TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумановец со фалсификувана диплом се вработил во МВР

Press24 - 12.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 47-годишниот Љ.И. од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело ...

Кумановец со фалс диплома станал професионален војник, а потоа и полицаец

24Инфо - 12.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.И.(47) од село Лојане, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „фалсификување исправа“.

Со фалсификувана диплома за средно се вработил како професионален војник, па како полицаец

Макфакс - 12.06.2019

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 47-годишник од село Лојане, инаку враборен како полициски службеник во Полициската станица за граничен премин „Табановце“. Како што информираат од МВР, пријавата е поднесена поради сомнение за ...

Со фалсификувана диплома од средно се вработил како полицаец

Н.Македонија - 12.06.2019

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 47-годишник од село Лојане, инаку враборен како полициски службеник во Полициската станица за граничен премин Табановце. Како што информираат од МВР, пријавата е поднесена поради сомнение за ...

Кој ги снабдува Албанците со фалш дипломи? Жител од село Лојане преклу фалш диплома до полицаец!

Магазин - 12.06.2019

МВР поднесе пријава поради сомнение за сторено кривично дело фалсификување на документ. Кумановската полиција кривична пријава ја поднесе против 47-годишник од село Лојане, инаку враборен како полициски службеник во Полициската станица за граничен ...

Кумановец со фалсификувана диплома си правел кариера во АРМ и МВР

+инфо - 12.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 47-годишниот Љ.И. од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело ...

Со фалсификување на диплома за завршено средно образование се вработил како професионален војник, па како полициски ...

Скопје1 - 12.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.И.(47) од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „фалсификување ...

Со фалсификување на диплома за завршено средно образование се вработил како професионален војник, па како полициски ...

ТВ21 - 12.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.И.(47) од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „фалсификување ...

Со фалсификувана диплома си правел кариера во АРМ и МВР

Слободен Печат - 12.06.2019

На точно неутврден датум пријавениот извршил фалсификување на диплома за завршено средно образование, издадена од средно училиште „25 Мај“ од Прешево, Република Србија. СВР Куманово поднесе кривична пријава против 47-годишниот Љ.И.

Со фалсификувана диплома за средно се вработил како професионален војник, па како полицаец

Centar - 12.06.2019

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 47-годишник од село Лојане, инаку враборен како полициски службеник во Полициската станица за граничен премин Табановце. Како што информираат од МВР, пријавата е поднесена поради сомнение за ...

Со фалсификувана диплома работел во АРМ и МВР

Република - 12.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 47-годишниот Љ.И. од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело ...

Со фалсификувана диплома си градел кариера

ММС - 12.06.2019

Кривична пријава против 47-годишник од село Лојане, поднесе кумановската полиција. Тој бил враборен како полициски службеник во Полициската станица за граничен премин Табановце. Според информациите од МВР, пријавата е поднесена поради сомнение за ...

Со фалсификувана диплома си правел кариера во АРМ и МВР

Либертас - 12.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 47-годишниот Љ.И. од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело ...

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.И.(47) од село Лојане

Опсервер - 13.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.И.(47) од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „фалсификување ...

Со фалсификувана диплома Кумановец си правел кариера во АРМ и МВР

iPortal - 13.06.2019

МВР Куманово поднесе кривична пријава против 47-годишниот Љ.И. од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело ...

Со фалсификувана диплома работел во АРМ и МВР

Сител - 13.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 47-годишниот Љ.И. од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело ...

Жител на Липково со лажна диплома од средно се вработил во АРМ и МВР

Кумановски м. - 13.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.И.(47) од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „фалсификување ...

Со фалсификувана диплома се вработил како професионален војник, а потоа како полицаец

МКД - 13.06.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.И.(47) од село Лојане, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце", поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „фалсификување исправа".