TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руските воени авиони во Каракас, уште една порака за Америка

А1 On - 25.03.2019

Два воени руски авиони во саботата слетаа на главниот аеродром во Каракас, а наводно во нив биле десетина војници и големо количество опрема, со задача да „исполнат технички воен договор“.

Руска вмешаност во САД и Венецуела – анализа во Студио 1

1tv - 25.03.2019

Јана Јосифоска и Влатко Чаловски во отвореното Студио 1 зборуваа со Дејан Андоновиќ за најновите случувања од регионот и светот. Главен фокус во денешната анализа беше извештајот кој покажа дека Трамп не соработувал со Русија во својата ...

БиБиСи: Руската војска во Венецуела е порака до САД, Путин му поставува „маркери“ на Трамп

Алфа - 25.03.2019

Двата руски воени авиони кои слетаа во саботата во Каракас, а во кои наводно имало воена опрема и десетици војници со задача да „исполнат технички воени договори за соработка меѓу Венецуела и Русија“ се порака која Кремљ ја праќа до Вашингтон во ...

Руски воени функционери во Венецуела на разговори за одбраната

Макфакс - 25.03.2019

Група руски воени лица пристигнаа во Каракас, главниот град на Венецуела, за да учествуваат во консултациите со официјалните претставници на земјата за соработка во одбранбената индустрија, изјави за „Спутник“ дипломатски извор во Каракас.

Руски војници и воена опрема пристигнаа со два авиона во Венецуела

Сакам да кажам - 25.03.2019

Два руски воени авиона слетаа на главниот аеродром во Каракас, наводно превезувајќи десетици војници и големо количество опрема. Руската новинска агенција „Спутник“ објави дека ова е со цел да се „исполнат технички воени договори“.

Затишје пред бура во Венецуела? Гуаидо најави протести, а во Каракас пристигнаа Русите

Алсат-М - 25.03.2019

Венецуелскиот лидер на опозицијата Хуан Гуаидо, кој што ја има поддршката од САД и западните земји, ги повика жителите да се подготват за “Операција слобода”, која ќе доведе до преземање на власта во Венецуела.

Руски авиони со војници и техника слетаа во Венецуела

Локално - 25.03.2019

Два руски авиони кои пренесувале 99 војници и 35 тони техника слетаа во Каракас, во рамките на техничката и воена соработка со Венецуела, пренесе „Франс прес“, цитирајќи ја руската државна агенција „Спутник“.

Руски авиони слетаа во Венецуела

ТВ21 - 25.03.2019

Руски авиони кои превезувале 99 војници и 35 тони техника, слетаа во венецуелскиот град Каракас, во рамките на техничката и воена соработка со земјата. „Спутник“ посочува дека во авионите нема ништо таинствено, и прецизира која марка се авионите.

Стигнаа руски војници, Гуаидо повикува на борба за слобода

Независен - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски водач Хуан Гуаидо, кого го поддржуваат САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операција Слобода“. Тој повика на акција која ќе ја води за преземање на власта во Венецуела откако светските медиуми, за ...

Тензично во Венецуела: Руски војници слетале во Каракас, Гуаидо го повикува народот: Подгответе се за "Операција ...

Точка - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, кој е поддржан од САД и од западните земји, го повикал населението да се подготви за "Операција Слобода", која ќе го води преземањето на власта во Венецуела, откако светските медиуми пренеле дека во текот ...

Гуаидо кон Венецуелците: Подгответе се за операција „Слобода“

Локално - 25.03.2019

Хуан Гуаидо, лидерот на опозицијата во Венецуела, ги повика преку Instagram граѓаните на земјата да се подготват за операција „Слобода“, што ќе доведе до преземањето на власта во земјата, објави ТАСС.

Во Каракас пристигна нова група на руски војници

Локално - 25.03.2019

Во главниот град на Венецуела слетале два руски авиони, воено-транспортниот Ан-124 и патничкиот Ил-62, со 99 руски војници предводени од Василиј Тонкошкуров, раководител на Главниот штаб на копнените сили на Русија, и со товар од 35 тона, објави ...

Руски воени авиони со војници слетале во Венецуела, никој не знае зошто

Макфакс - 24.03.2019

Два руски воени авиони слетале вчера на аеродромот во Каракас со високи офицери и стотина војници, објавил локален новинар. Една страница за следење летови, покажала дека два авиони во петокот полетале од руската воена база кон Венецуела, а друга ...

Изградба на воена база – причина за присуството на руски авиони во Каракас?!

Нетпрес - 24.03.2019

Началникот на одделението „Мобилизација” на Генералштабот на Русија, генерал-полковник Василиј Тонкошкуров денеска слета со два воено-транспортни авиона во Венецуела, известуваат светските агенции. Вкупниот број на војници во „делегацијата“ е 100.

(ВИДЕО) Руските авио-џинови „Иљушин“ и „Антонов“ слетаа во Каракас

Фактор - 24.03.2019

Поддршката за венецуелскиот претседател Николас Мадуро продолжува од страна од шефот на Руската федерација Владимир Путин. Два руски авиони, познати по тоа што пренесуваат воена опрема, слетаа во саботата на централниот аеродром во Венецуела со ...

Руски воени функционери во Венецуела на разговори за одбраната

24Инфо - 25.03.2019

Група руски воени лица пристигнаа во Каракас, главниот град на Венецуела, за да учествуваат во консултациите со официјалните претставници на земјата за соработка во одбранбената индустрија, изјави за „Спутник“ дипломатски извор во Каракас.

Напнато во Венецуела: Руските војници слетаа во Кавкас, Гаудио го повикува народот: Подгответе се за слобода!

Сител - 25.03.2019

Два руски авиони кои пренесувале 99 војници и 35 тони техника слетаа во Каракас, во рамките на техничката и воена соработка со Венецуела, пренесе „Франс прес“, цитирајќи ја руската државна агенција „Спутник“.

Руски авиони слетаа во Венецуела

Press24 - 25.03.2019

Руски авиони кои превезувале 99 војници и 35 тони техника, слетаа во венецуелскиот град Каракас, во рамките на техничката и воена соработка со земјата. „Спутник“ посочува дека во авионите нема ништо таинствено, и прецизира која марка се авионите.

Напнато во Венецуела, руски војници слетаа во Каракс, Гваидо го повикува народот: „Подгответе се за операција слобода“

Press24 - 25.03.2019

Венецуелскиот опозиционен лидер Хуан Гваидо, кој е поддржуван од САД, ги повика жителите да се подготват за „Операција Слобода“ која ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми пренеле дека за време на викендов на ...

Гуаидо го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“

+инфо - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер, Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“, што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...

Руски воени авиони со војници слетале во Венецуела, никој не знае зошто

24Инфо - 24.03.2019

Два руски воени авиони слетале вчера на аеродромот во Каракас со високи офицери и стотина војници, објавил локален новинар. Една страница за следење летови, покажала дека два авиони во петокот полетале од руската воена база кон Венецуела, а друга ...

Руски воени функционери во Венецуела на разговори за одбраната

Точка - 25.03.2019

Група руски воени лица пристигнаа во Каракас, главниот град на Венецуела, за да учествуваат во консултациите со официјалните претставници на земјата за соработка во одбранбената индустрија, изјави за „Спутник“ дипломатски извор во Каракас.

Руски авиони слетаа во Венецуела

4NEWS - 25.03.2019

Руски авиони кои превезувале 99 војници и 35 тони техника, слетаа во венецуелскиот град Каракас, во рамките на техничката и воена соработка со земјата. „Спутник“ посочува дека во авионите нема ништо таинствено, и прецизира која марка се авионите.

(ФОТО) НАПНАТО ВО ВЕНЕЦУЕЛА: Руски војници слетале во Каракас, Гваидо го повикува народот за операција

Фактор - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски водач Хуан Гваидо, кој го поддржуваат САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“ која ќе го води преземањето на власта во Венецуела, откако светските медиуми пренесоа дека во текот ...

Гуаидо го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“

Опсервер - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“, што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...

Гуаидо го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“

1tv - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“, што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...

Гуаидо го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“

А1 On - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“, што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...

Во Каракас пристигна нова група на руски војници

24 Вести - 25.03.2019

Во главниот град на Венецуела слетале два руски авиони, воено-транспортниот Ан-124 и патничкиот Ил-62, со 99 руски војници предводени од Василиј Тонкошкуров, раководител на Главниот штаб на копнените сили на Русија, и со товар од 35 тона, објави ...

Гуаидо го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“

Н.Македонија - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“, што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...

Во Венецуела слетаа нова тура руски авиони

Канал5 - 25.03.2019

Во главниот град на Венецуела слетале два руски авиони, објави венецуелското издание „Нотисиера Дигитал“. – Во претседателската ложа на аеродромот тие се пречекани од раководителот на одделот за меѓународни врски на венецуелската армија, вицеадмирал ...

Гуаидо го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“

MakPress - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“, што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...

Гуаидо го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода"

MTM - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода", што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...

Гуаидо го повика народот да се подготви за „Операцијата Слобода“

Нова ТВ - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“, што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...

Гуаидо го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“

Либертас - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“, што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...

Во Каракас пристигна нова група на руски војници

Република - 25.03.2019

Во главниот град на Венецуела слетале два руски авиони, воено-транспортниот Ан-124 и патничкиот Ил-62, со 99 руски војници предводени од Василиј Тонкошкуров, раководител на Главниот штаб на копнените сили на Русија, и со товар од 35 тона, објави ...

Русите истоварија воена опрема во Каракас, Гваидо го повика населението на „Операцијата Слобода“

Алфа - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гваидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“, што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...

Гуаидо го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“

Вечер - 25.03.2019

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо, поддржуван од САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“, што ќе доведе до преземање на власта во Венецуела, откако светските медиуми објавија дека во текот на ...