TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ретко кој го познава, но тој стана убедливо најплатениот спортист во светот! (Фото)

Спортманија - 08.12.2023

Шпанскиот голфер Џон Рам од денес и официјално е најплатениот спортист во светот, откако ја прифати понудата од Саудиска Арабија во вредност од 500 милиони долари. Тој иако долго ја критикуваше тактиката на арапите со богати понуди да ги привлекува ...

Јон Рам стана најплатениот спортист на светот, ќе заработува повеќе од Роналдо и Меси заедно

Слободен Печат - 08.12.2023

Јон Рам (29), голфер од Шпанија , е новиот најплатен спортист во светот. Платен повеќе од фудбалерите Лионел Меси и Кристијано Роналдо заедно, стана со потписот на договор вреден 555 милиони евра со ЛИВ голф лигата од Саудиска Арабија, пренесува „ ...

Ова е спортистот со најголема плата, доби повеќе од Роналдо и Меси заедно

TopSport - 08.12.2023

Јон Рахм (29), голфер од Шпанија, е новиот најплатен спортист во светот. Тој потпиша договор вреден 555 милиони евра со ЛИВ голф лигата од Саудиска Арабија. Кога ќе се спојат платите на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, сумата е помала од онаа што ...

Ако мислите дека Меси и Роналдо заработуваат најмногу, се лажете! Го имаме најплатениот спортист во светот – оваа ...

Во Центар - 08.12.2023

Ако мислевте дека Кристијано Роналдо или Лионел Меси заработуваат најмногу во светот на спортот, сериозно се лажете, бидејќи голферот Џон Рам, кој потпиша договор со „LIV“ вреден неверојатни 476 милиони фунти, се качи на врвот.

Ова е спортистот со најголема плата, доби повеќе од Роналдо и Меси заедно

Макфакс - 08.12.2023

Јон Рахм (29), голфер од Шпанија, е новиот најплатен спортист во светот. Тој потпиша договор вреден 555 милиони евра со ЛИВ голф лигата од Саудиска Арабија. Кога ќе се спојат платите на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, сумата е помала од онаа што ...

Ова е спортистот со најголема плата, доби повеќе од Роналдо и Меси заедно

Точка - 08.12.2023

Јон Рахм (29), голфер од Шпанија, е новиот најплатен спортист во светот. Тој потпиша договор вреден 555 милиони евра со ЛИВ голф лигата од Саудиска Арабија. Кога ќе се спојат платите на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, сумата е помала од онаа што ...

Ова е спортистот со најголема плата, доби повеќе од Роналдо и Меси заедно

Скопје1 - 09.12.2023

Јон Рахм (29), голфер од Шпанија, е новиот најплатен спортист во светот. Тој потпиша договор вреден 555 милиони евра со ЛИВ голф лигата од Саудиска Арабија. Кога ќе се спојат платите на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, сумата е помала од онаа што ...

Јон Рам стана најплатениот спортист на светот

Курир - 09.12.2023

Јон Рам (29), голф играч од Шпанија , е новиот најплатен спортист во светот. Платен повеќе од фудбалерите Лионел Меси и Кристијано Роналдо заедно, стана со потписот на договор вреден 555 милиони евра со ЛИВ голф лигата од Саудиска Арабија, пренесува ...