TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ураганот Офелија ќе ни ја подигне температурата (ВИДЕО)

+инфо - 12.10.2017

Ураганот Офелија ѝ се заканува на Европа, ќе ги подигне температурите повисоко од нормалните. Офелија е десетти последователен ураган што оваа година се формирал над Атлантикот, откако тропската бура денес се засили и премина во ураган од прва ...

Ураганот Офелија ѝ се заканува на Европа

Макфакс - 12.10.2017

Офелија е десетти по ред ураган кој оваа сезона се формираше над Атлантикот. Офелија, која отпрвин беше тропска бура, денеска се засили во ураган од прва категорија, јавија британските медиуми.

ТРОПСКАТА ОЛУЈА ОФЕЛИЈА ПРЕМИНА ВО УРАГАН: Таа ќе „удри“ во Европа

Фактор - 12.10.2017

Тропската олуја Офелија премина во ураган и се движи кон Велика Британија, пренесува Мирор. Сега е на 1.220 км од Азорските острови, а ветерот се движи со брзина од 120 км на час. Научниците кажаа дека Офелија ќе зајакне над Атлантикот и тоа во рок ...

Ураганот „Офелија“ и се заканува на Европа

Newsroom - 12.10.2017

„Офелија“ стана десеттиот ураган по ред кој оваа сезона се формираше над Атлантикот, откако тропската бура во четврток се засили во ураган од прва категорија, јавуваат британските метеоролошки служби.

Нова бура бесенее во Атлантскиот Океан: Кој остров може да биде погоден?

Фактор - 12.10.2017

Нова бура се здобива со сила во Атлантскиот Океан. "Офелија" веќе стана ураган со ветрови од 120 км / ч, објави Националниот урагански центар. Ураганот моментално е околу 1200 километри југозападно од Азорските Острови.

Бурата Офелија прерасна во ураган

Телевизија Нова - 12.10.2017

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри на час и се наоѓа на 1.200 километри ...

Ураганот Офелија ѝ се заканува на Европа, ќе ги подигне температурите повисоко од нормалните

МК News - 12.10.2017

Офелија е десетти последователен ураган што оваа година се формирал над Атлантикот, откако тропската бура денес се засили и премина во ураган од прва категорија. Овој ураган уште повеќе ќе ги зголеми температурите во Европа, велат британските ...

Ураганот Офелија и' се заканува на Европа

Точка - 12.10.2017

Офелија е десетти по ред ураган кој оваа сезона се формираше над Атлантикот. Офелија, која отпрвин беше тропска бура, денеска се засили во ураган од прва категорија, јавија британските медиуми.

Офелија доаѓа во Европа

Република - 12.10.2017

Тропската бура „Офелија“ премина во ураган и се движи кон Велика Британија, пренесува „Мирор“. Сега е на 1.220 км од Азорските острови, а ветерот се движи со брзина од 120 км на час. Научниците кажаа дека „Офелија“ ќе зајакне над Атлантикот и тоа во ...

Ураганот Офелија ѝ се заканува на Европа: Во понеделник трга кон Велика Британија

МКД - 12.10.2017

Офелија стана десетти ураган по ред кој оваа сезона се формираше над Атлантикот, откако тропската бура во четвртокот зајакна во ураган од прва категорија, пренесуваат британските метеоролошки служби.

Ураганот Офелија се движи кон Европа – се заканува со силни ветришта! (видео)

Exclusive.mk - 12.10.2017

Ураганот Офелија се формирал над Атлантикот и се движи кон Европа. Ова е десетта по ред бура над Атлантикот оваа година која достигнала сила на ураган. Се очекува Офелија на почетокот на идната недела да удри на бреговите на Велика Британија.

Бурата Офелија прерасна во ураган

А1 On - 12.10.2017

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри на час и се наоѓа на 1.200 километри ...

Бурата Офелија прерасна во ураган

+инфо - 12.10.2017

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани ...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Курир - 12.10.2017

Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри на час и се наоѓа на 1.200 километри југозападно од Азурските Острови. Стихија постави рекорд на најмногу последователни бури, што ја достигнале силата на ураган.

Бурата Офелија прерасна во ураган

Сител - 12.10.2017

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри на час и се наоѓа на 1.200 километри ...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Вечер - 12.10.2017

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани ...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Канал 77 - 12.10.2017

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри на час и се наоѓа на 1.200 километри ...

Бурата Офелија прерасна во ураган

Идивиди - 12.10.2017

Тропската бура Орфелија ја зголеми својата јачина и синоќа се претвори во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри на час и се наоѓа на 1.200 километри ...

Бурата Офелија премина во ураган

Макфакс - 12.10.2017

Тропската бура Орфелија премина во ураган откако синоќа ја зголеми својата јачина, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри на час и се наоѓа на 1.200 километри ...

Бурата Офелија премина во ураган

Точка - 12.10.2017

Тропската бура Орфелија премина во ураган откако синоќа ја зголеми својата јачина, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава, со бризина на ветровите од 120 километри на час и се наоѓа на 1.200 километри ...

Бурата Офелија премина во ураган

Sky - 12.10.2017

Тропската бура Орфелија премина во ураган кога синоќа ја зголеми својата јачина, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Тоа е десетиот ураган сезонава со бризина на ветровите од 120 километри на час и се наоѓа на 1.200 километри југозападно ...