TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жителите на Кучково три месеци без вода, селската чешма единствен извор

Сител - 05.08.2021

На само 15 километри од строгиот центар на Скопје жителите на Кучково три месеци се оставени без вода. Единствениот извор е чешмата на сред село. Тука се полни вода за пиење, за миење, за перење...

Скопско Кучково од април е без вода

Канал5 - 05.08.2021

Живот како во минатиот век, граѓаните на скопско Кучково веќе неколку месеци без капка вода во домовите. Селото во кое што живеат претежно повозрасни граѓани, секој ден на горештините излегуваат да наполнат вода на главната чешма во селото.

ЖИВОТОТ НИКАКО ДА ДОЈДЕ ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА ГОРНА МАТКА: Во 21 век вода пијат од цистерни (ВИДЕО)

Курир - 05.08.2021

Животот за жителите на скопска Горна Матка никако да дојде, бидејќи истите со недели наназад немаат вода за пиење. Иако, пред четири години на жителите на ова населено место им беше ветувано живот, но итиот не само што не дошол, туку во овие пеколни ...

Жители на Кучково преку медиуми бараат помош: Од општина не избркаа а ние немаме капка вода

MakPress - 05.08.2021

Жителите на скопското село Кучково преку апел до медиуми бараат помош, за како што велат нивната хаотична ситуција бидејќи од април месец немаат вода. - Сред лето на +40 степени кога низ државата има страшни пожари ние во Кучково немаме капка вода.