TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Форбс ја објави листата на најбогатите луѓе на светот, нема промени на врвот

Канал5 - 08.04.2021

Џеф Безос е најбогатиот човек на светот четврта година по ред, објави магазинот Форбс. Основачот на Амазон „вреди“ 177 милијарди долари, што е за 64 милијарди долари повеќе од минатата година, благодарение на големиот пораст на вредноста на акциите ...

Безос четврта година по ред најбогат човек во светот

МКД - 08.04.2021

Основачот на Амазон Џеф Безос со богатство проценето на 177 милијарди долари четврта година по ред е најбогатиот човек во светот, според годишната листа на американскиот магазин Форбс. Бројот на милијардери на годинешната, 35-та листа на најбогатите ...

Најбогати бизнисмени во Русија

Пари - 07.04.2021

На првото место на листата најбогати бизнисмени во Русија се најде мнозинскиот сопственик на руската компанија „Северстаљ“ Алексеј Мордашов, објави порталот Руска Реч . Според „Форбс“, богатството на Мордашов и неговото семејство се проценува на ...

„Форбс“ објави листа на најбогатите руски бизнисмени

Руска реч - 07.04.2021

Магазинот „Форбс“ состави листа на најбогатите луѓе на светот во 2020 година. На првото место на листата најбогати бизнисмени во Русија се најде мнозинскиот сопственик на руската компанија „Северстаљ“ Алексеј Мордашов.

Безос е најбогат на светот четврта година во низа

Н.Македонија - 07.04.2021

Годишната листа на милијардери на „Форбс“ вклучува рекордни 2.755 лица (660 повеќе од минатата година), а е предводена од основачот на интернет-страницата „Амазон“, Џеф Безос (57), кој веќе четврта година е официјално најбогатиот човек на светот.

Петте најбогати луѓе на светот

Канал5 - 07.04.2021

На годинешната листа на милијардери на магазинот Форбс има 2755 имиња, на првото место повторно е основачот на Амазон Џеф Безос. Четвртта година во низа Безос е најбогатиот човек на светот.

Четврта година по ред, Безос е најбогат во светот со 177 милијарди долари

Centar - 07.04.2021

Годишната листа на милијардери на „Форбс“ вклучува рекордни 2.755 лица (660 повеќе од минатата година), а е предводена од основачот на интернет-страницата „Амазон“, Џеф Безос (57), кој веќе четврта година е официјално најбогатиот човек на светот.

Четврта година по ред, Безос е најбогат во светот со 177 милијарди долари

MTM - 07.04.2021

Годишната листа на милијардери на „Форбс“ вклучува рекордни 2.755 лица (660 повеќе од минатата година), а е предводена од основачот на интернет-страницата „Амазон“, Џеф Безос (57), кој веќе четврта година е официјално најбогатиот човек на светот.

За милијардерите нема криза – тие заработуваат и во време на корона пандемија

Тера - 07.04.2021

Годишната листа на милијардери која традиционално ја објавува Форбс, вклучува рекордни 2.755 лица, а на чело е основачот на Амазон, Џеф Безос, кој е официјално најбогатиот човек на светот четврта година по ред.