TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобил излетал од патот утринава кај Кавадарци- малолетник тешко повреден

Press24 - 22.11.2020

Малолетник повреден на патпот Кавадарци- Неготино откако автомобил изгубил контрола и излетал од патот. „На 22.11.2020 во 03.04 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кавадарци–Неготино, на влезот кај с.Марена, патничко возило „фолксваген ...

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки повреди на клиника во Скопје

Канал5 - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје, потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци. Сузана Прањиќ Талевска, началник на Одделение за информации од јавен карактер ...

Кавадарчанец загина во сообраќајка, братот и таткото со тешки повреди пренесени во Скопје

Република - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

Независен - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Маж од Кавадарци загина во сообраќајка, а неговиот брат и татко се потешко повредени

Фокус - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, а неговиот брат и татко, со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

24Инфо - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Маж загинал во сообраќајка во Кавадарци: Неговиот татко и брат со тешки повреди пренесени на Клиника

Press24 - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Кавадарчанец загина во сообраќајка, брат му и татко му со тешки повреди на клиника во Скопје

ММС - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Сопатник почина, неговиот брат и татко тешко повредени- карамболот се случил во близина на ...

Курир - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, уште четворица тешко повредени

А1 On - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Информацијата ја потврдуваат и од Итната медицинска служба во Квадарци и од МВР.

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки повреди

+инфо - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

Опсервер - 21.11.2020

– Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Детали за сообраќајката кај Кавадарци: Загина кавадарчанец, братот и таткото тешко повредени

Слободен Печат - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

iPortal - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Кавадарчанец загина во сообраќајка, брат му и татко му тешко повредени

Кајгана - 21.11.2020

Кавадарци, 21 ноември 2020 (МИА) – Кавадарчанец загина во сообраќајка, а брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје, потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки повреди пренесени на скопска клиника

ТВ21 - 21.11.2020

Кавадарчанец го загуби животот во вчерашната сообраќајка незгода, а неговиот брат и татко со тешки повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Сузана Прањиќ Талевска, началник на Одделение за информации од јавен карактер при МВР, за МИА рече дека ...

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

4NEWS - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Маж загина во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди однесени на клиника во Скопје

МКД - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Само тракторитстот останал неповреден: Детали за судирот меѓу три возила, во кој загина маж

Република - 21.11.2020

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера кај Кавадарци, загина маж, а неговите брат и татко со тешки телесни повреди беа пренесени на клиника во Скопје. Како што соопштува МВР, во 17.15 часот на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските ...

СТРАШЕН СУДАР ВО КАВАДАРЦИ - едно лице загина во обид да претрка трактор со приколка

Фактор - 21.11.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице.

Извршен увид за сообраќајната незгода во Кавадарци

24Инфо - 21.11.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице.

МВР со детали- Кавадарчанец загинал на лице место, а уште 4 лица повредени во сообраќајка

Press24 - 21.11.2020

Маж загина на лице место, а уште четири лица се повредени во сообраќајка кај Градските гробишта во Кавадарци. „На 20.11.2020 во 17.15 часот на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „урсус“ ...

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

Либертас - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Опсервер - 21.11.2020

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и три лица.

Извршен увид за сообраќајката во Кавадарци- до незгодата дошло кога автомобилот се обидел да го претекне тракторот

Press24 - 21.11.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице.

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Вечер - 21.11.2020

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и три лица.

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Макфакс - 21.11.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице.

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци

Опсервер - 21.11.2020

– Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17:00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, соопшти Јавно ...

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци во која загина едно лице

Сител - 21.11.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17:00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, соопшти Јавно обвинителство ...

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Опсервер - 21.11.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице.

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Вечер - 21.11.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице.

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци

Слободен Печат - 21.11.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17:00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, соопшти Јавно обвинителство ...

Кавадарчанец загина во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

еМагазин - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Обид за престигнување завршил со фатална сообраќајка

Н.Македонија - 21.11.2020

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и четири лица.

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му на клиника во Скопје

Телма - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Уште еден здравствен работник во Кавадарци позитивен на Ковид-19, нови 43 случаи во Тиквешко

ТВ21 - 21.11.2020

Уште еден здравствен работник од Кавадарци е позитивен на Ковид-19, а нови 43 случаи со коронавирус се потврдени во Тиквешко. Ова за МИА го изјави докторот Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Уште еден здравствен работник во Кавадарци позитивен на Ковид-19

Press24 - 21.11.2020

Уште еден здравствен работник од Кавадарци е позитивен на Ковид-19, а нови 43 случаи со коронавирус се потврдени во Тиквешко. Ова за МИА го изјави докторот Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Несреќата во Кавадарци се случила затоа што автомобил се обидел да престигне трактор

Скопје1 - 21.11.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице.

Маж загинал во сообраќајка во Кавадарци: Неговиот татко и брат со тешки повреди пренесени на Клиника

Centar - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Уште еден здравствен работник во Кавадарци позитивен на Ковид-19, нови 43 случаи во Тиквешко

Сител - 21.11.2020

Уште еден здравствен работник од Кавадарци е позитивен на Ковид-19, а нови 43 случаи со коронавирус се потврдени во Тиквешко. Ова за МИА го изјави докторот Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Нови 43 случаи во Тиквешко, уште еден здравствен работник во Кавадарци позитивен на Ковид-19

еМагазин - 21.11.2020

Уште еден здравствен работник од Кавадарци е позитивен на Ковид-19, а нови 43 случаи со коронавирусот се потврдени во Тиквешко. Ова за МИА го изјави докторот Ристе Јовановски , специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Уште еден здравствен работник во Кавадарци позитивен на Ковид-19, нови 43 случаи во Тиквешко

Либертас - 21.11.2020

Уште еден здравствен работник од Кавадарци е позитивен на Ковид-19, а нови 43 случаи со коронавирус се потврдени во Тиквешко. Ова за МИА го изјави докторот Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди на клиника во Скопје

MakPress - 21.11.2020

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци.

Уште еден здравствен работник во Кавадарци позитивен на Ковид-19, нови 43 случаи во Тиквешко

ММС - 21.11.2020

Уште еден здравствен работник од Кавадарци е позитивен на Ковид-19, а нови 43 случаи со коронавирус се потврдени во Тиквешко. Ова за МИА го изјави докторот Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Извршен увид на сообраќајката во Кавадарци

MakPress - 21.11.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17:00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице, соопшти Јавно обвинителство ...

На регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта, се случила сообраќајна незгода

Опсервер - 22.11.2020

На 20.11.2020 во 17.15 часот на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „урсус“ со приколка, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, патничко возило „фолксваген голф“, управувано од Л.Л.

17 годишник излетал од патот со „фолксваген голф“- се здобил со тешки повреди

Курир - 22.11.2020

На 22.11.2020 во 03.04 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кавадарци–Неготино, на влезот кај с.Марена, патничко возило „фолксваген голф“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 17-годишник од Кавадарци, излетало од коловозот.

Двајца малолетници од Кавадарци со возило излетале од коловозот, едниот е тешко повреден

Сител - 22.11.2020

Синоќа во 03.04 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кавадарци–Неготино, на влезот кај с.Марена, патничко возило „фолксваген голф“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 17-годишник од Кавадарци, излетало од коловозот, соопштија од ...

Малолетници со автомобил излетале од пат, повреден едниот

Независен - 22.11.2020

Ноќеска, во 3.04 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кавадарци–Неготино, на влезот кај село Марена, патничко возило „фолксваген голф“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 17-годишник од Кавадарци, излетало од коловозот.

Автомобил излетал од патот утринава кај Кавадарци- малолетник тешко повреден

Centar - 22.11.2020

Малолетник повреден на патпот Кавадарци- Неготино откако автомобил изгубил контрола и излетал од патот. „На 22.11.2020 во 03.04 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кавадарци–Неготино, на влезот кај с.Марена, патничко возило „фолксваген ...