TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силно невреме на грчкиот остров Евија – седум лица загинаа, меѓу нив и бебе

ТВ21 - 09.08.2020

Најмалку седум лица се загинати во силното невреме кое го погоди грчкиот остров Евија, а за едно лице се уште трае потрагата, истакнале официјалните лица. Три жртви, меѓу кои и едно бебе, се пронајдени во селото Политика, а уште 4 во селото Амфитеа ...

(ФОТО и ВИДЕО) Петмина загинати во невремето на грчкиот остров Евија

Нетпрес - 09.08.2020

Најмалку пет лица загинаа а уште две се водат како исчезнати откако силно невреме со поројни дождови и безброј молњи го погодијата викендов грчкиот остров Евија, соопштија во неделата властите.

Силно невреме во Грција – тројца загинати, меѓу кои и бебе

Макфакс - 09.08.2020

Најмалку тројца луѓе, меѓу кои и бебе се најдени мртви во невремето кое го зафати грчкиот остров Евија во централна Грција. Според информациите, десетина луѓе се заробени во нивните домови и автомобили.

Неколкумина загинати по невремето на грчкиот остров Евеја (ФОТО)

MTM - 09.08.2020

Три лица - баба, дедо и бебе - загинаа како резултат на поплавите предизвикани од поројните дождови на грчкиот остров Евеја, објавија медиумите. Природната непогода утрово уништи десетици куќи и блокираше патишта.

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

Независен - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката на МИА од Атина.

Хардаљас: Петмина загинати и двајца исчезнати во поплавите на грчкиот остров Евија

Опсервер - 09.08.2020

Атина, 9 август 2020 () – Имаме петмина мртви, од кои тројца се удавија обидувајќи се да се спасат, рече заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас и додаде дека две лица се исчезнати во поплавите на островот Евија, јави ...

Во невреме во Грција загинаа три лица, меѓу нив и 8-месечно бебе

Локално - 09.08.2020

Во невремето што го зафати островот Евија во централна Грција, три лица, меѓу кои и осуммесечно бебе, се пронајдени мртви, додека десетици биле заробени во нивните домови и автомобили, соопшти полицијата.

Во поплавите и невремето на грчкиот остров Евија загинаа две лица

Опсервер - 09.08.2020

Атина, 9 август 2020 () – Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените ...

Во поплавите и невремето на грчкиот остров Евија загинаа две лица

ТВ21 - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените домови, јави допсничката на ...

Големи поплави и невреме на познат грчкиот остров, има и жртви (ВИДЕО)

Курир - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените домови, јави допсничката на ...

Во поплавите и невремето на грчкиот остров Евија загинаа две лица

А1 On - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените домови.

Во поплавите и невремето на грчкиот остров Евија загинаа две лица

Сител - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените домови.

Во невремето на грчкиот остров Евија загинаа две лица

24Инфо - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените домови, јави допсничката на ...

Две лица загинаа во поплавите и невремето на грчкиот остров Евија

Независен - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените домови, јави допсничката на ...

Во поплавите и невремето на грчкиот остров Евија загинаа две лица

4NEWS - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените домови.

Во поплавите и невремето на грчкиот остров Евија загинаа две лица

Либертас - 09.08.2020

– Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените домови, јави допсничката на ...

Двајца загинати во поплавите во Грција

+инфо - 09.08.2020

Според грчките медиуми, обилниот дожд предизвикал поплави, улиците биле претворени во реки, а голем број граѓани биле заглавени во нивните автомобли, но и во поплавените домови. Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и ...

Грција: Загинаа две лица во невремето на островот Евија

Денешен - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените домови, јави допсничката на ...

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

Опсервер - 09.08.2020

Атина, 9 август 2020 () – Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката ...

Поплави во Грција: Осумемесечно бебе е третата жртва на островот Евија

Денешен - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката на МИА од Атина.

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

Сител - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица.

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

Фокус - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осуммесечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката на МИА од Атина.

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

Слободен Печат - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи, како што претходно објави МИА, загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат ...

Бебе е третата жртва од поплавите во Грција

+инфо - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи, како што претходно објави МИА, загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат ...

Осуммесечно бебе загина во поплавите во Грција

Република - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката на МИА од Атина.

ВИДЕО: Поплави на грчки остров, има загинати меѓу кои и бебе, а куќите се уништени

Скопје1 - 09.08.2020

Во силното невреме со обилен дожд што го зафати грчкиот остров Евија и предизвика поплави, во два одвоени случаи загинаа две лица на 85 и 86 годишна возраст, откако биле заглавени и не успеале да ги напуштат поплавените домови.

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

4NEWS - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица.

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

А1 On - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица.

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров

Курир - 09.08.2020

Во невремето што го зафати островот Евија во централна Грција, три лица, меѓу кои и осуммесечно бебе, се пронајдени мртви, додека десетици биле заробени во нивните домови и автомобили, соопшти полицијата.

8-месечно бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

iPortal - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката на МИА од Атина.

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

ТВ21 - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката на МИА од Атина.

Хардаљас: Петмина загинати и двајца исчезнати во поплавите на грчкиот остров Евија

Курир - 09.08.2020

Имаме петмина мртви, од кои тројца се удавија обидувајќи се да се спасат, рече заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас и додаде дека две лица се исчезнати во поплавите на островот Евија, јави допсничката на МИА од Атина.

Петмина загинати и двајца исчезнати во поплавите на грчкиот остров Евија

Слободен Печат - 09.08.2020

Меѓу жртвите од поплавите е и осуммесечно бебе, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, од кои осум биле спасени со хеликоптер. Имаме петмина мртви, од кои тројца се удавија обидувајќи се да се спасат, рече ...

Поплава во Грција: Три лица, меѓу кои и осуммесечно бебе, се пронајдени мртви

Press24 - 09.08.2020

Во невремето што го зафати островот Евија во централна Грција, три лица, меѓу кои и осуммесечно бебе, се пронајдени мртви, додека десетици биле заробени во нивните домови и автомобили, соопшти полицијата.

Поплави на грчкиот остров Евија, пет лица починати

360 степени - 09.08.2020

Имаме петмина мртви, рече заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас и додаде дека две лица се исчезнати во поплавите на островот Евија, јави МИА. „Во овој момент, официјално, од информациите што ги имаме, пет наши сограѓани ...

Неколку исчезнати во поплавите во Евија

Република - 09.08.2020

Имаме петмина мртви, од кои тројца се удавија обидувајќи се да се спасат, рече заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас и додаде дека две лица се исчезнати во поплавите на островот Евија, јави допсничката на МИА од Атина.

(Видео) Петмина загинати меѓу нив и бебе во поплавите на грчкиот остров Евија

24Инфо - 09.08.2020

Имаме петмина мртви, од кои тројца се удавија обидувајќи се да се спасат, рече заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас и додаде дека две лица се исчезнати во поплавите на островот Евија, јави допсничката на МИА од Атина.

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

Frontline - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката на МИА од Атина.

Хардаљас: Петмина загинати и двајца исчезнати во поплавите на грчкиот остров Евија

Либертас - 09.08.2020

Имаме петмина мртви, од кои тројца се удавија обидувајќи се да се спасат, рече заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас и додаде дека две лица се исчезнати во поплавите на островот Евија, јави допсничката на МИА од Атина.

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

Либертас - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката на МИА од Атина.

Петмина загинати и двајца исчезнати во поплавите на грчкиот остров Евија

Frontline - 09.08.2020

Имаме петмина мртви, од кои тројца се удавија обидувајќи се да се спасат, рече заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас и додаде дека две лица се исчезнати во поплавите на островот Евија, јави допсничката на МИА од Атина.

(Фото, видео) Бројот на жртви од поплавите во Евија се зголеми на петмина, двајца исчезнати

Независен - 09.08.2020

Имаме петмина мртви, од кои тројца се удавија обидувајќи се да се спасат, рече заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас и додаде дека две лица се исчезнати во поплавите на островот Евија, јави допсничката на МИА од Атина.

Силно невреме во Грција – тројца загинати, меѓу кои и бебе

Вечер - 09.08.2020

Најмалку тројца луѓе, меѓу кои и бебе се најдени мртви во невремето кое го зафати грчкиот остров Евија во централна Грција. Според информациите, десетина луѓе се заробени во нивните домови и автомобили.

Три жртви на поплавите на грчкиот остров Евија

Р.С.Европа - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката на МИА од Атина.

Силно невреме во Грција – тројца загинати, меѓу кои и бебе

Точка - 09.08.2020

Најмалку тројца луѓе, меѓу кои и бебе се најдени мртви во невремето кое го зафати грчкиот остров Евија во централна Грција. Според информациите, десетина луѓе се заробени во нивните домови и автомобили.

Силно невреме во Грција – тројца загинати, меѓу кои и бебе

Н.Македонија - 09.08.2020

Најмалку тројца луѓе, меѓу кои и бебе се најдени мртви во невремето кое го зафати грчкиот остров Евија во централна Грција. Според информациите, десетина луѓе се заробени во нивните домови и автомобили.

Силно невреме во Грција – тројца загинати, меѓу кои и бебе

Магазин - 09.08.2020

Најмалку тројца луѓе, меѓу кои и бебе се најдени мртви во невремето кое го зафати грчкиот остров Евија во централна Грција. Според информациите, десетина луѓе се заробени во нивните домови и автомобили.

Силно невреме во Грција – тројца загинати, меѓу кои и бебе

Centar - 09.08.2020

Најмалку тројца луѓе, меѓу кои и бебе се најдени мртви во невремето кое го зафати грчкиот остров Евија во централна Грција. Според информациите, десетина луѓе се заробени во нивните домови и автомобили.

Осуммесечно бебе загина во поплавите во Грција

Нетпрес - 09.08.2020

Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на Грција интервенирала во спасување на 55 лица, јави дописиничката на МИА од Атина.