TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дачиќ од Скопје: Косово никогаш нема да стане членка на ОБСЕ

360 степени - 30.11.2023

Шефот на српската дипломатија изјави оти денеска во Скопје многупати било споменато прашањето за територијалниот интегритет, но дека Србија не може да прифати оти територијалниот интегритет на Украина или која било друга земја е поважен од нејзиниот ...

Ивица Дачиќ: Белград останува посветен на дијалогот и покрај упорното одбивање на Приштина

Фокус

Дачиќ од Скопје: Србите во Косово се загрозени и дискриминирани

Макфакс

Дачиќ: Потребна е мудрост и политичка волја за да ги надминеме предизвиците со кои се соочува ОБСЕ

Локално

Дачиќ: Состанокот на ОБСЕ во Скопје ќе биде многу тежок

Локално

Дачиќ од Скопје: Србите во Косово се загрозени и дискриминирани

Опсервер

Дачиќ: Косово нема да стапне во ОБСЕ, а како да е помалку важен територијалниот интегритет на Србија

МКД

Скопје1 Press24 Либертас Денешен +инфо

Вучиќ: Благодарни сме на Казахстан на непризнавањето независност на Косово

Макфакс - 29.11.2023

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Белград се сретна со министерот за надворешни работи на Казахстан, Мурат Нуртле, при што му се заблагодари на казахстанското раководство што не ја признало еднострано прогласената независност на Косово.

Вучиќ: Благодарни сме на Казахстан на непризнавањето независност на Косово

Опсервер

Вучиќ: Благодарни сме на Казахстан на непризнавањето независност на Косово

Centar

Вучиќ: Благодарни сме на Казахстан на непризнавањето независност на Косово

Скопје1

Вучиќ: Благодарни сме на Казахстан на непризнавањето независност на Косово

Точка

Вучиќ: Благодарни сме на Казахстан за непризнавањето независност на Косово

Сител

Вучиќ: Благодарни сме на Казахстан за непризнавањето независност на Косово

Press24

Lider Република