TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Урсула му се јави на Румен: Поддршка за Бугарија да влезе во шенген-зоната

Слободен Печат - 25.11.2022

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен , во телефонски разговор со претседателот на Бугарија Румен Радев ја изразила својата поддршка за влезот на Бугарија во шенген-зоната, соопшти прес-службата на претседателската ...

Фон дер Лаен разговараше со Зеленски, објави што испраќа ЕУ во Украина

Макфакс - 25.11.2022

Европската Унија ќе ги интензивира напорите да им помогне на Украинците што се обидуваат да го одржат снабдувањето со електрична енергија и греење, најави вечерва претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, по разговорот со ...

ЕУ ќе обезбеди дополнителна опрема за производство на електрична енергија во Украина

А1 On - 25.11.2022

ЕУ ќе и обезбеди на Украина повеќе од 200 трансформатори и генератори на струја, соопшти денеска претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен по телефонскиот разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Зеленски и Лејен разговараа за обезбедување на енергетската стабилност на Украина

Локално - 25.11.2022

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска изјави дека разговарал со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, за соработка во обезбедувањето енергетска стабилност на неговата земја.

Фон дер Лајен: ЕУ подготвува нов пакет санкции против Русија

Во Центар - 25.11.2022

Европската унија го подготвува деветтиот пакет санкции против Русија како одговор на руските напади врз Украина, изјави претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен за време на нејзината посета на Финска.

Фон дер Лајен: Го подготвуваме деветтиот пакет санкции против Русија

Centar - 25.11.2022

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен изјави дека Европската унија (ЕУ) го подготвува деветтиот пакет санкции против Русија. – Напорно работиме да ја погодиме Русија онаму каде што боли, со цел дополнително да ја затапи ...

Фон дер Лајен: ЕУ го подготвува деветтиот пакет санкции против Русија

Вечер Прес - 24.11.2022

Европската унија го подготвува деветтиот пакет санкции против Русија, како одговор на нападот на Москва врз Украина, изјави денеска претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен.

ЕУ ќе обезбеди дополнителна опрема за производство на електрична енергија во Украина

Курир - 25.11.2022

ЕУ ќе и обезбеди на Украина повеќе од 200 трансформатори и генератори на струја, соопшти денеска претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен по телефонскиот разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

ЕУ ќе обезбеди дополнителна опрема за производство на електрична енергија во Украина

Опсервер - 25.11.2022

– ЕУ ќе и обезбеди на Украина повеќе од 200 трансформатори и генератори на струја, соопшти денеска претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен по телефонскиот разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

ЕУ ќе и даде на Украина 200 трансформатори и генератори на струја

Слободен Печат - 25.11.2022

ЕУ ќе и обезбеди на Украина повеќе од 200 трансформатори и генератори на струја, соопшти денеска претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен по телефонскиот разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

ЕУ ќе обезбеди дополнителна опрема за производство на електрична енергија во Украина

Нетпрес - 25.11.2022

ЕУ ќе и обезбеди на Украина повеќе од 200 трансформатори и генератори на струја, соопшти денеска претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен по телефонскиот разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

ЕУ ќе обезбеди дополнителна опрема за производство на електрична енергија во Украина

Н.Македонија - 25.11.2022

ЕУ ќе и обезбеди на Украина повеќе од 200 трансформатори и генератори на струја, соопшти денеска претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен по телефонскиот разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Фон дер Лајен разговараше со Зеленски, објави што испраќа ЕУ во Украина

Точка - 25.11.2022

Европската унија ќе ги интензивира напорите да им помогне на Украинците кои се обидуваат да го одржат снабдувањето со електрична енергија и греење, најави вечерва претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, по разговорот со ...

Фон дер Лајен разговараше со Зеленски: Путин нареди „варварско“ бомбардирање

Press24 - 25.11.2022

Европската унија ќе ги интензивира напорите да им помогне на Украинците кои се обидуваат да го одржат снабдувањето со електрична енергија и греење, најави вечерва претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, по разговорот со ...

ЕУ ќе обезбеди дополнителна опрема за производство на електрична енергија во Украина

Во Центар - 25.11.2022

– ЕУ ќе и обезбеди на Украина повеќе од 200 трансформатори и генератори на струја, соопшти денеска претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен по телефонскиот разговор со украинскиот претседател Владимир Зеленски.

ЕУ ќе обезбеди дополнителна опрема за производство на електрична енергија во Украина

Независен - 25.11.2022

ЕУ ќе и обезбеди на Украина повеќе од 200 трансформатори и генератори на струја, соопшти денеска претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен по телефонскиот разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Урсула фон дер Лајен му изрази на Румен Радев поддршка за пристапување на Бугарија во Шенген

Либертас - 25.11.2022

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, во телефонски разговор со претседателот Румен Радев ја изразила својата поддршка за влезот на Бугарија во Шенген, соопшти прес-службата на претседателската администрација.

Урсула фон дер Лајен му изрази на Румен Радев поддршка за пристапување на Бугарија во Шенген

Фокус - 25.11.2022

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, во телефонски разговор со претседателот Румен Радев ја изразила својата поддршка за влезот на Бугарија во Шенген, соопшти прес-службата на претседателската администрација.

Фон дер Лајен го поддржа влезот на Бугарија во Шенген

Вечер Прес - 25.11.2022

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, во телефонски разговор со претседателот Румен Радев ја изразила својата поддршка за влезот на Бугарија во Шенген, соопшти прес-службата на претседателската администрација.

ЕУ ќе обезбеди дополнителна опрема за производство на електрична енергија во Украина

MakPress - 26.11.2022

ЕУ ќе и обезбеди на Украина повеќе од 200 трансформатори и генератори на струја, соопшти денеска претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен по телефонскиот разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Урсула фон дер Лајен му изрази на Румен Радев поддршка за пристапување на Бугарија во Шенген

MakPress - 26.11.2022

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, во телефонски разговор со претседателот Румен Радев ја изразила својата поддршка за влезот на Бугарија во Шенген, соопшти прес-службата на претседателската администрација.

ЕУ ќе обезбеди дополнителна опрема за производство на електрична енергија во Украина

Сител - 26.11.2022

– ЕУ ќе и обезбеди на Украина повеќе од 200 трансформатори и генератори на струја, соопшти денеска претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен по телефонскиот разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски.