TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дневен хороскоп (1 август 2020)

Нетпрес - 01.08.2020

ОВЕН Пробајте работите да ги гледате од некоја ведра страна. Проблемите кои ве мачат на работа не се нерешливи. Важно ви е на љубовниот план да бидете искрени со саканата личност и да покажете чувства. Можна е главоболка.

Викенд хороскоп 01-02.08.2020

Денар - 01.08.2020

Овен (21.03 – 20.04) Имате различни интереси, но не можете да се одлучите за најдоброто решение. Во желбата за лично докажување направете го она што другите не можат, преовладуваат вашите амбициии да ја засените вашата околина.

Дневен Хороскоп (01.08) сабота

Порта - 31.07.2020

ОВЕН Можно е денес да бидете под голем притисок и да не ви биде лесно сите задачи да ги извршите како што треба. Ве очекуваат недоразбирања со саканата личност. Денот е поповолен и со помала тензија доколку не сте во врска. Можна е главоболка.

Како најдобро да ѝ помогнете на саканата личност која страда од депресија?

Црнобело - 31.07.2020

Депресијата е навистина често ментално нарушување и се проценува дека од неа страдаат околу 4,4% од луѓето ширум светот. Депресијата е навистина сериозен проблем и не влијае само врз личноста што ја има, туку и врз нејзиното семејство, пријатели, ...

Дневен хороскоп за ПЕТОК, 31 јули 2020 година

Убавина и Здравје - 31.07.2020

Девица има повеќе пари, Јарецот е среќен, Рибите се задоволни, Бик нема никакви проблеми. ОВЕН Имате опуштен однос со колегите со кои уживате и сте задоволни од вашата деловна состојба. Подготвени сте да се посветите на новите познаници.

Стрелeц прилив на креативна енергија, Јарец добри емоции, Викенд хороскоп 01-02 Август 2020

Скопје24 - 01.08.2020

Овен (21.03 – 20.04) Имате различни интереси, но не можете да се одлучите за најдоброто решение. Во желбата за лично докажување направете го она што другите не можат, преовладуваат вашите амбициии да ја засените вашата околина.

Дневен хороскоп: Рибите да ги сменат лошите навики, добри вести за Вагата од партнерот

Press24 - 01.08.2020

ОВЕН Пробајте работите да ги гледате од некоја ведра страна. Проблемите кои ве мачат на работа не се нерешливи. Важно ви е на љубовниот план да бидете искрени со саканата личност и да покажете чувства. Можна е главоболка.

Љубовен хороскоп за август 2020

Скопје инфо - 31.07.2020

Што ви носат ѕвездите на полето на љубовта во текот на топлиот август? Овен Овој период ќе имате многу силни чувства, а во однос на партнерот ќе се однесувате ладнокрвно и воздржано. Не форсирајте ништо, пуштете ги работите да се одмотаат според ...

Дневен хороскоп за 31 јули: Бикови, бидете умерени, за Раковите среќен ден

Слободен Печат - 31.07.2020

Овен Малите фрустрации ќе бидат поврзани со потребата за интимност и за друштво, односно јавност и тоа во исто време. Начинот на кој зборувате им создава пречка на луѓето да ви пристапат. Вие оддавате впечаток дека другите луѓе ве заморуваат, но ...

Дневен хороскоп (31.7.3020)

Kumanovo News - 31.07.2020

Дневен хороскоп Овен Суштината во животот не е секогаш да бидете успешни, туку да имате со кого да живеете. Вие сте знак кој има потреба од другите. Обидете се во текот на овие денови да размислите што навистина на вас најмногу ви значи.

Дневен хороскоп: Мирен и опуштен петок за повеќе знаци

Хаштаг - 31.07.2020

ОВЕН Подготвени сте да се посветите на новите познаници. Денес сте активни во областа на љубовта и флертувањето. Очекуваjте стабилност во која ќе бидете задоволни. БИК Може да се надевате на промени.

Дневен хороскоп за петок: Флерт и почеток на љубовна врска за шест знаци

Женски магазин - 31.07.2020

ОВЕН Имате опуштена врска со колегите и сте задоволни од вашата деловна состојба. Подготвени сте да се посветите на новите познаници. Денес сте активни во областа на љубовта и флертувањето. Можни се мали проблеми со црниот дроб.