TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меркел го прекрши протоколот и седна кога ја пречекуваше данската премиерка

Макфакс - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел седна на церемонијата за добредојде на премиерката на Данска во четвртокот, еден ден откако таа беше забележана како се тресе додека го пречекуваше премиерот на Финска.

Меркел седеше за време на интонирањето на химната: Поради нејзиното здравје беше прекршен протоколот

Точка - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен денес седеа за време на интонирањето на химните во Берлин, еден ден после најновиот случај во кој беше забележано како ѝ се тресе телото на Меркел.

Меркел седеше на химната откако вчера третпат се тресеше на јавен настан

Сакам да кажам - 11.07.2019

Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен седеа при интонирањето на химните на двете земји на церемонија во Берлин, ден откако германската канцеларка по третпат се тресеше на сличен јавен настан.

Заради треморот Меркел седеше додека се свиреше химната (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел по трите епизоди на видливо тресење за време на официјални церемонии, реши да го смени протколот – со премиерката на Данска Мете Фредериксен, двете седеа на бели столици.

Од што боледува Ангела Меркел?

Deutsche Welle - 11.07.2019

За една недела Ангела Меркел ќе наполни 65 години. Откако повеќе пати во јавноста имаше напади на тресење, канцеларката мора да одговора на непријатни прашања. Која е причината за тресењето, прашува агенцијата ДПА Повторно се случи- и повторно при ...

Од што боледува Ангела Меркел?

Либертас - 11.07.2019

За една недела Ангела Меркел ќе наполни 65 години. Откако повеќе пати во јавноста имаше напади на тресење, канцеларката мора да одговора на непријатни прашања. Која е причината за тресењето, прашува агенцијата ...

Меркел повторно ја убедува јавноста дека е добро

+инфо - 11.07.2019

На интернет се појави трето по ред видео на кое германската канцеларка Ангела Меркел се тресе. Меркел претходно изјави дека го разбира интересот на новинарите за нејзината здравствена состојба бидејќи двапати во јавноста имаше напад на тресење и ...

МЕРКЕЛ: Добро сум не грижете се

Фактор - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел, по нејзиното повторно тресење уверуваше дека е добро и дека нема простор за паника. Таа тоа го изјавила неколку минути по средбата со финскиот премиер Анти Рине, односно веднаш по нејзиното неконтролирано ...

Меркел повторно се тресеше, но вели нема потреба за грижа (ВИДЕО)

Кумановски м. - 11.07.2019

Не треба да се грижите за мене, добро сум, изјавила германската канцеларка Ангела Меркел откако по трет пат во период од месец дена е видена каок се тресе. На Меркел овој пат и се слоши додека стоеше покрај финскиот премиер Анти Рине.

Меркел проговори за постојаното тресење: Нападите како доаѓаат, така си одат

Денешен - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска уште еднаш, по третпат во еден месец, е видена како се тресе. Меркел се тресеше овој пат додека стоеше покрај финскиот премиер Антонио Ринеа . Таа, на прес-конференцијата по состанокот со Ранеом, рече ...

Германската војска го чува здравствениот картон на Меркел- нејзината здравствена состојба се чува во тајност

Магазин - 10.07.2019

Пред неколку дена во јавноста одекна веста дека германската канцеларка Ангела Меркел крие дека е тешко болна. Ова го објави „Билд“, каде наведува дека Меркел крие дека е тешко болна знаејќи дека светските државници преку своите разузнувачки служби ...

„Добро сум“, вели Меркел откако пак се тресеше (ВИДЕО)

Expres - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел изјавила дека “е многу добро”, непосредно откако повторно била снимена како се тресе за време на официјалната церемонија, трет пат по ред во помалку од еден месец.

Се огласила Ангела Меркел откако повторно се тресела во јавност: Добро сум, нема причина за загриженост

Точка - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно имала напад на тресење за време на приемот на финскиот премиер Анти Рине во Берлин. Германската канцеларка Ангела Меркел изјавила дека "е многу добро", непосредно откако повторно била снимена како се ...

Меркел по третото тресење во јавност: Не грижете се за мене, во добра состојба сум

Макфакс - 10.07.2019

Не треба да се грижите за мене, добро сум, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел откако трет пат во рок од еден месец, на јавен настан беше забележена како се тресе. Канцеларката денеска доби тремор додека стоеше до финскиот премиер, ...

Меркел повторно не се чувствуваше добро

Сител - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел на церемонијата на именување на нов министер за правда, стоејќи до претседателот Франк-Валтер Штајнмајер повторно не изгледаше добро и се тресеше. На Меркел и била понудена чаша вода, но таа одби.

Меркел повторно не се чувствуваше добро

Локално - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска, за време на воените почести при приемот на финскиот премиер Анти Рине, повторно не се чувствуваше добро и трепереше. Ова е третпат како се случува истата сцена, првпат на 18 јуни за време на пречекот на ...

По уште еден напад, Меркел прозборе за својата состојба

Локално - 10.07.2019

Ангела Меркел рече дека се чувствува добро по последниот напад што ја погоди денес. Додека се среќавала со финскиот премиер Ентони Рин канцеларката повторно почнала да трепери. “Се чувствувам добро, не мора да се грижите за мене”, рече Меркел на ...

Меркел повторно се тресеше, трет пат во рок од еден месец (ВИДЕО)

ТВ21 - 10.07.2019

Германската канцеларка повторно се тресеше, овој пат при дочекот на финскиот премиер Анти Рине, објави Ројтерс. Портпаролот на германската влада истакна дека Меркел е добро. На германската канцеларка не и беше добро ниту на 27 јуни кога стоеше ...

Меркел повторно се тресеше: Трет напад во неколку недели (ВИДЕО)

МКД - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денес е видена како повторно се тресе додека се поздравува со финскиот премиер Анти Рине, што е трет напад на тремор во текот на изминатите месец дена, објави Ројтерс.

(ВИДЕО) Меркел повторно се тресеше – Трет јавен напад за кратко време

Скопје1 - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска повторно се тресе додека се поздравува со финскиот премиер Анти Рине, што е трет напад на тремор во текот на изминатите месец дена, објави Ројтерс.

Видео: Ангела Меркел повторно се тресеше??

Канал5 - 10.07.2019

Светските медиуми повторно прашуваат што се случува со германската канцеларка Ангела Меркел, која повторно се тресеше. Канцеларката Меркел повторно е во центарот на вниманието на јавноста откако камерите забележаа дека повторно телото и се тресе за ...

Ова станува сериозно: Меркел и по третпат се тресеше(видео)

Денар - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно имаше напад на треперење за време на приемот на финскиот премиер Анти Рине во Берлин, објави Ројтерс. Во изминатиот месец, по трет пат е забележано дека Меркел има проблеми додека стоеше.

Здравјето на Меркел повторно тема на шпекулации

Н.Македонија - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел, денеска по третпат во рок од еден месец покажа знаци на нарушено здравје, откако повторно неконтролирано се тресеше за време на пречекот на финскиот премиер Анти Рине, пренесува „Гардијан“.

(Видео) Меркел повторно се тресеше, расте загриженоста за нејзиното здравје

Макфакс - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно беше снимена додека неконтролирано се тресеше. Таа стоеше до финскиот премиер Анти Рине, кого го прими денеска на гости во Берлин и повторно изгледаше како да не ѝ е добро.

Ангела Меркел седеше за време на интонирањето на химната

Република - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен денеска седеа за време на интонирањето на химните во Берлин, еден ден после најновиот случај во кој беше забележано како ѝ се тресе телото на Меркел.

(ВИДЕО) Меркел по третпат се тресеше во јавноста

Нетпрес - 10.07.2019

Германската канеларка Ангела Меркел повторно доживеа темор на целото тело во јавноста, а овојпат тоа се случи во средата при приемот со офиијалните почести на финскиот премиер Анти Рине. Според очевиди, канеларката овојпат долго се тресела цело ...

Меркел повторно се тресеше, што се случува со неа? (ВИДЕО)

+инфо - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно се тресеше при приемот на финскиот премиер во Берлин. Претходно два пати беше забележана како се тресе. Првиот пат на 18 јуни, кога го пречекуваше Зеленски, а потоа и на 27 јуни на церемонија во Берлин.

Ново вознeмиpyвачко издание на Ангела Меркел, канцеларката повторно се тресеше (ВИДЕО)

365 - 10.07.2019

Третпат за помалку од еден месец на германската канцеларка Ангела Меркел, која за точно 7 дена ќе полни 65 години, ѝ се случува нaпaд на неконтролирано тресење на телото пред очите на јавноста.

Меркел по трет пат забележана како се тресе (ВИДЕО)

Локално - 10.07.2019

Германскиот канцелар Ангела Меркел повторно беше видена во лоша состојба додека го пречекуваше премиерот на Финска – трето нејзино неконтролирано тресење во рамките на помалку од еден месец, пренесува „Ројтерс“.

Меркел ја пречека данската премиерка Фредериксен седната на стол

Фокус - 11.07.2019

Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен седеа при интонирањето на химните на двете земји на церемонија во Берлин, ден откако германската канцеларка по третпат се тресеше на сличен јавен настан.

(ВИДЕО) МЕРКЕЛ ПОВТОРНО СЕ ТРЕСЕ: Трет пат за еден месец

Фактор - 10.07.2019

Телото на Меркел почна да се тресе додека стоеше со финскиот премиер Анти Рине. Оваа е трет пат за само еден месец нејзиното тело неконтролирано да се тресе. Тоа се случило за време на интонацијата на химната.

(ВИДЕО) Меркел повторно се тресеше, овој пат на средба со финскиот премиер

Независен - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел беше забележана како повторно се тресе за време на уште еден дипломатски состанок, овој пат на церемонијата за пречек на финскиот премиер Анти Рин додека се изведуваа химните на двете земји.

ТРЕТПАТ ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ: Меркел повторно се тресеше, се зголемува загриженоста за нејзиното здравје (ВИДЕО)

Слободен Печат - 10.07.2019

Ова е трет пат во последниот месец како Меркел има проблеми и се тресе додека стои. Германската канцеларка Ангела Меркел повторно е снимена како неконтролирано се тресе. Таа стоела покрај финскиот премиер Анти Рине кого го примила во гости во Берлин ...

Ангела Меркел повторно се тресеше

ММС - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно се тресеше, овој пат при дочекот на финскиот премиер во Берлин. Ова е третпат во еден месец. Видеата што се шират на интернет покажуваат дека телото на Меркел трепери додека стои со финскиот премиер Рајд.

(Видео) Меркел повторно неконтролирано се тресеше на јавен настан

еМагазин - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно некотролирано се тресеше за време на церемонијата за пречек на финскиот премиер Анти Рин и со тоа ги подгреа шпекулациите во јавноста дека нешто дефинитивно не е во ред со нејзиното здравје.

Меркел пак се тресеше (ВИДЕО)

PressingTV - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел одново беше забележана како се тресе, по трет пат за помалку од еден месец, јавува Ројтерс. Сега тоа се случи при пречекот на финскиот премиер Анти Рине во Берлин.

Ангела Меркел снимена како повторно неконтролирано се тресе

Република - 10.07.2019

Третпат во еден месец е снимено како германската канцеларка Ангела Меркел неконтролирано се тресе. Меркел стоела покрај финскиот премиер Анти Рине кого го примила во гости во Берлин и повторно изгледала дека не и е добро.

ДВ: Од што боледува Ангела Меркел?

Бриф - 11.07.2019

Повторно се случи- и повторно при исполнување на националните химни. Ангела Меркел неколку пати длабоко вдиша, откако застана на црвениот килим до новиот фински премиер Анти Рине. Како да очекуваше дека нешто ќе се случи.

Меркел: Не грижете се за мене, во добра состојба сум

Н.Македонија - 10.07.2019

Не треба да се грижите за мене, добро сум, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел откако трет пат во рок од еден месец, на јавен настан беше забележена како се тресе. Канцеларката денеска доби тремор додека стоеше до финскиот премиер, ...

Меркел трет пат треперeше во јавност, сега при пречекот на финскиот премиер (ВИДЕО)

+инфо - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска, за време на воените почести при приемот на финскиот премиер Анти Рине, повторно не се чувствуваше добро и трепереше. Ова е третпат како се случува истата сцена, првпат на 18 јуни за време на пречекот на ...

(ВИДЕО) Меркел: Добро сум, не се грижете

Скопје1 - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно ималше напад на тресење за време на приемот на финскиот премиер Анти Рине во Берлин. „Се чувствувам добро, не мора да се грижите за мене”, рече Меркел на прес-конференција.

Трет пат во еден месец: Меркел повторно се тресеше на официјален прием (видео)

Таратур - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денес повторно беше снимена од страна на фоторепортерите како неконтролирано се тресе за времен на поздравувањето со премиерот на Финска, Анти Рине. Ова е трет „здравствен напад“ на Меркел во само неколку недели.

(Видео) Меркел повторно се тресеше, расте загриженоста за нејзиното здравје

24Инфо - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно беше снимена додека неконтролирано се тресеше. Таа стоеше до финскиот премиер Анти Рине, кого го прими денеска на гости во Берлин и повторно изгледаше како да не ѝ е добро.

(ВИДЕО) Меркел повторно се тресеше

Либертас - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно се тресеше при приемот на финскиот премиер во Берлин. Претходно два пати беше забележана како се тресе. Првиот пат на 18 јуни, кога го пречекуваше Зеленски, а потоа и на 27 јуни на церемонија во ...

Меркел по третото тресење во јавност: Не грижете се за мене, во добра состојба сум

24Инфо - 10.07.2019

Не треба да се грижите за мене, добро сум, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел откако трет пат во рок од еден месец, на јавен настан беше забележена како се тресе. Канцеларката денеска доби тремор додека стоеше до финскиот премиер, ...

ВИДЕО: Меркел се тресеше повторно, загриженоста за нејзиното здравје расте

А1 On - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска, за време на воените почести при приемот на финскиот премиер Анти Рине, повторно не се чувствуваше добро и трепереше. Ова е третпат како се случува истата сцена, првпат на 18 јуни за време на пречекот на ...

Меркел повторно не се чуствуваше добро

Магазин - 10.07.2019

Ангела Меркел и денеска пред камерите повторно не се чуствуваше добро. Канцеларката на церемонијата на именување на нов министер за правда, стоејќи до претседателот Франк-Валтер Штајнмајер повторно не изгледаше добро и се тресеше.

(ВИДЕО) Меркел повторно не се чувствуваше добро

Фокус - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска, за време на воените почести при приемот на финскиот премиер Анти Рине, повторно не се чувствуваше добро и трепереше. Ова е третпат како се случува истата сцена, првпат на 18 јуни за време на пречекот на ...

Меркел повторно не се чувствуваше добро

1tv - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска, за време на воените почести при приемот на финскиот премиер Анти Рине, повторно не се чувствуваше добро и трепереше. Ова е третпат како се случува истата сцена, првпат на 18 јуни за време на пречекот на ...

Меркел повторно не се чувствуваше добро

Опсервер - 10.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска, за време на воените почести при приемот на финскиот премиер Анти Рине, повторно не се чувствуваше добро и трепереше. Ова е третпат како се случува истата сцена, првпат на 18 јуни за време на пречекот на ...