TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометната федерација донираше над милион денари на СОС Детско село

Сакам да кажам - 31.01.2023

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) донираше 1.372.550 денари на СОС Детско село, собрани од продажбата на билети за ракометно-музичкиот спектакл, кој се одржа на 3 јануари во арената „Борис Трајковски“.

РФМ го донираше приходот од ракометниот спектакл во хуманитарни цели

24 Ракомет

„СОС Детско село“ ја доби ветената донација од РФМ!

Gol.mk

РФМ ја предаде донацијата од 1,3 милиони денари на „СОС Детско село“

Телма

Од ревијалниот натпревар собрани 1.370.000 денари за „СОС Детско село“

Независен - 31.01.2023

„Ви благодариме од срце! 460 деца и млади без родителска грижа растат во семејство благодарение на вас“ – пишува на врамениот дрес кој Ракометната федерација на Македонија го доби од организацијата „СОС Детско село“ по повод примо-предавањето на ...

Донација на Ракометната федерација за „СОС Детско село“

Фактор

Ракометната федерација на Македонија донираше 1,372,550 денари на организацијата „СОС Детско село“

Денар

Ракометната федерација на Македонија со донација за СОС „Детското село“

Макфакс

Од ревијалниот натпревар собрани 1.372.000 денари за „СОС Детско село“

Бизнис Вести

Донација на Ракометната федерација за „СОС Детско село“

Хаштаг

Донација на Ракометната федерација за „СОС Детско село“

Женски магазин

Слободен Печат А1 On Пари +инфо Нетпрес Локално Н.Македонија

РФМ ги донираше финансиските средства од хуманитарниот меч „Сите ѕвезди“ во СОС Детско село

TopSport - 31.01.2023

Челниците на Ракометна федерација на Македонија, претседателот Живко Мукаетов и генералниот секретар Филип Милошевски го посетија СОС Детско село. Ветувањето е остварено, донацијата од настанот „Сите ѕвезди“ ќе заврши кај оние што им е најпотребна.

РФМ ги донираше финансиските средства од хуманитарниот меч „Сите ѕвезди“ во СОС Детско село

Макфакс

РФМ ја предаде донацијата од 1,3 милиони денари на „СОС Детско село“ собрана од хуманитарниот натпревар „Сите ѕвезди“

Бриф