TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хиршер: Не сум сигурен дали имам сила за уште една сезона

Екипа - 20.03.2019

Со заокружувањето на оваа скијачка сезона големи имиња како Линдзи Вон и Аксел Лунд Свиндал се простија од настапите во Светскиот куп. На изненадување на фановите на алпското скијање, во пензија би можел да замине и освојувачот на Големиот кристален ...

Немам повеќе сила, размислувам за пензија

Вечер - 20.03.2019

Многу скијачки легенди како Аксел Лунд Свиндал, Маријас Харгин, Томас Фанаре, се опростија од скијањето, а по истиот пат би можел да тргне и најдобриот скијач во историјата, Марсел Хиршер.

Хиршер: Не знам дали имам сила за уште една сезона

SportMedia - 20.03.2019

Неверојатниот австриски скијач Марсел Хиршер по осми пат го освои кристалниот глобус и прво место во Светскиот куп. Пред еден месец Хиршер најави пензија, а сега во изјава рече дека сериозно размислува за таков потег.

Шифрин ја заврши сезонава со серија рекорди

Н.Македонија - 19.03.2019

Американката скијачка Микаела Шифрин во феноменален стил, со триумф на велесаломската трка во Андора, вкупно 17-та, рекордна сезонава во Светскиот куп (СК), три повеќе од доскорешната рекордерка Швајцарката Френи Шнајдер (од сезонава 1988/1989), ...