TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брандл: Ферари мора да го „елиминира“ Раиконен

Дерби - 13.06.2018

Кими Раиконен треба да ја заврши авантурата во Формула 1, бидејќи веќе не може да им парира на најдобрите во ова првенство. Ова е ставот на Мартин Брандл поранешниот Ф1 возач, а денеска стручен коментатор на „Скај Спортс“, кој испрати сугестија до ...

Ред Бул ќе премине на мотори Хонда?

Стандард - 13.06.2018

Ред Бул го очекуваа со големо внимание минатиот тркачки викенд во Монтреал, за да ги споредат последните подобрувања на моторите на Хонда и Рено. Екипата на Кристијан Хорнер е во единствена положба да може да ги споредат двата мотора од различни ...

Зек Браун: Алонсо ќе продолжи во Формула 1

Стандард - 13.06.2018

Зек Браун ги негираше гласините дека Фернандо Алонсо ќе премине во Индикар за постојано во 2019. Пред неколку дена шефот на Мекларен предводеше делегација за трката од Индикар во Детроит, а негов придружник беше Луис Гарсија Абад – менаџер на Алонсо.

Алонсо: Ми претстои важна одлука за иднината

А1 On - 12.06.2018

Фернандо Алонсо потврди дека ќе донесе одлука за својата иднина по летната пауза, но не ја исклучи можноста за разделба со Формула 1 и покрај неговите неодамнешни тврдења дека не ја загубил желбата да се натпреварува.

Алонсо со „прикриен“ напад: Јас барем немам незаслужени титули

TopSport - 12.06.2018

Фернандо Алонсо вели дека за него е подобро да е во позиција да заслужува повеќе успех во кариерата, отколку како некои други возачи да има „многу трофеи кои не ги заслужува“. Во Канада во текот на викендот, двократниот шампион ја имаше својата ...

Ред Бул ќе премине на мотори Хонда?

Локално - 13.06.2018

Ред Бул го очекуваа со големо внимание минатиот тркачки викенд во Монтреал, за да ги споредат последните подобрувања на моторите на Хонда и Рено. Екипата на Кристијан Хорнер е во единствена положба да може да ги споредат двата мотора од различни ...

Алонсо: Ми претстои важна одлука за иднината

Sport M - 13.06.2018

Фернандо Алонсо потврди дека ќе донесе одлука за својата иднина по летната пауза, но не ја исклучи можноста за разделба со Формула 1 и покрај неговите неодамнешни тврдења дека не ја загубил желбата да се натпреварува.