TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гејтс: Дружењето со педофилот Епштајн ми беше огромна грешка

Канал5 - 05.08.2021

Бил Гејтс признал дека било огромна грешка што се дружел со осудениот педофил Џефри Епштајн и открил дека биле заедно на неколку вечери. Во интервју за Си -Ен -Ен, Гејтс исто така призна дека бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда, а една ...

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстајн беше огромна грешка

МКД - 05.08.2021

Бил Гејтс призна дека дружењето со осудениот педофил Џефри Епстајн била огромна грешка и откри дека заедно биле на неколку вечери. Во интервју за Си-ен-ен, Гејтс исто така призна дека бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда, а една од ...

Како Бил Гејтс ја запозна Мелинда: Јас го имав Мајкросфорт, а таа други момчиња

Хаштаг - 05.08.2021

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс пред неколку месеци откри дека тој и неговата сопруга Мелинда ќе се разделат по 27 години брак. Сега, неколку месеци подоцна, тие се веќе поранешни сопружници, а во продолжение ве потсетуваме на нивната љубовна ...

Бил Гејтс прв пат се огласи по разводот: Мелинда е прекрасна личност

Канал5 - 05.08.2021

Бил Гејтс во неодамнешно интервју за Си -Ен -Ен зборуваше за неговиот развод од Мелинда Гејтс по 27 години брак, нарекувајќи го тажна пресвртница. „Мелинда е прекрасна личност и распадот на бракот беше извор на голема лична тага“, рече Бил.

Гејтс: Дружењето со педофилот Епштајн ми беше огромна грешка

Press24 - 05.08.2021

Бил Гејтс признал дека било огромна грешка што се дружел со осудениот педофил Џефри Епштајн и открил дека биле заедно на неколку вечери. Во интервју за Си -Ен -Ен, Гејтс исто така призна дека бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда, а една ...

Гејтс ги води вечерите со Епстин како „голема грешка“

Оff.net - 05.08.2021

Неколку месеци по разводот со Мелинда, и илјадници прозивања за дружењето со педофилот и сексуален злосторник Џефри Епстин, Бил Гејтс одлучи да проговори и јавно да се покае за дружбите. Гејтс за Си-ен-ен објаснил дека имал „неколку вечери“ со ...

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстајн беше голема грешка

Слободен Печат - 05.08.2021

Бил Гејтс во интервју за Си-Ен-Ен ја призна грешката, велејќи дека направил погрешна одлука бидејќи се дружел со осудениот педофил Џефри Епстајн, откривајќи дека биле заедно на неколку вечери.

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

+инфо - 05.08.2021

Бев со него на неколку вечери со надеж дека ќе обезбеди милиони за филантропската организација поврзана со глобалното здравје преку неговите контакти. Кога видов дека ништо од ова нема да се случи, нашето дружење заврши, изјави Бил Гејтс.

Развод на деценијата: Бил и Мелинда Гејтс – богатство, презиме, фондација…

Вечер Прес - 05.08.2021

Познатата двојка милијардери, Бил и Мелинда Гејтс, дефинитивно стави крај на својот брак во понеделникот, а медиумите ги открија сите детали за разводот во кој беа поделени неверојатни 130 милијарди долари богатство.

Интервју на Бил Гејтс за Си-Ен-Ен – еве што открива за дружбата со педофилот Епстин, како и за разводот со Мелинда

Курир - 05.08.2021

Бил Гејтс призна дека направил огромна грешка со тоа што се дружел со Џефри Епстин… Во интервју за Си-Ен-Ен, тој откри дека биле на неколку вечери, а говореше и за тоа како бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда.

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епштaјн беше огромна грешка

Независен - 05.08.2021

САД – Бил Гејтс призна дека направил огромна грешка со тоа што се дружел со Џефри Епштајн… Во интервју за Си-Ен-Ен, тој откри дека биле на неколку вечери, а говореше и за тоа како бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда.

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Кајгана - 05.08.2021

Бил Гејтс призна дека било огромна грешка што се дружел со осудениот педофил Ефри Епстин и откри дека заедно отишле на вечера неколкупати. Во интервју за CNN, Гејтс исто така призна дека бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда, а една од ...

Бил Гејтс си ја отвори душата: „Жал ми е што поминував време со Епстајн, тоа беше голема грешка“

Точка - 05.08.2021

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, рекол дека жали што се дружел со Џефри Епстајн, богаташот кој е обвинет за трговија со малолетници и нагласил дека тоа било голема грешка. „Беше голема грешка да поминувам време со него, да му дадам кредибилитет ...

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Опсервер - 05.08.2021

– Бил Гејтс призна дека направил огромна грешка со тоа што се дружел со Џефри Епстин… Во интервју за Си-Ен-Ен, тој откри дека биле на неколку вечери, а говореше и за тоа како бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда.

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Либертас - 05.08.2021

– Бил Гејтс призна дека направил огромна грешка со тоа што се дружел со Џефри Епстин… Во интервју за Си-Ен-Ен, тој откри дека биле на неколку вечери, а говореше и за тоа како бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда.

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Lider - 05.08.2021

Бил Гејтс призна дека направил огромна грешка со тоа што се дружел со Џефри Епстин… Во интервју за Си-Ен-Ен, тој откри дека биле на неколку вечери, а говореше и за тоа како бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда.

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Вечер Прес - 05.08.2021

Бил Гејтс призна дека направил огромна грешка со тоа што се дружел со Џефри Епстин… Во интервју за Си-Ен-Ен, тој откри дека биле на неколку вечери, а говореше и за тоа како бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда.

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

MakPress - 05.08.2021

Бил Гејтс призна дека направил огромна грешка со тоа што се дружел со Џефри Епстин… Во интервју за Си-Ен-Ен, тој откри дека биле на неколку вечери, а говореше и за тоа како бил многу тажен по разводот од сопругата Мелинда.

Бил Гејтс за односот со Епштајн: Жал ми е што поминував време со него, тоа беше голема грешка

Локално - 05.08.2021

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, рече дека жали што се дружел со Џефри Епштајн, милионерот обвинет за трговија со малолетници, и нагласи дека тоа било голема грешка. – Беше голема грешка што поминував време со него, што му дадов кредибилитет да ...

Бил Гејтс жали што се дружел со богаташот обвинет за трговија со малолетнички

Кумановски м. - 05.08.2021

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, рече дека жали што се дружел со Џефри Епштајн, богаташот обвинет за трговија со малолетници, и нагласи дека тоа е голема грешка. – Беше голема грешка што поминував време со него, што му дадов кредибилитет да биде ...

Разводот на Бил и Мелинда Гејтс завршен

4NEWS - 04.08.2021

Разводот на со-основачите на една од најголемите приватни фондации во светот Бил Гејтс и Мелинда Френч Гејтс дојде до крајот. Тие се разведоа пред судот во Сиетл, Вашингтон. Инаку, двојката поднесе барање за развод на 3 мај, по дури 27 години брак, ...