TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пеп Гвардиола по истекот на договорот заминува од Европа?

Екипа - 03.12.2021

Според пишувањата на англиските медиуми, тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола, ги одработува своите последни година и пол во таборот на тимот од Етихад. Како што се шпекулира, по завршуваето на договорот на Гвардиола, кој е до 2023 година, тој ...

Клоп: Во ноември и декември не се освојува титулата, но може да се изгуби

Спортски - 03.12.2021

Во Премиер лигата викендов ќе се игра 15. коло, а во него Ливерпул го чека гостување против Вулверхемптон. На прес-конференцијата пред овој натпревар, тренерот Јирген Клоп зборуваше за моменталната ситуација во која се наоѓа неговиот тим и како тие ...

Клоп: Првенството не се освојува, но може да се загуби во декември

Дерби - 03.12.2021

Ливерпул сезонава ќе се бори за титулата во англиската Премиер лига, а засега во најтесниот круг кандидати е заедно со Челси и Манчестер Сити. Менаџерот Јирген Клоп може да биде задоволен од досегашните резултати, но неговиот тим го очекуваат 9 ...

Клоп: Навикнати сме на згуснат распоред, истиот е луд па мораме да бидеме луди

Дриблинг - 03.12.2021

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ја објасни неговата филозофија по однос на трката за титулата во Премиер лигата. Ливерпул до крајот на оваа 2021 година ќе одигра девет натрпевари, кои може да бидат пресудни по однос на битката за титулите до ...

Јирген Клоп: Не можете да ја освоите титулата во ноември и декември, но можете да ја изгубите

SportMedia - 03.12.2021

Викендов во Премиер лигата се игра 15. коло, а во него тимот на Ливерпул гостува кај Вулверхемптон. На официјалната прес конференција пред мечот, менаџерот Јирген Клоп уште еднаш ја објасни моменталата ситуација во која се наоѓа неговиот тим и на ...

Роналдо, Салах, Кејн во втор план: Гвардиола кажа кој е најдобар во Премиерлигата!

Sport 1 - 03.12.2021

Прашањето за тоа кој е најдобар фудбалер во моментов во Премиерлигата отвори голема дебата во јавноста, а последен кој ѝ се приклучи беше тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола. Шпанскиот стратег по завчерашниот триумф над Астон Вила го кажа ...

Крај на една ера? Гвардиола ќе ја напушти Европа?

СуперСпорт - 03.12.2021

Познатиот тренер Пеп Гвардиола има договор со Манчестер сити до 2023 година, а потоа планира да ја напушти Европа, односно да потпише со Њујорк сити. Тоа ќе биде голема загуба за Европа, но голема добивка за Америка и МЛС-лигата.

Крај на една ера? Пеп Гвардиола заминува од Европа по истекот на договорот со Сити

Sport M - 03.12.2021

Познатиот стручњак Пеп Гвардиола би можел да ја напушти Европа по истекот на договорот со Манчестер Сити. Според странските медиуми, познатиот шпански стручњак во летото 2023 година би го презел Њујорк Сити, кој има ист сопственик како Манчестер ...

Крај на една ера: Пеп Гвардиола по истекот на договорот со Сити ја напушта Европа

Спортклуб - 03.12.2021

Шпанскиот стручњак Пеп Гвардиола по истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа. Според тврдењата на британските и шпанските медиуми, Гвардиола во летото 2023 година би можел да го преземе тимот на Њујорк Сити, кој е дел од ...

Гвардиола наскоро ја напушта Европа

Спортски - 03.12.2021

Пеп Гвардиола после истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа, пренесуваат медиумите на Островот . Имено, славниот тренер на лето 2023 година би можел да седне на кормилотио на Њујорк Сити, клуб кој ги има истите ...

Гвардиола: Бернардо Силва е најдобриот играч во Премиер лигата!

Gol.mk - 03.12.2021

Португалскиот фудбалер Бернардо Силва постигна спектакуларен волеј во победата на Манчестер Сити кај Астон Вила . Креативецот на „граѓаните“ доби заслужени комплименти по мечот, кога Пеп Гвардиола го прогласи за најдобар во Премиер лигата.

Како ретко кога три тима во трката за титулата

Н.Македонија - 03.12.2021

Ливерпул го декласира Евертон (4-1) на гости во 239-то градско дерби, постигнувајќи два и повеќе голови на 18 натпревари во низа во сите конкуренции, што е нов рекорд во најсилната фудбалска лига на Англија.

Добри вести за Клоп и Ливерпул: Од повреда се враќаат двајца фудбалери

Спортски - 02.12.2021

По победата против Евертон од 1:4 Јирген Клоп и навивачите на Ливерпул добиваат нови добри вести. Следниот натпревар Ливерпул го игра во сабота против Вулверхемптон, а за овој натпревар се враќаат двајца од повредените фудбалери.

Пеп го има најдобриот играч во Европа: Погледнете го само неговиот гол

Спортклуб - 02.12.2021

Околу најдобриот фудбалер во Европа, Пеп Гвардиола има единствен став – најдобар е Бернардо Силва. Португалецот постигна добар гол во натпреварот против Астон Вила во Бирмингем синоќа, каде гостите победија со 2:1, а сигурно ќе конкурира и за ...

Гвардиола: Силва е најдобриот играч во Премиер лигата

Денар - 02.12.2021

Манчестер сити вчера, на португалски погон, во Бирмингем ја победи Астон Вила со 2:1. Рубен Дијаш го постигна првиот, а Бернардо Силва вториот гол за „граѓаните“. Сити се втори на табелата со бод помалку од лидерот Челси.

Салах собори 17-години стар рекорд на Анри

Локално - 02.12.2021

Брилијантниот настап на Мохамед Салах од почетокот на сезоната доведе до подобрување на уште еден рекорд на Египќанецот. Вчера, голгетерот на Ливерпул постигна два гола против Евертон, помагајќи му на својот тим да ја постигне најголемата победа во ...