TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорческа во четвртфиналето на силниот ИТФ турнир во Швајцарија

24 Вести - 08.04.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во четвртфиналето на силниот ИТФ турнир во Белинцона, Швајцарија. Ѓорческа успешно ги мина квалификациите, како и првото коло, а во осминафиналната пресметка денеска со Италијанката Лукреција ...

Ѓорческа реди победи на турнирот во Белинцона

Слободен Печат - 08.04.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжува со одличните игри на турнирот кој се игра во Белинцона, Швајцарија. Ѓорческа која низ квалификациите обезбеди пласман во главната жрепка на ИТФ турнирот во Белинцона, денеска се пласира во ...

Ѓорческа ќе игра четвртфинале во Белинцона

Сител - 08.04.2021

Лина Ѓорческа продолжува со добрите настапи на турнирот во швајцарскиот град Белинцона каде на силниот Фјучерс во рамките на 3-тото коло ја елиминира Лукреција Стефанини која како и нашата тенисерка до оваа рунда се проби преку квалификациите.

Лина Ѓорческа со нова блескава партија во Швајцарија

Дриблинг - 08.04.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на фјучерсот во Белинцона, Швајцарија откако во осминафинаелто ја совлада Лукреција Стефанини со пресврт 2:1. Ѓорческа одигра сличен натпревар како оној против Ванг, во ...

Ѓорческа игра во одлична форма во Белинцона - се пласираше во четвртфиналето

Sport 1 - 08.04.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше помеѓу најдобрите осум на ИТФ турнирот во Белинцона, Швајцарија. Таа денеска во осминафиналето ја совлада Италијанката Лукреција Стефанини во три сета.

Ѓорческа со нов пресврт до четвртфиналето во Белинцона

Дерби - 08.04.2021

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа денеска оствари уште една победа на квалитетниот турнир во Белинцона и повторно правеше пресврт за да стигне до посакуваниот резултат. Ѓорческа денеска против себе ја имаше Италијанката Лукреција ...

Ѓорческа пак го освои одлучувачкиот сет со 6-0 и ќе игра четвртфинале во Белинцона

Gol.mk - 08.04.2021

Лина Ѓорческа продолжува со одличните настапи на турнирот во Белинцона, Швајцарија, откако денес го мина и третиот филтер и си обезбеди место меѓу осумте најдобри на овој ВТА настан. Нашата најдобар тенисерка идентично како и на вчерашниот меч со ...

Ѓорческа преку Стефанини за четвртфинале во Белинцона

SportMedia - 08.04.2021

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на ИТФ фјучерс турнирот во Белинцона, Швајцарија вреден 60.000 долари. Таа денеска ја елиминира италијанската тенисерка Лукреција Стефанини со 2:1 во сетови.

Ѓорческа во четвртфиналето на турнирот во Белинцона

Спортклуб - 08.04.2021

Најдобрата македонска тенисерка влезе меѓу осумте најдобри на ИТФ турнирот што оваа недела се одржува во швајцарскиот град Белинцона. Во осинафиналето таа беше подобра од Италијанката, Стефанини со 2-1 (1-6, 6-3, 6-0) со што ја потврди одличната ...

Лина реди победи: Триумф и над Италијанката Стефанини за четвртфинале во Белинцона

Екипа - 08.04.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжува со одличните игри на ВТА турнирот вреден 60.000 долари во Белинцона, Швајцарија. Лина (359. место на ВТА листата), иако низ квалификациите обезбеди место на главната ждрепка, се пласираше во ...

Лина Ѓорческа незадржлива во Белинцона

Република - 08.04.2021

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, ги продолжува успешните настапи на турнирот во Белинцона и се пласира во самата завршница, односно меѓу осумте најдобри на овој турнир. Во осминафиналниот дуел против Италијанката, Лукрезија Стефанини, ...

Ѓорческа со низа фантастични пресврти се пласира во четврт-финалето во Белинцона

Н.Македонија - 08.04.2021

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, се пласира во четврт-финалето на турнирот во Белинцона, Швајцарија, откако направи нов пресврт за ја совлада Италијанката Лукреција Стефанини со 1-6, 6-3 и 6-0 по сетови.

Голема победа на Македонката: Фантастичната Ѓорческа ја среди третата носителка во Белинцона

Дерби - 08.04.2021

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа се избори за голема победа над третата носителка Ксју Ванг на силниот фјучерс турнир што се одржува во Белинцона, Швајцарија. Лина важеше за аутсајдер на хартија, но на теренот број четири ситуацијата беше ...

Ѓорческа се надмина и славеше голема победа над Ванг

Gol.mk - 07.04.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го мина и второто коло на ИТФ-фјучрс турнирот кој се игра во Белинцона, Швајцарија, откако со 2-1 во сетови (3-6, 6-4, 6-0) славеше над Ксју Ванг. Ванг, која се наоѓа на 133.

Извонредна Лина Ѓорческа: Македонката ја елиминираше третата носителка на турнирот во Белинцона, Кинеската Ванг

Екипа - 07.04.2021

Извонреден настап на најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа на ВТА турнирот вреден 60.000 долари во Белинцона, Швајцарија. Ѓорческа се пласираше во третото коло на турнирот откако ја елиминираше третата носителка, 20-годишната Кинеска Ксју ...

Импресивна победа на Лина Ѓорческа против Ксју Ванг

Дриблинг - 07.04.2021

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во третото коло на ИТФ-фјучерсот во Швајцарија откако славеше во второто коло против Ксју Ванг со 2:1, по сетови 3:6, 6:4 и 6:0. Ванг е на 133 место на ВТА ранг листата и во денешниот натпревар влезе како ...

Ѓорческа ја елиминираше третата носителка во Белинцона

SportMedia - 07.04.2021

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа дојде до одличен резултат на ВТА турнирот во Белинцона (Швајцарија). Таа се пласираше во третото коло, откако дојде до победа над третата носителка. Ѓорческа ја совлада кинеската тенисерка Ксју Ванг по пресврт.