TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Академија Пандев се пофали со последното засилување, го претстави Матеј Цветановски

Gol.mk - 04.02.2023

Според најавите, преодниот рок и засилувањата, Александар Васоски ќе има многу посилен ростер во пролетниот дел на Првата фудбалска лига. Академија Пандев продолжува да се засилувања, па веќе најавениот трансфер на повремениот репрезентативец Матеј ...

Академија Пандев се пофали со Матеј Цветаноски (ФОТО)

Дерби - 04.02.2023

Екипата на Академија Пандев го промовираше најновото засилување, а тоа е поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Матеј Цветаноски. Цветаноски во изминатиов период имаше ангажни надвор од нашата земја во Унгарија и Албанија каде беше дел ...

Големо засилување за Пандевци: Матеј Цветаноски потпиша за струмичани!

Sport 1 - 04.02.2023

Македонскиот прволигаш Академија Пандев денеска го промовираше Матеј Цветаноски како најново засилување пред предизвиците од вториот дел од сезоната во кој ќе се обиде да обезбеди опстанок во елитата.

Ак. Пандев го промовираше Матеј Цветаноски (ФОТО)

Екипа - 04.02.2023

Академија Пандев и официјално го промовираше најновото свое засилување, повремениот репрезентативец Матеј Цветаноски. Крилниот напаѓач до крајот на сезоната ќе го носи сино-белиот дрес издвојувајќи се како едно од најсериозните засилување за тимот ...

Матеј Цветаноски и официјално во Академија Пандев

SportMedia - 04.02.2023

Екс македонскиот младински репрезентативец Матеј Цветаноски и официјално е нов член на екипата на Академија Пандев. Повратникот од странство, му се приклучува на прволигашот од Струмица откако зимава не успеа да обезбеди нов трансфер надвор од ...

Матеј Цветаноски е нов играч на Академија Пандев

Фактор - 04.02.2023

Матеј Цветаноски е нов играч на Академија Пандев, официјално потврди клубот од Струмица. Крилниот напаѓач до крајот на сезоната ќе го носи сино-белиот дрес и ќе биде одлично засилување во нападот.

Академија Пандев го претстави Матеј Цветаноски

МакФудбал - 04.02.2023

Македонскиот прволигаш Академија Пандев се засили со Матеј Цветаноски. Крилниот напаѓач до крајот на сезоната ќе го носи сино-белиот дрес и ќе биде одлично засилување во нападот за „пандевци“.

Матеј Цветаноски е нов играч на Академија Панде

Спортклуб - 04.02.2023

Академија Пандев продолжува забрзано да го формира новиот, реконструиран ростер на екипата во пресрет на пролетниот дел од сезоната. Ново име во редовите на струмичите е добор познато име кое по краток период се враќа во ПМФЛ.