TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски во пресрет на Генералното собрание на ОН: Не смееме да го оставиме Путин на мир

360 степени - 18.09.2023

Во интервјуто за американската телевизија Си-би-ес, украинскиот претседател вели дека западната воена поддршка е клучна за враќање на територијалниот интегритет на Украина и го повика светот да му се спротистави на Путин за, како што вели, да би се ...

Зеленски: Не смееме да го оставиме Путин на раат, умираме во оваа војна

МКД - 19.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски кажа дека Украина не може Владимир Путин, претседателот на Русија „да го остави на раат“ и го повика светот да му се спротивстави на рускиот претседател за да се избегне трета светска војна.

Зеленски пред Генералното собрание на ОН: Не смееме да го оставиме Путин сам

Р.С.Европа - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Украина не може „да го остави на мир Владимир Путин, претседателот на Русија“ и го повика светот да му се спротивстави на рускиот претседател за да се избегне третата светска војна.

ГО ИЗБРАА ПУТИН И ДОБИЈА НОВ ХИТЛЕР Зеленски рече дека Украина нема да отстапи ни педа од својата територија

+инфо - 18.09.2023

Целиот свет мора да одлучи дали сакаме да го запреме Путин или сакаме да ја започнеме Третата светска војна. Не можеме да го промениме Путин, рече Зеленски во „60 минути“ на Си-Би-Ес Њуз. Украинскиот претседател Владимир Зеленски отфрли какви било ...

Зеленски предупредува од трета светска војна и го споредува Путин со Хитлер

Deutsche Welle - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски непосредно пред почетокот на Генералната дебата во ОН предупреди од опасност од трета светска војна и го спореди рускиот претседател Владимир Путин со Хитлер.

Зеленски ја отфрла можноста за територијални отстапки за Русија

Нетпрес - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски отфрли какви било територијални отстапки за Русија како дел од потенцијалниот мировен договор, инсистирајќи на тоа дека Киев мора да продолжи со својата офанзива, без оглед на временските услови.

Володимир Зеленски: Знам каде ќе ја пробиеме руската одбрана – и тоа тешко

4NEWS - 18.09.2023

Некои луѓе не разбираат што значи да се напредува таму каде што има околу 200 илјади руски војници Претседателот Володимир Зеленски увери дека веќе знае каде одбранбените сили на Украина ќе можат да ја пробијат руската одбрана.

Зеленски: Не даваме територија за мир

Кумановски м. - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска повтори дека Украина нема да отстапи дел од својата територија заради постигнување мир. „Не, тоа е наша територија“, рече Зеленски во интервју за американската мрежа CBS.

(ВИДЕО) Зеленски го спореди Путин со Хитлер: „Ако Русија стигне до Полска, што ќе се случи следно“?

Локално - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во програмата „60 минути“ изјави дека Третата светска војна ќе стане реалност доколку САД не продолжат да и помагаат на неговата земја. Во истиот пренос тој го спореди претседателот на Русија Владимир Путин ...

Зеленски: Воениот буџет на Украина за следната година е најмалку 38 милијарди евра

А1 On - 17.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека трошоците за одбрана и безбедност за следната година од буџетот на Украина ќе бидат „барем“ на истото ниво како оваа година, односно околу 38 милијарди евра.

„ИЗБРАА НОВ ХИТЛЕР, БУКВАЛНО УМИРАМЕ“: Зеленски ја отвори душата

Фактор - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во програмата „60 минути“ изјави дека Третата светска војна ќе стане реалност доколку САД не продолжат да и помагаат на неговата земја. Во истиот пренос тој го спореди претседателот на Русија Владимир Путин ...

Зеленски: Украина нема да отстапи дел од својата територија заради постигнување мир

Фокус - 18.09.2023

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски повтори дека земјата нема да отстапи дел од својата територија заради постигнување мир. „Не, тоа е наша територија“, рече Зеленски во интервју за американската мрежа CBS.

Зеленски: Не даваме територија заради мир, што е следно – Трета светска војна?

Макфакс - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска повтори дека Украина нема да отстапи дел од својата територија заради постигнување мир. „Не, тоа е наша територија“, рече Зеленски во интервју за американската мрежа Си-би-ес.

Зеленски: Не даваме територија заради мир, што е следно – Трета светска војна?

Опсервер - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска повтори дека Украина нема да отстапи дел од својата територија заради постигнување мир. „Не, тоа е наша територија“, рече Зеленски во интервју за американската мрежа Си-би-ес.

Зеленски: Не даваме територија заради мир!

Вечер Прес - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска повтори дека Украина нема да отстапи дел од својата територија заради постигнување мир. „Не, тоа е наша територија“, рече Зеленски во интервју за американската мрежа CBS.

Зеленски: Не даваме територија заради мир, што е следно – трета светска војна?

Скопје1 - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска повтори дека Украина нема да отстапи дел од својата територија заради постигнување мир. „Не, тоа е наша територија“, рече Зеленски во интервју за американската мрежа Си-би-ес.

Зеленски: Не даваме територија заради мир, што е следно – трета светска војна?

Centar - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска повтори дека Украина нема да отстапи дел од својата територија заради постигнување мир. „Не, тоа е наша територија“, рече Зеленски во интервју за американската мрежа Си-би-ес.

Зеленски: Не даваме територија заради мир, што е следно, трета светска војна?

Република - 18.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска повтори дека Украина нема да отстапи дел од својата територија заради постигнување мир. Не, тоа е наша територија, рече Зеленски во интервју за американската мрежа Си-би-ес.