TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Само две недели по операцијата, Рамос ги изведува и најтешките вежби (Видео)

Спортманија - 24.02.2021

Капитенот на Реал е како машина Реал Мадрид вечерва гостува во Бергамо на Аталанта, во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампиони. Кралевите имаат големи проблеми со повредени играчи, а секако еден од најголемите недостатоци е неиграњето на ...

Зидан: Можеме до утре да зборуваме за повредите, но среќен сум со овој тим!

СуперСпорт

Најавени тимови за ЛШ: Болница во Реал Мадрид, Сити со сите сили ќе ја нападне Борусија М.

Екипа

Аталанта жестоко ќе го нападне ослабениот Реал Мадрид (ФОТО)

Sport 1

Зидан: Можам да зборувам за повредените играчи, но среќен сум со тимот кој го имам

Дриблинг

Најавени состави: Варан ќе војува со големиот Запата, Гладбах треба да се плаши од џокерот Гундоган

Спортманија

Елиминација од Аталанта би можело да биде крај за Зидан

SportMedia

Gol.mk SportMedia Оff.net Спортманија Кајгана Слободен Печат Спортски OhridNews

Капитенот Нојер го построи Левандовски, овој му возврати со аплауз (ВИДЕО)

24Фудбал - 24.02.2021

Германската фудбалска машинерија Баерн Минхен го прегази Лацио на негов терен и со една нога е веќе во четвртфиналето од Лигата на шампионите по убедливата победа од 1-4 во Рим. Баерн Минхен оди по стапките по кои сите очекуваа да оди, синоќа ...

Затоа се број еден: Капитенот Нојер го построи Левандовски при водство од 4-1 (ВИДЕО)

Дерби

Затоа се европски и светски прваци: Нојер го построи Левандовски, Полјакот му возврати со аплауз (Видео)

Спортманија

Коронавирусот го покоси Торино: Заразени осум фудбалери!

Слободен Печат

Левандовски стана трет стрелец во Лигата на шампионите во историјата

Sport M

Левандовски веднаш зад Роналдо и Меси: Голгетерот на Баерн со ново одлично остварување

Спортклуб

Пепе Рејна: Желбата за резултат против најдобрите не натера да си „пукаме“ во нога

Дриблинг

Спортклуб СуперСпорт Спортманија Sport M Кајгана Точка Локално Сител

Вчера стана најмлад Англичанец кој постигнал гол во ЛШ, денеска одлучи да игра за Германија

Слободен Печат - 24.02.2021

Младиот фудбалер на Баерн Минхен, Џамал Мусиала одлучи во иднина да настапува за репрезентацијата на Германија наместо за Англија за која настапуваше во младите селекции. Мусиала (17 години) е роден во Штутгарт, мајка му е Германка, додека татко му ...

Мусиала го објасни изборот на Германија пред Англија, а Баерн веднаш го „награди“

Sport M

Мусиала постави рекорд како најмлад Англичанец па ја одбра Германија

Дриблинг

Талентот на Баерн Минхен ја „откачи“ Англија и ќе игра за Германија

Sport 1

Младата ѕвезда на Баерн вчера постави англиски рекорд, денеска избра да игра за Германија!

Дерби

Големиот талент на Баерн Минхен ѝ сврте грб на Англија и ќе игра за Германија!

Gol.mk

Мусиала ја „откачи“ Англија и го облекува дресот на Германија

SportMedia

Спортски Курир Sport 1 SportMedia Дриблинг Gol.mk

Пирло: Јуве до крај во битка со Интер за титулата

Денешен - 23.02.2021

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, по синоќешната победа (3:0) против Кротоне на натпреварот од 23. коло на италијанскиот фудбалски шампионат, најави борба за титулата до самиот крај. – Можеби последните порази не натераа малку да се изнервираме.

Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула

Бриф