TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лоциран авионот кој се урна во близина на Загреб: Едно лице загинато, три повредени

ТВ21 - 25.05.2024

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се урна во близина на Загреб. Според неофицијални информации, едно лице загинало, а три се повредени. На местото веднаш биле испратени бројни спасувачки и медицински екипи.

Се урна авион во близина на Загреб

Телма - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Според информациите, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Се урна помал авион кај Загреб

Вечер Прес - 25.05.2024

Авион се урна денеска попладне во близина на Загреб, јавува 24 часа. Станува збор за помал авион кој се урна во реонот на аеродромот во Јеждовац. Неофицијално, во авионот имало четворица членови на екипажот, јавува 24 Час.

АВИОН СЕ УРНА ВО БЛИЗИНА НА ЗАГРЕБ Се трага по четворица членови на екипажот

+инфо - 25.05.2024

Станува збор за помал спортски, тренинг или туристички авион кој се урна во реонот на аеродромот во Јеждовац. Авион се урна во саботата попладне во близина на Загреб, јавува хрватскиот портал 24сата.

Авион се урна во близина на Загреб

ТВ21 - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна денеска попладне во близина на Загреб, неофицијално пренесува 24сата. Како што наведуваат, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовец.

Авион се урнал близу Загреб

Во Центар - 25.05.2024

Авион се урна во саботата попладне во близина на Загреб . Според неофицијални информации, во него имало четворица членови на екипажот. Авионот се урнал во Јеждовац, во близина на цивилниот аеродром.

Мал авион се урна во близина на Загреб

Frontline - 25.05.2024

Авион се урна попладнево во близина на Загреб, јавува 24сата . Според неофицијални информации, во него имало четворица членови на екипажот. Најверојатно станува збор за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во населбата Јеждовац.

Се урна авион во близина на Загреб

Локално - 25.05.2024

Авион се урнал во саботата попладне во близина на Загреб, јавува хрватски „24 sata“. Станува збор за помал авион кој се урнал во реонот на аеродромот во Јеждовац. Неофицијално, во авионот имало четворица членови на екипажот, објави хрватскиот медиум.

Се урна авион кај Загреб!

4NEWS - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна денеска попладне во близина на Загреб, неофицијално пренесува 24сата. Како што наведуваат, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовец.

Авион се урна во близина на Загреб

Макфакс - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Авион се урна во близина на Загреб

Опсервер - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Се урна авион во близина на Загреб

Независен - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Според информациите, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Се урна мал авион во близина на Загреб

Фокус - 25.05.2024

Авион со четворица членови на екипажот се урна попладнево во близина на Загреб, пренесуваат дел од регионалните медиуми. Според информациите, најверојатно се работи за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во Јеждовац.

Се урна авион во близината на Загреб

24Инфо - 25.05.2024

Авион се урна попладнево во близина на Загреб, јавува . Според неофицијални информации, во него имало четворица членови на екипажот. Најверојатно станува збор за спортски, тренинг или туристички авион кој се урнал во населбата Јеждовац.

Едно лице загинато, три повредени: Лоциран авионот кој се урна во близина на Загреб

4NEWS - 25.05.2024

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се урна во близина на Загреб. Според неофицијални информации, едно лице загинало, а три се повредени. На местото веднаш биле испратени бројни спасувачки и медицински екипи.