TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арбелоа: Јас не сум анти-Барселона, сакам само…

Дерби - 12.02.2019

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Алваро Арбелоа од вчера има нова работа и тоа телевизиска, односно отсега па натаму ќе се појавува во позната шпанска ТВ програма „Ел Чирингито“ . Тој во своjот прв настап говореше на различни теми, а меѓу нив за ...

Арбелоа: Ги одбројувам деновите кога Меси ќе оди во пензија

СуперСпорт - 12.02.2019

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Алваро Арбелоа призна дека не ужива премногу во игрите на Меси. Тој неколку сезони го носеше Кралскиот дрес, а тоа беше време кога Меси најмногу ја „тероризираше“ одбраната на овој клуб.

Серхио Рамос пред уште едно неверојатно достигнување

Слободен Печат - 12.02.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се соочува со уште едно неверојатно достигнување во својата кариера, откако му претстои да го одигра својот натпревар бр.600 во дресот на „кралевите".

Герет Бејл за шест години во Шпанија научил да каже само – „добро вино“

Екипа - 12.02.2019

Бразилскиот ас Марсело откри неверојатна информација дека неговиот соиграч Герет Бејл за шест години во Реал Мадрид не успеал да го научи шпанскиот јазик. Единствените два збора кои добро ги владеел се „добро вино“.

Зошто Марсело лаже дека Бејл не зборува шпански? (ВИДЕО)

Спортски - 12.02.2019

Денес во шпанските медиуми во центарот на вниманието се најде изјавата на фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело. Марсело во изјвата во која откри дека му недостасуваат Кристиано Роналдо и голманот Кико Касиља кажа и дека Герет Бејл иако е шест години ...

Арбелоа: Едвај чекам Меси да се пензионира!

Дерби - 12.02.2019

Алваро Арбелоа во текот на вчерашниот ден дебитираше во позната шпанска „Ел Чирингито“ програма како стручен експерт задолжен за анализа на случувањата во шпанската Примера, а покрај тоа што имаше задача да даде свое мислење за натпрварот кој го ...

Рамос е подготвен да одбележи навистина голема бројка во дресот на Реал…

СуперСпорт - 12.02.2019

Утре е јубилеен ден за Серхио Рамос. Фудбалерот на Реал Мадрид речиси е сигурно дека ќе ги поведе своите соиграчи во нов предизвик, играат против Ајакс во рамки на осминафиналето во Лигата на шампионите, а за него натпреварот ќе биде од особено ...

Арбелоа: Ги одбројувам деновите кога Меси ќе се пензионира

Точка - 12.02.2019

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Алваро Арбелоа, призна дека не ужива премногу во играта на Аргентинецот Лионел Меси. Арбелоа неколку сезони го носеше дресот на Реал Мадрид, а тоа беше периодот кога Лионел Меси ја „тероризираше“ одбраната на ...

Марсело лаже дека Бејл не знае да зборува шпански (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.02.2019

Денеска се појави информацијата дека Герет Бејл сè уште не го научил шпанскиот јазик. Тоа го изјави неговиот клупски колега, Марсело, кој на медиумите им откри дека Велшанецот во соблекувалната цело време молчел и најчесто користел гестикулации.

Перез: Што ќе ни е нов напаѓач кога го имаме најдобриот на светот?!

Sport 1 - 12.02.2019

Откако Кристијано Роналдо го напушти Реал Мадрид, фановите на „кралскиот“ клуб очекуваа конечно Флорентино Перез да доведе фудбалска ѕвезда на позицијата класичен напаѓач. Сепак, според претседателот на Реал, во моментов тие го имаат најдобриот ...

Бејл никогаш не се гледал во Реал: Марсело вели, со него комуницираме со гестикулации…

СуперСпорт - 12.02.2019

Герет Бејл во 2013. година премина од Тотенхем во Реал Мадрид, но се чини дека ниту по шест години не се потруди да го научи шпанскиот јазик. Неговиот соиграч Марсело за шпанса Марка, даде интервју во кое досега до многу работи, помеѓу останатото ...

Бејл не научи шпански и покрај тоа што е шест години во Реал!

TopSport - 12.02.2019

Бразилецот Марселон тврди дека Герет Бејл воопшто не зборува во соблекувалната на Реал Мадрид и дека и покрај тоа што веќе шест години е во Шпанија уште се користи само со англискиот јазик.

Maрсело откри нешто неверојатно: Знаете ли колку збора шпански научил Бејл за шест години во Реал?!

Спортски - 12.02.2019

Герет Бејл е еден од најдобрите светски фудбалери и во тоа нема соменвање, но големи проблеми во неговата кариера му направија повредите. Бејл во Реал Мадрид пристигна од Тотенхем и ако го карактеризираме неговиот престој во Мадрид не би можеле да ...

Марсело: Бејл не зборува во соблекувалната, затоа што не знае шпански

SportMedia - 12.02.2019

„Спроти мене во соблекувална седи Бејл, но тој не зборува затоа што не научи шпански, и покрај тоа што шест години е тука“, вели Марсело. Бразилскиот фудбалер Марсело во едно интервју откри дека Герет Бејл и натаму не го зборува шпанскиот јазик, и ...

Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати…

24Инфо - 12.02.2019

Марсело го привлече вниманието на комплетната јавност на Пиринеите со ексклузивното интервју кое го направи за бразилски медиум, бидејќи левиот бек на Реал Мадрид опфати теми од приватниот живот, но и за актуелната ситуација на која не е баш ...

Нема подобар напаѓач од Бензема

Вечер - 12.02.2019

Претседателот на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Флорентино Перез, го насмеа фудбалскиот свет со изјавата дека „кралскиот клуб” нема потреба од нов напаѓач затоа што веќе го има на располагање најдобриот напаѓач на ...

Герет Бејл за шест години во Реал Мадрид научил само три зборови на шпански

Sport 1 - 12.02.2019

Герет Бејл е еден од најдобрите светски фудбалери, но само кога е комплетно фит и не е повреден. Тој веќе шест години е дел од тимот на Реал Мадрид, а неговиот соиграч Марсело откри дека тој и натаму не зборува ништо во соблекувалната.

Марсело: Кристијано ми недостасува, Бејл се уште не знае шпански

Локално - 12.02.2019

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Марсело откри кои поранешни соиграчи му недостасуваат во Мадрид и направи изненадувачко откритие за крилото на „белите“ Герет Бејл. Излегува дека за 6 години во Шпанија, Велшкиот репрезентативец не сепотрудил да научи ...

Марсело откри еден интересен детаљ околу Герет Бејл

Дерби - 12.02.2019

Герет Бејл требаше да претставува играч за иднината на Реал Мадрид кога во 2013 година се реши да го промени дресот на Тотенхем со тој на „Кралскиот Клуб“. Сепак, Велшанецот поради честите повреди не успеа да го остави своето име запишано во ...

Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….

Дерби - 12.02.2019

Марсело го привлече вниманието на комплетната јавност на Пиринеите со ексклузивното интервју кое го направи за бразилскиот медиум „Еспорте Интеративо“, бидејќи левиот бек на Реал Мадрид опфати теми од приватниот живот, но и за актуелната ситуација ...

Не е само до формата: Бејл за шест години не направи една работа за да се адаптира на Реал

Спортклуб - 12.02.2019

Герет Бејл се пресели во Реал Мадрид во 2013 година и оттогаш „кралскиот клуб“ освои четири титули во Лигата на шампионите. Сепак, ниеднаш во овој период не ги освои срцата на навивачите, неговите игри беа променливи, а тој не се промовира во лидер ...

Перез: Зошто да купуваме напаѓач кога го имаме најдобриот во светот?

Спортски - 12.02.2019

Претседатселот на Реал Мадрид, Флорентино Перез смета дека Карим Бензема е најдобриот напаѓач во светот. Добро познато е дека Бензема има голем кредит кај Перез. Претседателот на Реал беше покрај Французинот и кога тој беше на мета на критики од ...

Перес го обожава „синот“: Не купуваме напаѓач, го имаме најдобриот на светот

Спортклуб - 11.02.2019

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес дочека неговиот омилен играч да се врати во посакуваната форма откако претходните две сезони играше крајно променливо, па дури и лошо. Французинот е најдобар стрелец на тимот оваа сезона, а со неговите ...

Перез: Нова деветка? Па ние го имаме најдобриот напаѓач на светот

Дерби - 11.02.2019

Првиот човек гигантот Реал Мадрид, Флорентино Перез ја отфрли можноста во клубот од шпанската престолнина да пристигне нов напаѓач, нова деветка како замена за Карим Бензема. Перез верува дека на нив ни им е потребен нов голгетер затоа што ја имаат ...

Перез: Не ни треба нов напаѓач, Бензема е најдобар на светот

SportMedia - 11.02.2019

Првиот човек на Реал смета дека нема подобар од Карим Бензема Претседателот на Реал Флорентино Перез го сака Бензема како роден син, а и во моменти кога на францускиот фудбалер не му оди тој секогаш му дава поддршка и го фали.

Капитенот на Реал пред уште едно неверојатно достигнување

MTM - 12.02.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се соочува со уште едно неверојатно достигнување во својата кариера, откако му претстои да го одигра својот натпревар бр.600 во дресот на „кралевите".

Манчестер сити би платил за Иско 75 милиони евра

Локално - 11.02.2019

Шампионот во Премиер лигата, Манчестер сити е заинтересиран во своите редови да го донесе играч од средниот ред на Реал и шпански репрезентативец Иско. Според „Дон Балон“ англискиот клуб е подготвен да плати 75 милиони евра за евентуален ангажман на ...

Бејл не научи шпански и покрај тоа што е шест години во Реал!

Макфакс - 12.02.2019

Бразилецот Марселон тврди дека Герет Бејл воопшто не зборува во соблекувалната на Реал Мадрид и дека и покрај тоа што веќе шест години е во Шпанија уште се користи само со англискиот јазик.

Марсело откри еден интересен детаљ околу Герет Бејл

Точка - 12.02.2019

Герет Бејл требаше да претставува играч за иднината на Реал Мадрид кога во 2013 година се реши да го промени дресот на Тотенхем со тој на „Кралскиот Клуб“. Сепак, Велшанецот поради честите повреди не успеа да го остави своето име запишано во ...

Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати…

Точка - 12.02.2019

Марсело го привлече вниманието на комплетната јавност на Пиринеите со ексклузивното интервју кое го направи за бразилскиот медиум „Еспорте Интеративо“, бидејќи левиот бек на Реал Мадрид опфати теми од приватниот живот, но и за актуелната ситуација ...

Капитенот на Реал пред уште едно неверојатно достигнување

Сител - 12.02.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се соочува со уште едно неверојатно достигнување во својата кариера, откако му претстои да го одигра својот натпревар бр.600 во дресот на „кралевите“.

Манчестер сити одреди колку може да плати за Иско

Независен - 11.02.2019

Шампионот во Премиер лигата, Манчестер сити е заинтересиран во своите редови да го донесе играч од средниот ред на Реал и шпански репрезентативец Иско. Според „Дон Балон“ англискиот клуб е подготвен да плати 75 милиони евра за евентуален ангажман на ...

Манчестер сити може да плати 75 милиони евра за Иско

+инфо - 11.02.2019

Шампионот во Премиер лигата, Манчестер сити е заинтересиран во своите редови да го донесе играчот од средниот ред на Реал и шпански репрезентативец Иско. Според „Дон Балон“ англискиот клуб е подготвен да плати 75 милиони евра за евентуален ангажман ...