TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумановци масовно со пет автобуси на шопинг во Врање

Слободен Печат - 24.01.2021

Српскиот град Врање кое е оддалечено околу шеесет километри од Куманово и помалку од сто од Скопје за време на вчерашниот ден до затворање на кафулињата и рестораните во 20 часот бил под права „опсада“ од македонските граѓани.

ФБ-статус на денот: Ако не се тргнати овие од Врање, вакцините да ги земеше некој…

Expres - 24.01.2021

Богдан Илиевски, алијас Бетмен Велит, и денеска ја има објавата на денот на Фејсбук, во која ги поврза новата туристичка атракција за Македонците „посета на ‘Лидл’ во Врање“ и очекуваните вакцини на „Фајзер“ од Србија што заглавија во ...

Не е шега: Кумановска агенција нуди тура до Врање и шопинг во „Лидл“

Независен - 24.01.2021

Туризмот и угостителството најмногу страдаа за време на пандемијата на корона вирусот, но не е сè толку сиво. На туристите од Северна Македонија деновиве им беше дадена посебна можност да го обиколат Врање, а посетата на „Лидл“ беше особено ...

Српски медиуми: Врање и „Лидл“ под „опасада“ на Македонците

еМагазин - 24.01.2021

Врање, кој е оддалечен околу шеесет километри од Куманово и помалку од стотина од Скопје, вчера, во текот на денот, до затворањето на кафулињата и рестораните во 20 часот, беше под вистинска „опсада“ на соседите од соседната земја, пишува српски .

Македонци со автобуси на шопинг во Врање: Постои ли опасност да го донесен новиот британски сој на корона присутен во ...

ММС - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Северна Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија.

Триста Македонци вчера го запоседнаа Врање - за еден ден отидоа пет автобуси, „епицентарот“ беше Лидл

Фактор - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Северна Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија.

Македонци го „окупираа“ Врање: „Eпицентарот“ беше Лидл

Република - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија, пишува Данас.рс .

„Епицентарот“ беше Лидл: 300 Македонци со пет автобуси вчера го запоседнаа Врање

Женски магазин - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Северна Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија.

ПО УКИНУВАЊЕТО НА ПЦР ТЕСТОВИТЕ ВО СРБИЈА: Македонци масовно на шопинг во Врање

Денешен - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од С. Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија, објавува српски Данас.

Над 300 Македонци со 5 автобуси вчера го „окупирале“ Врање

+инфо - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за коронавирусот, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија, пишува Данас.рс .

Триста Македонци вчера го запоседнаа Врање – за еден ден отидоа пет автобуси, „епицентарот“ беше Лидл

Вечер Прес - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Северна Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија.

По укинувањето на задолжителните тестови над 300 македонци со 5 автобуси вчера го „окупирале“ Врање

Либертас - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за коронавирусот, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија, пишува Данас.рс .

После укинувањето на задолжителниот ПЦР тест за влез во Србија, Македонците го „нападнаа“ Врање – „Eпицентарот“ бил ...

Курир - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија, пишува Данас.рс.

По укинувањето на задолжителните тестови над 300 Mакедонци со 5 автобуси вчера го „окупирале“ Врање

Бриф - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за коронавирусот, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија, пишува Данас.рс .

Македонците го „нападнаа“ Лидл во Врање

Нетпрес - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија, пишува Данас.рс.

300 Македонци со пет автобуси вчера го „окупирале“ Врање

Скопје1 - 24.01.2021

Неколку туристички агенции од Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш започнаа да организираат еднодневни патувања во најблиската соседна општина во Србија, пишува Данас.рс.