TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се извлекуваат преживеаните по лизгање на земјиште во Италија

Независен - 26.11.2022

ФОТО И ВИДЕО Преживеаните ги извлекуваат по свлечиште во Италија: жена загина, 10 се водат како исчезнати Една жена загина, а по десет лица се трага по лизгање на земјиштето предизвикано од обилните дождови на јужниот италијански остров Искија, ...

Потрага по исчезнатите во свлечиштето на италијанскиот остров Искија

Вечер Прес - 26.11.2022

Најмалку едно лице загина во големото лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи денеска на јужниот италијански остров Искија, а во тек е потрага по 12 исчезнати лица. Тело на жена е извлечено од калта, изјави на прес-конференција ...

ВИДЕО: Свлечиште во Италија затрупа згради и автомобили, 13 исчезнати

Слободен Печат - 26.11.2022

Спасувачките служби трагаат по 13 лица исчезнати во свлечиште на италијанскиот остров Искија, јавуваат агенциите, а министерот за внатрешни работи изјави дека засега нема потврдени жртви, демантирајќи ја претходната изјава на неговиот колега за осум ...

Над десет исчезнати во лизгање на земјиштето на италијанскиот остров Искија

Сакам да кажам - 26.11.2022

Повеќе од десет луѓе се водат како исчезнати откако силни дождови предизвикаа лизгање на земјиштето на италијанскиот остров Искија близу Неапол. Меѓу исчезнатите се и семејство со две деца и двојка со новороденче.

(ЗАСТРАШУВАЧКО ВИДЕО) Катастрофа во Италија: Свлечиште проголта згради и автомобили, осум лица загинаа, се трага по 13

Centar - 26.11.2022

Тринаесет лица се водат како исчезнати на италијанскиот остров Искија, откако лизгање на земјиштето предизвикано од обилниот дожд затрупа некои згради и автомобили. Италијанската противпожарна бригада на Твитер објави дека невремето започнало во 4 ...

Големи одрони во невреме на италијанскиот остров Искија

Р.С.Европа - 26.11.2022

Засега нема потврдени смртни случаи во одроните предизвикани од невремето на јужниот италијански остров Искија и покрај првичните најави за најмалку осум ѓртви, дадени од државниот врв. „Во моментов нема потврдени смртни случаи, има одредени ...

Свлечиште во Италија затрупа згради и автомобили, 13 лица се исчезнати

МКД - 26.11.2022

Неколку лица се водат за исчезнати на италијанскиот остров Искија по лизгање на земјиштето рано утринава предизвикано од силен дожд, свлечиштето затрупа неколку згради и автомобили, објави новинската агенција Анса, повикувајќи се на локалната ...

ВИДЕО: Одрон во Италија затрупа згради и автомобили, 13 исчезнати

А1 On - 26.11.2022

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми. Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е ...

Најмалку осум загинати во лизгање на земјиште во Италија

24Инфо - 26.11.2022

Најмалку 8 лица загинаа на италијанскиот остров Искија, откако лизгање на земјиштето предизвикано од силен дожд затрупа некои згради и автомобили рано наутро во саботата, објави во саботата новинската агенција Анса, повикувајќи се на локалната ...

Невидена катастрофа во Италија: Лизгање на земјиште затрупа куќи и автомобили, 13 лица исчезнаа (ВИДЕО)

Локално - 26.11.2022

Осум лица загинаа, а повеќе се водат како исчезнати откако невреме предизвика лизгање на земјиштето на италијанскиот остров Искија, пренесува италијанска „Република“. „Република“ пишува дека десетина згради биле затрупани во лизгање на земјиштето во ...

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

24 Вести - 26.11.2022

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми. Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е ...

(Видео) Одрон во Италија затрупа згради и автомобили, 13 луѓе се исчезнати

Макфакс - 26.11.2022

Неколку лица се водат за исчезнати на италијанскиот остров Искија, по лизгање на земјиштето предизвикано од силен дожд. Затрупани се некои згради и автомобили рано утринава, објави новинската агенција Анса, повикувајќи се на локалната полиција.

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

Во Центар - 26.11.2022

– Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми. Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е ...

Одрон во Италија затрупа згради и автомобили, 13 луѓе се исчезнати

Н.Македонија - 26.11.2022

Неколку лица се водат за исчезнати на италијанскиот остров Искија, по лизгање на земјиштето предизвикано од силен дожд. Затрупани се некои згради и автомобили рано утринава, објави новинската агенција Анса, повикувајќи се на локалната полиција.

Свлечиште во Италија затрупа згради и автомобили, a 13 лица се исчезнати

Нетпрес - 26.11.2022

Неколку лица се водат за исчезнати на италијанскиот остров Искија по лизгање на земјиштето рано утринава предизвикано од силен дожд, свлечиштето затрупа неколку згради и автомобили, објави новинската агенција Анса, повикувајќи се на локалната ...

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

Вечер Прес - 26.11.2022

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми. Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е ...

(Видео) Одрон во Италија затрупа згради и автомобили, 13 луѓе се исчезнати

Точка - 26.11.2022

Неколку лица се водат за исчезнати на италијанскиот остров Искија, по лизгање на земјиштето предизвикано од силен дожд. Затрупани се некои згради и автомобили рано утринава, објави новинската агенција Анса, повикувајќи се на локалната полиција.

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

Сител - 26.11.2022

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми. Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е ...

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

ТВ21 - 26.11.2022

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми. Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е ...

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

4NEWS - 26.11.2022

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми. Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е ...

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

Алсат-М - 26.11.2022

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми. Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е ...

СВЛЕЧИШТЕ ВО ИТАЛИЈА ЗАТРУПА ЗГРАДИ, ИМА МРТВИ И ИСЧЕЗНАТИ: Меѓу исчезнатите е и семејство со бебе (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 26.11.2022

Осум лица загинаа, а повеќе се водат како исчезнати откако невреме предизвика лизгање на земјиштето на италијанскиот остров Искија, соопшти Италијанската Република. Италијанската Република пишува дека десетина згради биле затрупани во лизгање на ...

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

Zoom - 26.11.2022

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми. Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е ...

Десетина лица се водат како исчезнати во лизгање на земјиштето на италијанскиот остров Искија

Канал5 - 26.11.2022

Повеќе од десет луѓе се водат како исчезнати откако силни дождови предизвикаа лизгање на земјиштето на италијанскиот остров Искија близу Неапол. Меѓу исчезнатите се и семејство со две деца и двојка со новороденче.

ВИДЕО: Една жена загина, а по 10 лица се трага во свлечиштето на островот Искија, Италијаи

Слободен Печат - 26.11.2022

Една жена загина, а по десет лица се трага по лизгање на земјиштето предизвикано од обилните дождови на јужниот италијански остров Искија, соопшти локален претставник. Силни и поројни дождови го погодија пристаништето Казамичиола Терме, еден од ...

ВИДЕО: Се извлекуваат преживеаните по лизгање на земјиште во Италија, жена загина, 10 се водат за исчезнати

А1 On - 26.11.2022

Една жена загина, а по десет лица се трага по лизгање на земјиштето предизвикано од обилните дождови на јужниот италијански остров Искија, изјави локален претставник. Силни поројни дождови го погодија пристаништето Казамичиола Терме, еден од шесте ...

Во Италија свлечиште затрупа луѓе, згради и автомобили, Се трага по исчезнатите

Во Центар - 26.11.2022

Обилните дождови предизвикаа лизгање на земјиштето на италијанскиот остров Искија. Неколку лица се водат како исчезнати на италијанскиот остров Искија по лизгањето на земјиштето предизвикано од силен дожд, затрупа некои згради и автомобили рано ...

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

MakPress - 27.11.2022

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми. Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е ...