TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

повреден жител на липковско Ропаљце, со нож бил нападнат од повеќе лица

Курир - 20.11.2023

Жител на липковско, Ропаљце нападнат бил од повеќе лица со остар предмет, пришто му биле нанесени телесни повреди, стои во билтенот на МВР. На 19.11.2023 во 07.30 часот во Полициското одделение Матејче, Р.И.

Пријава за две лица од липковско за тепачката во центарот на Куманово

Сител - 20.11.2023

Кумановската полиција ќе поднесе пријава против две лица од липковското село Опае, бидејќи ги сомничи за физички напад врз две лица во центарот на Куманово, соопшти денеска полицијата. Видеото од физичкиот напад синоќа се прошири на социјалните ...

Двајца осомничени за вчерашната тепачка во Куманово

Кумановски м. - 20.11.2023

Кумановската полиција денеска повикала на информативен разговор две лица осомничени дека вчера учествувале во тепачка. – Денеска (20.11.2023) во СВР Куманово бил извршен службен разговор со Б.Р.(23) и А.Р. (22) од село Опае, липковско.

Експлозивна направа пронајдена во Слупчане

Кумановски м. - 20.11.2023

Експлозивна направа била пронајдена во липковското село Слупчане, по што утринава пиротехничар излегол на терен. – На 20.11.2023 година во 06.00 часот во Полициското одделение Матејче било пријавено дека во село Слупчане, липковско, била пронајдена ...

Маж нападнат со остар предмет во липковско

Кумановски м. - 20.11.2023

Четириест и четиригодишен жител на липковското село Ропаљце бил нападнат со остар предмет од неколку лица по кратка расправија. – На 19.11.2023 во 07.30 часот во Полициското одделение Матејче, Р.И.

Претрес во липковско, пронајдено оружје

Кумановски м. - 20.11.2023

Ловечка пушка и муниција биле пронајдени при претрес во липковското село Лојане во текот на изимнатиот викенд. – Денеска (18.11.2023) полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода Г.Н.

Петмина кумановци физички се пресметувале во центарот на градот

Кумановски м. - 20.11.2023

Пет лица од Куманово го нарушиле јавниот ред и мир викендов со физичка пресметка во центарот на Куманово. – На 19.11.2023 во 03.15 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„Ленинова“, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со ...

Жител на Лојане приведен, во неговиот дом пронајдено оружје за кое немал дозвола

MakPress - 19.11.2023

Педесет и тригодишен жител на липковското село Лојане денеска е приведен бидејќи при претрес во неговиот дом е пронајдено оружје кое го поседувал без дозвола. Министерството за внатрешни работи попладнево соопшти дека е приведен Г.Н.

Познати идентитетите на насилниците кои тепаа луѓе во Куманово

Курир - 20.11.2023

По целосното документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок. Кумановската полиција ќе поднесе пријава против две лица од липковското село Опае, бидејќи ги сомничи за физички напад врз две лица во центарот на Куманово, соопшти денеска ...

Полицијата ќе поднесе пријава за страшната улична тепачка во Куманово

4NEWS - 20.11.2023

Кумановската полиција ќе поднесе пријава против две лица од липковското село Опае, бидејќи ги сомничи за физички напад врз две лица во центарот на Куманово, соопшти денеска полицијата. Видеото од физичкиот напад синоќа се прошири на социјалните ...

Познати идентитетите на насилниците кои тепаа луѓе во Куманово

Нетпрес - 20.11.2023

Кумановската полиција ќе поднесе пријава против две лица од липковското село Опае, бидејќи ги сомничи за физички напад врз две лица во центарот на Куманово, соопшти денеска полицијата. Видеото од физичкиот напад синоќа се прошири на социјалните ...

Познати идентитетите на насилниците кои тепаа луѓе во Куманово

Република - 20.11.2023

Кумановската полиција ќе поднесе пријава против две лица од липковското село Опае, бидејќи ги сомничи за физички напад врз две лица во центарот на Куманово, соопшти денеска полицијата. Видеото од физичкиот напад синоќа се прошири на социјалните ...