TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украинците тврдат – руското напредување во застој, ја стабилизиравме ситуацијата во и околу Бахмут

Телма - 25.03.2023

Руската офанзива е запрена, а ситуацијата на фронтот во и околу Бахмут е стабилизирана, тврди началникот на генералштабот на украинската војска. Валери Залужни порача дека руските трупи се екстремно исцрпени, што им овозможило на украинските сили да ...

МОСКВА ЈА МЕНУВА ТАКТИКАТА - генерал изненади со својата најава, од каде би можела да тргне контраофанзивата?

Фактор

Украинската војска тврди дека ја стабилизирала состојбата во близина на Бахмут

МКД

Киев: Украинските сили ја стабилизираа ситуацијата во регионот на Бахмут

Канал5

Битката за Бахмут се стабилизира, вели командантот на украинската армија

Сакам да кажам

Сопрено напредувањето на руската војска кај Бахмут

Мета

Украина подготвува контраофанзива, бидејќи рускиот напад врз Бахмут се чини дека слабее

А1 On

Канал5 Сакам да кажам МКД 360 степени Кумановски м. Р.С.Европа Денешен Слободен Печат

Голема битка за Бахмут, руските војници сменија стратегија

А1 On - 25.03.2023

Главниот воен командант на Украина рече дека неговите сили се соочуваат со руските војници во долгата и тешка битка за Бахмут. Британското воено разузнавање, исто така, вели дека Русија се чини дека се префрла на одбранбена стратегија во источна ...

Британското министерство за одбрана: Рускиот напад врз Бахмут во голема мера е запрен

Макфакс

Украина- руската офанзива во Бахмут не запира

Р.С.Европа

Украинците тврдат дека битката за Бахмут се стабилизира

360 степени

Запре нападот на Русија врз Бахмут: Каде ќе се концентрира руската армија следно?

Локално

УШТЕ ЕДЕН УКРАИНСКИ ГРАД СЕ ЗАКАНУВА ДА СТАНЕ НОВ БАХМУТ: Пригожин испрати драматично писмо до Шојгу, Киев подготвува голем напад

Во Центар

НАЈЛОШИОТ КОШМАР НА ВАГНЕР – ново моќно оружје на Киев ги ништи руските тенкови/ВИДЕО

Вечер Прес

Алсат-М Точка Вечер Прес

Пригожин: Помилувани се повеќе од 5.000 осуденици кои се бореа во редовите на „Вагнер“

А1 On - 25.03.2023

Повеќе од 5.000 поранешни осуденици кои се бореле во редовите на „Вагнер“ се помилувани од руските власти, изјави денеска основачот на Вагнер, Евгениј Пригожин. Групата „Вагнер“, првично составена од ветерани закоравени со служење во руските ...

Русија помилува повеќе од 5.000 криминалци кои војувале за паравоената група Вагнер

Макфакс

Истекоа договорите на 5.000 затвореници со Вагнер, Русија ги помилува

Кајгана

„ПОЛОВИНА ОД ЗАТВОРЕНИЦИТЕ СЕ УБИЕНИ ИЛИ РАНЕТИ“ Британските разузнавачи навестуваат сериозни кадровски проблеми за групата Вагнер и Пригожин

Во Центар

Договорот со Вагнер истече за повеќе од 5.000 затвореници, руските власти ги помилуваа

Либертас

Русија помилува повеќе од 5.000 криминалци кои војувале за Вагнер

Локално

Договорот со Вагнер истече за повеќе од 5.000 затвореници, руските власти ги помилуваа

Независен

Канал5 Во Центар Н.Македонија Слободен Печат Вечер Прес MakPress

Наскоро може сè да се промени! „Непријателот распореди 80.000 војници околу Бахмут“ (ВИДЕО)

Во Центар - 25.03.2023

Украинските сили концентрирале околу 80.000 војници околу Бахмут, објави основачот на „Вагнер“ Евгениј Пригожин. – Непријателот концентрираше околу 80.000 војници околу Артјомовск. Тие сили се во Северска, Славјанска, Краматорска, Дружковка, ...

Пригожин одговори: Не заминувам од Украина

А1 On

Пригожин ја менува реториката

А1 On

(ВИДЕО) Преку три удари Украинците сакаат да ги вратат границите од 1991 година?

Фактор

‘ГОТВАЧОТ’ НА ПУТИН ЗАГРИЖЕН! – Пригожин ги објави плановите на Украинците: “Ќе ви покажам што прави непријателот! Вака планираат да го ослободат Крим“ (видео)

Во Центар

Пригожин над карта: „Украинците подготвуваат три клучни удари“ (ВИДЕО)

Локално

Институт за војна: Пригожин ги надува бројките на украинските сили, еве зошто

Кумановски м.

Слободен Печат А1 On Вечер Прес

ISW: Украинската контраофанзива предизвикува загриженост во рускиот информативен простор

А1 On - 25.03.2023

Актерите во рускиот информативен простор се подготвуваат за очекуваната украинска контраофанзива, објави Институтот за проучување на војната во најновиот извештај за војната во Украина. Според ISW, „рускиот информативен простор се чини дека реагира ...