TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јован Јаулески објави видео за децата на политичарите од власта, СДСМ веднаш го осуди

Фактор - 24.03.2019

Јован Јаулески, претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, на својот профил на социјалните мрежи постави монтирано видео со фотографии и имиња на децата на функционери од власта, прикажувајќи ги како „живеат во луксуз и раскош“ пред стартот на кампањата за ...

СДСМ: Ниска, валкана и неморална кампања на Јаулески и Мицкоски

1tv - 24.03.2019

„Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања. Злоупотребуват приватност, ги вмешуваат децата и семејствата на политичари.

Јаулески: Не се сите деца исти, оние на функционерите од власта живеат во луксуз и привилегии (ВИДЕО)

Курир - 23.03.2019

„Не се сите деца исти. Оние на функционерите од власта живеат во луксуз и привилегии“. Ова го пишува лидерот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, кој на својот Фејсбук профил објави видео компилација.

Јаулески со видео за децата на политичарите од власта и луксузот - СДСМ со осуда

Press24 - 24.03.2019

Јован Јаулески, претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, на својот профил на социјалните мрежи постави монтирано видео со фотографии и имиња на децата на функционери од власта, прикажувајќи дека тие живееле во луксуз додека граѓаните се бореле да сврзат ...

ВИДЕО: СДСМ ја осудува ниската, валкана и неморална кампања на Јаулески, УМС и Мицкоски

А1 On - 24.03.2019

„Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања. Злоупотребуват приватност, ги вмешуваат децата и семејствата на политичари.

Јован Јакулески: Не се сите деца исти, оние на функционерите живеат во луксуз и привилегии

Нетпрес - 23.03.2019

Моќна порака на „Фејсбук“ сподели Јован Јаулески претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, по бројните коментари од власта за свирењето на кавал за синот на кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова. Не се сите деца исти.

Скандалозно видео на Јаулевски – во снимка објавени приватни фотографии од деца на функционери

Centar - 24.03.2019

Скандалозно видео на социјалните мрежи објави претседателот на УМС на ВМРО ДПМНЕ, Јован Јаулевски, а во снимката се појавуваат фотографии кои се приватно поставени на социјалните мрежи, од деца на функционери.

СДСМ ја осудува ниската, валкана и неморална кампања на Јаулески, УМС и Мицкоски

iPortal - 24.03.2019

Прес конференција, Александар Димитриевиќ, СДММ, Скопје, 24.03.2019 Почитувани граѓани, Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања.

Социјалдемократите со жесток одговор на црната и валкана кампања од опозицијата

Centar - 24.03.2019

Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања. Злоупотребуват приватност, ги вмешуваат децата и семејствата на политичари, рече Александар Димитриевиќ од СДСМ.

Димитриевиќ- СДММ: Ја осудуваме ниската, валкана и неморална кампања на Јаулески, УМС и Мицкоски

Скопје1 - 24.03.2019

Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања. Злоупотребуват приватност, ги вмешуваат децата и семејствата на политичари, истакна Александар Димитриевиќ, СДММ.

СДСМ: Да не се мешаат децата на политичарите, оти тоа потсетува на кампањата на Груевски

+инфо - 24.03.2019

Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања. Злоупотребуват приватност, ги вмешуваат децата и семејствата на политичари.

Димитриевиќ: ВМРО-ДПМНЕ води ниска, влакнана и неморална кампања

Макфакс - 24.03.2019

Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања. Злоупотребуват приватност, ги вмешуваат децата и семејствата на политичари, изјави на денешната ...

Димитриевиќ: ВМРО-ДПМНЕ води ниска, валкана и неморална кампања

24Инфо - 24.03.2019

Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања. Злоупотребуват приватност, ги вмешуваат децата и семејствата на политичари, изјави на денешната ...

Димитриевиќ: СДСМ ја осудува ниската, валкана и неморална кампања на Јаулески, УМС и Мицкоски

MakPress - 24.03.2019

Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања. Злоупотребуват приватност, ги вмешуваат децата и семејствата на политичари.

СДСМ: Ниска, валкана и неморална кампања на Јаулески и Мицкоски

Либертас - 24.03.2019

„Заглавени во сопствената безидејност Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку Унијата на млади сили спроведуваат ниска и неморална кампања. Злоупотребуват приватност, ги вмешуваат децата и семејствата на политичари.