TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометарките 50 минути рамноправни со Србија, но потклекнаа во финишот за нов пораз на Медитеранските игри

Екипа - 01.07.2022

Македонските ракометарки го доживеаја и вториот пораз во Групата Б на Медитерански игри во Алжир. Во вториот меч на Медитеранските игри ракометарките загубија од Србија со 18-26 (8-10), и покрај тоа што речиси 50 минути беа комплетно рамноправни на ...

Дамите загубија и од Србија на Медитеранските игри

24 Ракомет

Втор пораз на македонските ракометарки на Медитеранските игри

Во Центар

Ракометарите мора да ја победат Турција, а потоа ќе навиваат за Шпанија!

SportMedia

Денеска на терените: Македонија против Турција по втор триумф на Медитеранските игри

24 Ракомет

Корона хаос во Алжир, една репрезентација мораше да се повлече од Медитеранските игри

24 Ракомет

Корона – хаос во Словенија: Ракометарите се повлекуваат од Медитеранските Игри!

SportMedia

Дерби Во Центар Екипа Спортклуб Sport M Екипа Спортски 24 Ракомет

Ракометарките издржаа едно полувреме, па убедливо загубија од Србија

Sport 1 - 01.07.2022

Македонските ракометарки го запишаа вториот пораз на Медитеранските игри во Оран, откако денеска од нив поуспешни беа Србинките со убедливи 26-18. Ракометарките во првото полувреме успеаа да парираат на одредени моменти, па така на полувреме ...

Убедлив пораз на ракометарите од Шпанија

МКД

Шпанија покажа екстра класа, Македонија убедливо поразена на Медитеранските игри

Фактор

Шпанија ја декласира Македонија со 31:22, сега и гол-разликата може да одлучува за полуфинале на Медитеранските игри

Спортманија

Прв пораз на ракометарите на Медитеранските игри

Слободен Печат

Убедлив пораз на ракометарите од Шпанија на Медитеранските игри

Телма

Ракометарите со пораз од Шпанија на Медитеранските игри

Екипа

Gol.mk Sport 1 SportMedia 24 Ракомет SportMedia Сител Sport M

Стојановски постави нов младински рекорд на Македонија на Медитеранските игри

Слободен Печат - 01.07.2022

На својот прв настап на Медитеранските игри во дисциплината 200 метри градно кои се одржуваат во Оран, Алжир, пливачот Андреј Стојановски исплива време од 2:22,42 минути. Стојановски, придружуван од својот тренер Томи Стефановски, со овој резултат ...

Стојановски со нов младински рекорд на Македонија на 200 метри градно

Екипа

Солиден настап на Мојсовска на Медитеранските игри во Оран

Слободен Печат

Медитерански игри: Солиден настап на Мојсовска во воздушна пушка, џудистот Чакаровски без борба во второто коло

Опсервер

Ракометарките со пораз го почнаа настапот на Медитеранските игри

МКД

Ракометарките со пораз од Турција го започнаа настапот на МИ

Сител

Ракометарките загубија од Турција во првиот меч на Медитеранските игри

Дерби

Слободен Печат Sport 1 Спортманија Опсервер Бриф Република Во Центар MakPress