макс Ферстапен, тврди дека „Рд Бул“ ќе „експлодира“ доколку Кристијан Хорнер остане тимски шеф. Хорнер е обвинет за непримерно однесување кон колешка. Иако клубската истрага неодамна заврши, тоа ни приближно не беше крај, ...

Ферстапен сениор: Хорнер глуми жртва, Ред Бул пред експлозија

Макфакс

Ферстапен сениор: Хорнер глуми жртва, Ред Бул пред експлозија

Опсервер

Ферстапен ќе си замине ако Хорнер остане тим-менаџер?

Курир

Почнува новата сезона во Формула 1

24Инфо - 02.03.2024

Со трката за Големата награда на Бахреин денеска на патеката Сахир ќе стартува новата сезона во Формула 1. Актуелниот светски првак Макс Ферстапен од Ред Бул ја почнува одбраната на титулата пол-позицијата, откако беше најбрз на вчерашните ...

Почнува новата сезона во Формула 1

MakPress