TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо: Четврто место со ваков Тотнем би ми бил најдобар резултат во кариерата

Sport 1 - 21.02.2020

Жозе Мурињо има огромни проблеми со повредени фудбалери откако го презема Тотнем, а сега не може да смета на Хари Кејн и Хеунг-Мин Сон, па поради тоа ќе треба ептен да се измачат за да завршат во топ-4 во Премиерлигата.

Мурињо она што го рече за Јунајтед пред 2 сезони, сега истото го тврди за Тотенхем

Спортклуб - 21.02.2020

Жозе Мурињо како од сезона во сезона да има се пониски цели во фудбалот. Откако претходно со Манчестер Јунајтед една од сезоните кога беше тренер на Олд Трафорд, заврши како второпласиран, тоа го нарече резултат на кариерата, а сега слично нешто ...

Мурињо си даде огромен предизвик до крајот на сезоната: Тоа ќе биде мојот најголем подвиг во кариерата!

Дерби - 21.02.2020

Жозе Мурињо никако не може да биде задоволен од среќата која го прати откако го презема Тотенхем, бидејќи не само што го загуби Хари Кејн, минатиот викенд се соочи со уште поголем шок со тешката повреда која ја заработи и Хјонг Мин Сон.

Важно е како се чувствувавме по поразот од Атлетико, тврди Клоп

Локално - 21.02.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, повторно зборуваше за поразот од Атлетико Мадрид во првиот осминафинален судир од Лигата на шампионите. Поразот од „јорганџиите“ беше само трет за Ливерпул оваа сезона на сите турнири и прв по поразот од Астон ...

Мурињо: Четвртото место ќе биде остварување на мојата кариера

SportMedia - 21.02.2020

Жозе Мурињо има голем проблем, откако седна на клупата на Тотенхем не може глава да дигне од повреди. Прво остана без Хари Кејн, а потоа на листата се пресели Сон Хеунг-мин. Со ваков состав Тотенхем до крајот на сезоната со сите сили ќе се бори за ...

Десетгодишен фан на Јунајтед со писмо до Клоп: Ве молам загубете

Либертас - 21.02.2020

– Дараг Карли, десетгодишно дете кое е страствен фан на Манчестер јунајтед, му испрати писмо на Јирген Клоп во кое го замолува Ливерпул да почне да губи во мечевите. „Ливерпул пречесто победува.

Мурињо: Ако се пласирам со Тотенхем во топ 4, тоа ќе биде…

Локално - 21.02.2020

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо смета дека евентуалниот влез на Спарси во топ 4 ќе биде неговиот најголем успех по тековните околности. И покрај големите достигнувања и трофеи во самата кариера, Мурињо признава дека ситуацијата во Тотенхем во ...

Мурињо: Врв ќе e ако бидеме четврти со Тотенхем

Спортманија - 21.02.2020

Португалскиот стратег не е голем оптимист поради ситуацијата во која моментно се наоѓа неговиот тим Жозе Мурињо има големи проблеми околу составот на Тотенхем. Најпрво се повреди Хари Кејн, а потоа остана и без втората голема ѕвезда Сон Хеунг-мина.

Јирген Клоп му одговори на Млад фан на Манчестер кој се пожали дека Ливерпул премногу победува

Сакам да кажам - 21.02.2020

Млад фан на Манчестер јунајтед кој побарал од Ливерпул да престане да победува за да не је освои титулата во Англија бил шокиран кога добил одговор лично од Јирген Клоп. Десетгодишниот Дареј Карли од Северна Ирска му пишал на тренерот на Ливерпул во ...

Мурињо: Четврто место со овој Тотенхем ќе биде најдобар резултат во мојата кариера

Спортски - 21.02.2020

Жозе Мурињо откако седна на клупата на Тотенхем се соочкува со големи кадровски проблеми поради повреди. Посебно тоа се однесува на нападот, каде најпрво го изгуби Хари Кејн ,а сега се повреди и Сон .

Мурињо: Четвртото место со ваков Тотенхем би било резултатот на мојата кариера

Sport M - 21.02.2020

Жозе Мурињо има огромни проблеми со повредите на фудбалерите уште од преземањето на Тотенхем. -текстот продолжува по рекламата- Ова посебно се однесува за напаѓачкиот дел од тимот. Најпрво го загуби Хари Кејн, а потоа изгуби уште една ѕвезда, Сон ...

Мурињо: Топ 4 пласман со Тотенхем би бил моето најголемо остварување

TopSport - 21.02.2020

Жозе Мурињо смета дека би било „неверојатно“ неговиот Тотенхем да успее да влезе во топ 4 во Премиер лигата и тоа би било едно од неговите најголеми остварувања во фудбалот, иако пред само една година изјави дека тоа е второто место со Манчестер ...

Млад навивач на Јунајтед му испрати писмо на Клоп: Ве молам почнете да губите, тажен сум… (ФОТО)

СуперСпорт - 21.02.2020

Ливерпул во моментов е лидер во Премиерлигата со убедливи 76 бодови, односно дури 22 повеќе од Манчестер сити. Младиот навивач на Манчестер јунајтед, Дара Карли го замолил тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп да престане тимот да победува.

Клоп со голем стил му одговори на десетгодишен фан на Јунајтед кој побара Ливерпул да загуби

24Фудбал - 21.02.2020

Десетгодишен фан на Манчестер јунајтед му испрати писмо на Јирген Клоп и од него побара Ливерпул да загуби на следните натпревари, следуваше брилијантен одговор на стратегот. Само денови се во прашање кога Ливерпул ќе ја завери титулата во ...

Млад навивач на Јунајтед побара од Клоп веќе да не победува: Менаџерот веднаш му одговори (ФОТО)

Sport 1 - 21.02.2020

Ливерпул е во неверојатна серија во Премиерлигата. Нема пораз цела сезона и на 26 натпревари има 25 победи и само едно реми против Манчестер јунајтед. Предноста на „црвените“ е цели 22 бода пред најблискиот ривал Манчестер сити.

Клоп со писмо му одговори на дете кое бара од него да престане да победува

Екипа - 21.02.2020

Младиот навивач на Манчестер Јунајтед беше толку очаен што се одлучи да му испрати писмо на менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп како би го замолил ако може да престане да победува. Дараг Крли на крајот на јануари му напиша писмо на германскиот тренер ...

Мурињо за дуелот на Челси: Не можеме да наспиеме како што треба

СуперСпорт - 21.02.2020

Тотенхем беше поразен од Лајпциг во првиот натпревар во Лигата на шампионите, а во сабота ги очекува уште еден важен натпревар. Избраниците на Мурињо ќе се сретнат со Челси кој ќе се обиде да се искупи на фановите за поразот од Манчестер Јунајтед.

Млад навивач на Јунајтед го замолил Клоп да престане да победува

TopSport - 21.02.2020

Младиот навивач на Манчестр Јунајтед, 10 годишниот Дарах Карли, го замолил Јирген Клоп Ливерпул да престане да победува. Тренерот на „црвените“ одговорил на писмото што го добил од Карли. Како што пишуваат англиските медиуми 10 годишното момче ...

Момче од 10 години го замоли Клоп Ливерпул да не победува, Германецот му одговори (ФОТО)

Спортски - 21.02.2020

Ливерпул сезонава изгледа доминантно во англиската Премиер лига и нема пораз цела сезона на 26 натпревари има 25 победи и едно реми. Единствен клуб кој извлече бод против Ливерпул беше Манчестер Јунајтед.

Десетгодишно дете со писмо до Клоп: Ве молам да загубите

SportMedia - 21.02.2020

Десетгодишниот навивач на Манчестер Јунајтед, Дараг Карли му напишал писмо на менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, како дел од школски проект, и го замолил германскиот стратег клубот да престане да победува.

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен Печат - 21.02.2020

Детето фан на „црвените ѓаволи“ го замоли менаџерот на Ливерпул да им пушти на конкурентите да реализираат и да ја запре борбата за титулата.. Дараг Карли е млад фан на Манчестер јунајтед, кој успеа во рамките од школскиот проект да му испрати писмо ...

(ФОТО) Млад навивач на Јунајтед му пиша една молба до Клоп кој на одличен начин му врати

Спортклуб - 21.02.2020

Еден млад навивач на Манчестер Јунајтед неочекувано стана познат на островот откако се реши да му пише едно песмо до тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп во кое има една молба. Малиот навивачи по име Дараг Карли има едноставно барање, имено ...

“Ве молам изгубете го следниот натпревар”: Млад навивач на Јунајтед му напишал писмо на Клоп, а потоа пристигнал ...

Точка - 21.02.2020

Младиот навивач на Манчестер Јунајтед, Дараг Карли, го замолил Јирген Клоп да престане да победува Ливерпул. Како што пренесуваат британските медиуми, 10-годишното дете му упатило писмо на менаџерот на Редсите во склоп на една училишна задача.

Мурињо пред Челзи: Ви благодариме на распоредот, не можеме ниту да се наспиеме

Спортски - 21.02.2020

Toтенхем доживеа пораз од Лајцпиг во првиот натпревар од Лигата на шампионите, а веќе утре Мурињо и неговите избраници ги чека нов важен натпревар. Мурињо и неговиот тим утре ќе играат против Челзи кој во овој натпревар влегува после поразот од ...

Клоп е цар: Лично му одговори на младиот фан на Јунајтед кој побара од Црвените да не победуваат

Спортманија - 21.02.2020

Младо момче го замоли Германецот неговата екипа да прекине со доминацијата во Премиер лигата бидејќи е тажен Додека навивачите на Ливерпул се подготвуваат за незаборавна фешта во исчекување на титулата во Премиер лигата која им е на дофат, во градот ...

Мурињо: Тотенхем е во многу тешка ситуација

А1 On - 20.02.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, по поразот од Лајпциг во осминафиналето од Лигата на шампионите (0:1), истакна дека неговиот тим се наоѓа во тешка состојба. – Лајпциг имаше повеќе ресурси.

Мурињо: Па, не загубивме со 10:0

Макфакс - 20.02.2020

Тренерот на Тотенхем Жозе Мурињо во свој стил го прокоментирал поразот од Лајпциг (0:1) во првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите. Мурињо може да биде задоволен што неговиот тим доживеа пораз од само еден гол, но и од играта што ја ...

Нешто не е добро во тактиката на Мурињо, шест години нема победа во ЛШ

+инфо - 20.02.2020

Мурињо ја освои Лигата на шампионите двапати – во 2004 година со Порто и во 2010 година со Интер. Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, нема победа на натпревар во Лигата на шампионите уште од 2014 година.

Мурињо: Па, не изгубивме 10-0

Локално - 20.02.2020

Жозе Мурињо, менаџерот на Тотенхем, го коментираше поразот од Лајпциг во негов стил. Искусен португалски стручњак може да биде задоволен што неговиот тим не е поразен со поубедлив резултат, но и од играта во последните 20 минути од натпреварот.

Мурињо шест години без победа во ЛШ

24 Вести - 20.02.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, нема победа на натпревар во Лигата на шампионите уште од 2014 година. Лондончани синоќа загубија на домашен терен од Лајпциг во првиот натпревар од осминафиналето (0:1).

Мурињо шест години без победа во ЛШ

А1 On - 20.02.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, нема победа на натпревар во Лигата на шампионите уште од 2014 година. Лондончани синоќа загубија на домашен терен од Лајпциг во првиот натпревар од осминафиналето (0:1).

Мурињо шест години без победа во ЛШ

Frontline - 20.02.2020

Последен пат кога Мурињо победи во натпреварот во Лигата на шампионите беше во април 2014 година. Тогаш неговиот Челси го совлада ПСЖ со 2:0 Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, нема победа на натпревар во Лигата на шампионите уште од 2014 година.

Мурињо шест години без победа во ЛШ

iPortal - 20.02.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, нема победа на натпревар во Лигата на шампионите уште од 2014 година. Лондончани синоќа загубија на домашен терен од Лајпциг во првиот натпревар од осминафиналето (0:1).

Мурињо шест години без победа во ЛШ

Алсат-М - 20.02.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, нема победа на натпревар во Лигата на шампионите уште од 2014 година. Лондончани синоќа загубија на домашен терен од Лајпциг во првиот натпревар од осминафиналето (0:1).

Мурињо шест години без победа во ЛШ

MakPress - 20.02.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, нема победа на натпревар во Лигата на шампионите уште од 2014 година. Лондончани синоќа загубија на домашен терен од Лајпциг во првиот натпревар од осминафиналето (0:1).

Мурињо: Тотенхем е во многу тешка ситуација

MakPress - 20.02.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, по поразот од Лајпциг во осминафиналето од Лигата на шампионите (0:1), истакна дека неговиот тим се наоѓа во тешка состојба. – Лајпциг имаше повеќе ресурси.

Мурињо: Тотенхем е во многу тешка ситуација

Денешен - 20.02.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, по поразот од Лајпциг во осминафиналето од Лигата на шампионите (0:1), истакна дека неговиот тим се наоѓа во тешка состојба. – Лајпциг имаше повеќе ресурси.

Мурињо: Тотенхем е во многу тешка ситуација

iPortal - 20.02.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, по поразот од Лајпциг во осминафиналето од Лигата на шампионите (0:1), истакна дека неговиот тим се наоѓа во тешка состојба. – Лајпциг имаше повеќе ресурси.

Десетгодишен фан на Јунајтед од Клоп побара Ливерпул да загуби, а тој на брилијантен начин му одговори

МКД - 21.02.2020

Десетгодишен фан на Манчестер јунајтед му испрати писмо на Јирген Клоп и од него побара Ливерпул да загуби на следните натпревари, следуваше брилијантен одговор на стратегот. Само денови се во прашање кога Ливерпул ќе ја завери титулата во ...

Млад навивач на Јунајтед го замолил Клоп да престане да победува

Макфакс - 21.02.2020

Младиот навивач на Манчестр Јунајтед, 10 годишниот Дарах Карли, го замолил Јирген Клоп Ливерпул да престане да победува. Тренерот на „црвените“ одговорил на писмото што го добил од Карли. Како што пишуваат англиските медиуми 10 годишното момче ...

Мурињо: Топ 4 пласман со Тотенхем би бил моето најголемо остварување

Макфакс - 21.02.2020

Жозе Мурињо смета дека би било „неверојатно“ неговиот Тотенхем да успее да влезе во топ 4 во Премиер лигата и тоа би било едно од неговите најголеми остварувања во фудбалот, иако пред само една година изјави дека тоа е второто место со Манчестер ...

ВЕ МОЛАМ ЗАГУБЕТЕ: 10- годишен фан на Јунајтед со писмо до Клоп, тој му одговори

Курир - 21.02.2020

Дараг Карли, десетгодишно дете кое е страствен фан на Манчестер јунајтед, му испрати писмо на Јирген Клоп во кое го замолува Ливерпул да почне да губи во мечевите. „Ливерпул пречесто победува.

Десетгодишен фан на Јунајтед со писмо до Клоп: Ве молам загубете

Опсервер - 21.02.2020

Дараг Карли, десетгодишно дете кое е страствен фан на Манчестер јунајтед, му испрати писмо на Јирген Клоп во кое го замолува Ливерпул да почне да губи во мечевите. „Ливерпул пречесто победува.

Десетгодишен фан на Јунајтед со писмо до Клоп: Ве молам загубете

Република - 21.02.2020

Дараг Карли, десетгодишно дете кое е страствен фан на Манчестер јунајтед, му испрати писмо на Јирген Клоп во кое го замолува Ливерпул да почне да губи во мечевите. , напиша Карли. Ливерпул моментно во 16 меча едноподруго не знае за пораз и само уште ...

Мурињо си даде огромен предизвик до крајот на сезоната: Тоа ќе биде мојот најголем подвиг во кариерата!

Точка - 21.02.2020

Жозе Мурињо никако не може да биде задоволен од среќата која го прати откако го презема Тотенхем, бидејќи не само што го загуби Хари Кејн, минатиот викенд се соочи со уште поголем шок со тешката повреда која ја заработи и Хјонг Мин Сон.

Десетгодишен фан на Јунајтед со писмо до Клоп: Ве молам загубете

MakPress - 21.02.2020

Дараг Карли, десетгодишно дете кое е страствен фан на Манчестер јунајтед, му испрати писмо на Јирген Клоп во кое го замолува Ливерпул да почне да губи во мечевите. „Ливерпул пречесто победува.

Десетгодишен фан на Јунајтед со писмо до Клоп: „Ве молам загубете!“

Вечер - 22.02.2020

Дараг Карли, десетгодишно дете кое е страствен фан на Манчестер јунајтед, му испрати писмо на Јирген Клоп во кое го замолува Ливерпул да почне да губи во мечевите. „Ливерпул пречесто победува.