TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дури четворица тенисери може да бидат на првото место на АТП-листата по „Ролан Гарос“

Спортманија - 25.05.2023

Првото коло на вториот тениски гренслем годинава, Отвореното првенство на Франција во Париз, стартува за три дена и ќе биде многу интересно во следните недели затоа што дури четворица тенисери имаат прилика по завршувањето на „Ролан Гарос“, да бидат ...

Разочарување: Ѓоковиќ и Алкараз нема да се сретнат во финалето на „Ролан Гарос“!

Sport 1

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ и Алкарас може да се сретнат пред финалето

Дерби

Ќе биде пеколно на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ и Алкарас се во иста половина на ждрепката

Спортманија

Ѓоковиќ и Алкараз ќе се сретнат пред финалето на Ролан Гарос

Sport 1

Ѓоковиќ ја доби најтешката жрепка во Париз, во полуфиналето го чека Карлос Алкараз

Слободен Печат

Тежок ждреб за Новак на Ролан Гарос: Србинот и Алкараз би се сретнале во полуфиналето!

SportMedia

Екипа Спортклуб Слободен Печат Gol.mk Дерби Точка 24Инфо

Врската меѓу родителот, тренерот и играчот е клучна за да се стане голем тенисер

МКД - 25.05.2023

Македонија нема помалку таленти од соседите кои произведуваат големи тенисери, но заостануваме со тениска едукација кај сите чинители на оваа игра кои треба да имаат влијание за едно дете од талент да прерасне во важен играч.

Федерер откри каква луда анегдота имал на Ф1 трката во Мајами: Еден фан ме помеша со Надал, па…. (Фото)

Дерби

Како Ѓоковиќ му ги разубавил затворските денови на Борис Бекер?

Вечер Прес

СИТЕ ИМОТИ НА ЃОКОВИЌ: Дворци покрај море и езеро, станови на луксузни локации - вложил десетици милиони евра

Фактор

ЃОКОВИЌ МИ ПОМОГНА ВО НАЈТЕШКИТЕ МИГОВИ ПОСЛЕ ЗАТВОРОТ Бекер вели дека српскиот тенисер не ја добива почитта која ја заслужува

+инфо

Ѓоковиќ: Ме однесоа во притвор како криминалец, но таму запознав прекрасни луѓе

Gol.mk

Федерер се огласи за можноста да се врати на Вимблдон во една поинаква улога!

SportMedia

СуперСпорт Порта 3 MakPress Нетпрес Точка Точка

Роџер Федерер со анегдота за просечен љубител на спорт во САД

Оff.net - 25.05.2023

Четириесет и едно годишниот велемајстор и легенда на белиот спорт кој освои 20 Гренд слем трофеи, слободното време по крајот на кариерата го користи за шетање и забава по друштвените мрежи.

Федерер ги израдува фановите и ќе заигра на омилениот турнир

Gol.mk

ДА, ЌЕ ИГРАМ: Федерер ПОТВРДИ дека се враќа на теренот

Во Центар

Роже Федерер се враќа на тениските терени

Вечер Прес