TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола: Кога го гледам Баерн, не гледам на нас како фаворити во Лигата на шампионите

Sport M - 25.02.2021

Синоќа Манчестер Сити рутински ја совлада Борусија Моенхенгладбах со 2:0 како гостин и го отвори патот кон четвртфиналето пред реваншот. „Граѓаните“ играат одлично во последно време, но нивниот тренер Пеп Гвардиола не го гледа својот тим како ...

Пеп: Кога го гледам Баерн сфаќам дека не сме фаворити

Кајгана

Гвардиола одговори на прашањето дали се фаворити во Лигата на шампионите: Kога ги гледам нив не би рекол дека сме

Дерби

Гвардиола: Кога ќе видам како игра Баерн, тешко дека ние сме фаворити

Спортклуб

Фердинанд и Харгрејвс едногласни околу тоа дали Манчестер Сити може до титулата во Лигата на шампионите

Дерби

Гвардиола: Гледајќи како е Баерн сега, мислам дека не сме фаворити во ЛШ

Денешен

Гвардиола: Гледајќи го Баерн, ние не сме фаворити за ЛШ

+инфо

Точка Опсервер MakPress Точка

Клоп пред остварување на сонот, четири имиња кандидати за нов предводник на „црвените“

OhridNews - 25.02.2021

Екипата на Ливерпул следната сезона може да добие нов стратег, откако името на Јирген Клоп се поврзува со селекторската позиција на германската фудбалска репрезентација. Иднината на сегашниот селектор на „панцирите“ Јоаким Лев зависи од исходот на ...

Клоп заминува од Ливерпул следната дестинација е позната

Дриблинг

Клоп заминува од Ливерпул за да го оствари тренерскиот сон?

Gol.mk

Завршува ерата на Клоп во Ливерпул, следна дестинација е Германија!

Екипа

Позната иднината на Клоп во Ливерпул, има договор до 2024 година, но…

Слободен Печат

Клоп предвреме ќе го напушти Ливерпул поради Германија

Опсервер

Клоп се поблиску до заминување од Ливерпул и враќање во Германија

Спортклуб

Sport 1 Либертас iPortal MakPress Вечер Прес Точка

Пеп во кратки црти објасни зошто неговиот Сити безмилосно гази сè по ред

Спортманија - 25.02.2021

Англиска екипа првпат во историјата запиша 12 последователни гостински победи во сите натпреварувања. Манчестер сити е речиси сигурен патник во четвртфиналето по вчерашната гостинска победа против Борусија Менхенгладбах со 2-0 во мечот кој се одигра ...

Доказ за формата: Сити на 24 меча не примил гол

Спортски

Гвардиола: Победивме 19 – пат по ред, едноствано е зошто е тоа така

Дриблинг

ВИДЕО: Сити на Пеп без потешкотии ја доби Борусија Менхенгладбах во ЛШ

Gol.mk

Чудесната серија победи на Манчестер сити продолжи – Чудо се случи во ЛШ, домашните екипи едвај еднаш шутнаа кон голот (Видео)

Спортманија

ВИДЕО: Сити и Реал поблиску до четвртфиналето во ЛШ

Слободен Печат

Манчестер сити сруши сопствен рекорд од 2017 година

Sport 1

SportMedia Дриблинг Дриблинг Н.Македонија Gol.mk OhridNews

Анџелино: Гвардиола ме „уби“ во Манчестер Сити

Sport M - 25.02.2021

Шпанскиот фудбалер Анџелино пристигна во Лајпциг пред една година на позајмица од Манчестер Сити и се покажа како одличен потег. 24-годишниот лев бек игра фантастично во дресот на Лајпциг, а германскиот клуб летово одлучи да го откупи неговиот ...

Критики до Пеп Гвардиола: Ми ја уништи самодовербата

Спортклуб

Анхелињо: Гвардиола ме уби мене и мојата самодоверба!

Дерби

Гвардиола ме уби мене и мојата самодоверба!

24Фудбал

Анхелињо не ја памти по добро соработката со Гвардиола: Пеп ме уби мене и мојата самодоверба!

МКД

Еден од играчите на Челси се налутил на Тухел и одбил да преговара за нов договор

Дерби - 24.02.2021

Томас Тухел се соочува со првите проблеми во новата средина кога во прашање се играчите на тимот на Челси. Германецот го препороди тимот од „Стемфорд Бриџ“ каде се уште ја нема почувствувано горчината на поразот во првите осум средби како предводник ...

Тухел: На Атлетико не му дозволивме ни воздух да земе

Кајгана

Челзи: Со Тухел примени само два гола на осум натпревари

Денешен