TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ели Голдинг бремена: „Уживам во новите облини“ (ФОТО)

Локално - 23.02.2021

Пејачката Ели Голдинг и нејзиниот сопруг Каспар Џоплинг го очекуваат своето прво дете. Двојката ја дозна среќната вест во август минатата година, на нивната прва годишнина од бракот. Тие не сакаа да ја откријат бременоста до сега бидејќи пејачката ...

Ели Голдинг откри дека го очекува своето прво дете: Уживам

Слободен Печат - 23.02.2021

Пејачката и текстописец Ели Голдинг ја објави својата бременост. Таа и нејзиниот сопруг Каспер Џоплин го очекуваат своето прво дете. 34-годишната пејачка ја објави среќната вест во искрено интервју за списанието „Vogue“ во кое гордо го покажа својот ...