TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

[ФОТО] Осум неодоливи идеи за украсување на домот со сијалички за време на празниците

Точка - 04.12.2023

Во многу од домовите подготовките за претстојните празници веќе започнаа. Подготовките подразбираат и украсување на домовите со неизоставниот дел од таа магија – сијалички. Сијаличките најчесто ги ставаме на новогодишното дрво, но може да се ...

Празничниот дух може да започне: Во домот на Гавазова со здружени сили се украсува, а еве го и резултатот (фото)

Вистина.мк - 04.12.2023

Стартот на месец декември го најавува почетокот на празничниот период и украсувањето во домовите. Се вади складираната елка, лампиони, гиланди,светилки и слични декоративни украси кои ја создаваат магијата.