TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Соколески повикан наместо Царчев во стручниот штаб на Брестовац

Gol.mk - 01.11.2020

Македонската ракометна репрезентација се подготвува за квалификациските предизвици, но ќе мора да биде без еден член на стручниот штаб, тоа е тренерот на голмани, Александар Царчев. На тестирањата се покажа дека Царчев е позитивен.

Раде Стојановиќ во стручниот штаб на Македонија

OhridNews - 31.10.2020

Тренерот на Охрид Раде Стојановиќ привремено ќе биде дел од стручниот штаб во македонската ракометна селекција. Тој ќе му биде десна рака на селекторот Данило Брестовац за претстојните квалификациските натпревари против Финска и Швајцарија за ...

Нови маки за Брестовац: Во понеделник ќе има нов стручен штаб

24 Ракомет - 31.10.2020

Откако се собраа репрезентативците пред дуелот со Финска и Швајцарија, по само еден одржан состанок се распуштија и комплетни ќе тргнат во понеделник. Тогаш треба да пристигнат најголем дел од играчите кои веднаш ќе се тестираат за да може да имаат ...

Тренерот на голманите Царчев позитивен на коронавирусот

TopSport - 31.10.2020

Ковид-19 влезе во ракометната репрезентација на Македонија, која се подготвува за квалификациските натпревари со Финска и Швајцарија. Позитивен тест има тренерот на голманите Александар Царчев.

Ковид-19 влезе и во македонската ракометна репрезентација, тренерот Царчев е позитивен на вирусот

ММС - 31.10.2020

Тренерот на голманите во македонската ракометна репрезентација, Александар Царчев, позитивен е на Ковид-19. Во пресрет на квалификационите дуели против Финска и Швајцарија за Европското првенство, врз стручниот штаб и ракометарите на Македонија беа ...

Против Финска и Швајцарија ќе бидеме без тренерот на голманите, Царчев е позитивен на ковид-19

МКД - 31.10.2020

Тренерот на голманите на македонската ракометна репрезентација, Александар Царчев потврди дека има коронавирус. Митревски, Томовски и Кизиќ нема да ја имаат поддршката од својот тренер во репрезентацијата, Александар Царчев за престојните дуели со ...

Први проблеми за Брестовац: Тренерот на голманите е Ковид позитивен

Дерби - 31.10.2020

Откако селекторот Данило Брестовац ги избра 19-те ракометари на кои ќе смета на претстојните два квалификациски натпревари, беа направени тестови над сите кои ќе бидат дел од експедицијата, а за жал веќе се појави еден позитивен случај на Ковид 19.

Проблеми во репрезентацијата, позитивен на корона е тренерот на голманите, Царчев

Слободен Печат - 31.10.2020

Коронавирусот влезе во таборот на македонската ракометна репрезентација пред стартот подготовките за квалификациите за ЕП 2022. Тренерот на репрезентативните голмани, Александар Чарчев на социјалните мрежи објави дека е позитивен на коронавирус и ...

Позитивен во репрезентацијата на Македонија пред мечот со Финска: Жалам што не можам да помогнам!

Спортклуб - 31.10.2020

Непосредно пред квалификацискиот натпревар на ракометната репрезентација на Македонија против Финска на 4-ти ноември, има еден позитивен во таборот на нашата селекција. Станува збор за еден член од стручниот штаб, поточно за Александар Царчев, кој ...

„Позитивен“ е тренерот на голманите во ракометната репрезентација

Sport 1 - 31.10.2020

Уште на првиот ден предвиден за собирање на ракометната репрезентација се појавија проблеми. Позитивен на Ковид-19 е тренерот на голманите, Александар Царчев. Македонските голмани ќе останат без поддршка за натпреварите со Финска и со Швајцарија, на ...

Проблеми за Македонија, тренерот на голманите Царчев е позитивен на тестирањето за Ковид-19

Дриблинг - 31.10.2020

Македонската селекција се подготвува за престојниот двомеч против Финска и Швајцарија во евроквалификациите. Поради Ковид-19, слекеторот Бресотвац се уште не знае со што ќе раполага за овие два меча, а во меѓувреме пристигна потврда дека во ...

Корона во стручниот штаб на ракометната репрезентација

Екипа - 31.10.2020

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва ќе ги стартува подготовките за двата квалификациски натпревари за ЕВРО 2020 против Финска и Швајцарија. Пред почетокот на подготовките се појави и првиот позитивен случај на коронавирус во таборот на ...

Ковид-19 во ракометната репрезентација на Македонија

Спортски - 31.10.2020

Maкедонија во среда ја чека натпревар против Финска со кој ќе ги започне квалификациите, а пред овој натпревар потврден е случај на Ковид-19 во стручниот штаб. Тренерот на голманот Александар Царчев објави дека е неговиот тест бил позитивен.

Позитивен тест на ковид-19 и во македонската ракометна репрезентација

Gol.mk - 31.10.2020

Македонската ракометна репрезентација се подготвува за квалификациските предизвици, но ќе мора да биде без еден член на стручниот штаб, тоа е тренерот на голмани, Александар Царчев. Сите спроведоа задолжителни тестови пред првиот собир, а на ...

„Позитивен“ тренер во сениорската репрезентација пред квалификациите за ЕП

24 Ракомет - 31.10.2020

Машката репрезентација на Македонија вечерва ги започнува подготовките за првите два квалификациски натпревари за место на Европското првенство. Стручниот штаб на нашиот национален тим ќе биде ослабен, бидејќи на тестирањето пред собирот, утврдено ...

Позитивен тест на ковид-19 и во македонската ракометна репрезентација

Курир - 31.10.2020

Македонската ракометна репрезентација се подготвува за квалификациските предизвици, но ќе мора да биде без еден член на стручниот штаб, тоа е тренерот на голмани, Александар Царчев. Сите спроведоа задолжителни тестови пред првиот собир, а на ...

Ден пред собирот на репрезентацијата на Македонија, тренерот на голманите позитивен на Ковид 19

Sport M - 31.10.2020

Коронавирус и во ракометната репрезентација на Македонија. Тренерот на голманите Александар Царчев е позитивен на Ковид 19 и тоа во пресрет на мечевите со Финска и Швајцарија. -Би сакал да ја информирам јавноста дека ден пред собирот на ...

Брестовац е на мака: Тренерот на голманите е заразен со КОВИД-19

SportMedia - 31.10.2020

Тренерот на голманите во машката ракометна репрезентација Александар Царчев е позитивен на новиот коронавирус КОВИД-19. Тој ќе го пропушти претстојниот собир на репрезентацијата откако доби позитивен тест на КОВИД-19.