TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕСМ обезбедило природен гас за декември, парно за скопјани ќе има

Канал5 - 30.11.2022

Парно за скопјани обезбедено и до крајот на декември. ЕСМ набави природен гас за цел следен месец за топланите Исток и Запад од компанијата МАКПЕТРОЛ, информираа од државни електрани. Премиерот Ковачевски откри дека договорот е потпишан уште пред ...

АД ЕСМ: Мицкоски е крајно несериозен и неодговорен, а е професор

Press24

АД ЕСМ: Греење ќе има, гас и топлинска енергија се навремено набавени за цел декември

Курир

ЕСМ има гас за загревање уште за денес

Фактор

АД ЕСМ: греење ќе има, гас и топлинска енергија се набавени за цел декември

Фактор

АД ЕСМ: Греење ќе има, гас и топлинска енергија се навремено набавени за цел декември

Нетпрес

ЕСМ: Греење ќе има, гас и топлинска енергија се навремено набавени за цел декември

Фокус

Опсервер Телма 24Инфо Press24 MakPress Канал5 Денар Либертас

ЕСМ го презема управувањето и со топланата „Север“, соопшти премиерот Ковачевски

360 степени - 30.11.2022

Премиерот, Димитар Ковачевски изјави дека денеска треба да завршат преговорите меѓу раководствата на топлана „Север“ и ЕСМ и да потпишат договор за соработка Електрани на Северна Македонија ќе го преземе управувањето со топланата „Север“ што ги ...

ЕСМ ќе го преземе управувањето со Топлана Скопје Север, најави Ковачевски

Бизнис Вести

ЕСМ Продажба не одлучува за прифаќање на броилата за поевтина струја, обврската е на ЕВН

еМагазин

Ќе имаат ли Скопјани парно греење од први декември?

Алфа

ЕСМ ќе го преземе управувањето со Топлана Скопје Север, најави Ковачевски

MakPress

ЕСМ ќе го преземе управувањето со Топлана Скопје Север, најави Ковачевски

Канал5

ЕСМ ќе го преземе управувањето со Топлана Скопје Север, најави премиерот Ковачевски

Телма

Кајгана 24Инфо Опсервер Курир Независен еМагазин Слободен Печат Press24

ЕСМ Снабдување со топлина започна со испорака на фактурите за октомври

Фактор - 30.11.2022

Ја известуваме јавноста дека“ЕСМ Снабдување со топлина” ги изработи фактурите за топлинска енергија за месец октомври и во тек е нивна достава. Износот на фактурите за топлинска енергија на потрошувачите кои плаќаат на 12 рати ќе бидe ист со оние за ...

ЕСМ: Во тек е изработка на фактурите за топлинска енергија за октомври

Макфакс

ЕСМ: Во тек е изработка на фактурите за топлинска енергија за октомври

А1 On

ЕСМ: Во тек е изработка на фактурите за топлинска енергија за октомври

MTM

„ЕСМ Снабдување со топлина“ ги презема податоците од „Балкан енереџи“ за изработка, достава и наплата на фактурите за октомври

еМагазин

ЕСМ: Во тек е изработка на сметките за парно за октомври

24Инфо

„ЕСМ Снабдување со топлина“: Преземена е целокупната база на податоци за фактурите за парно греење

Независен

Либертас Канал5 Денар Бизнис Вести Опсервер Локално Р.С.Европа Мета

Поевтина струја за компании и училишта, паѓа цената на лебот

Deutsche Welle - 30.11.2022

Компаниите кои користат субвенционирана цена на струјата се очекува да ги намалат цените на производите за 10 проценти. Инспекторите на терен ќе проверуваат дали се почитуваат овие препораки Компаниите од прехранбената индустрија, јавни водоводни ...

Енергетска комора: Џабе владата го зголемува списокот на субјекти со повластена струја, кога ќе мора да купува

24 Вести

Компании од прехранбената индустрија, иако аплицирале, нема да добиваат субвенционирана струја

МКД

Водечки прехранбени компании, иако побарале, нема да добиваат субвенционирана струја

MakPress

Водечки прехранбени компании, иако побарале, нема да добиваат субвенционирана струја зашто имаат фотоволтаици

Република

Нема субвенционирана струја за водечки прехранбени компании, имале фотоволтаици

Независен

Водечки прехранбени компании, иако побарале, нема да добиваат субвенционирана струја зашто имаат фотоволтаици

Бриф

Опсервер Lider еМагазин Агротим Скопје инфо 24Инфо Бизнис Вести Опсервер

Ковачевски: Лажна вест е дека скопјани ќе останат без греење, ќе има топли радијатори цела зима

CivilMedia - 30.11.2022

Владата одлучи најтранспарентно да одлучува за производството и набавката на електрична енергија и ги повикувам сите чинители внимателно да ги следат податоците, рече премиерот Димитар Ковачевски при посетата на Кавадарци.

Ковачевски: Лажна вест е дека скопјани ќе останат без греење, ќе има топли радијатори цела зима

Локално

Ковачевски: Лажна вест е дека скопјани ќе останат без греење, ќе има топли радијатори цела зима

Frontline

Ковачевски: Лажна вест е дека скопјани ќе останат без греење, ќе има топли радијатори цела зима

Press24

Ковачевски: Лажна вест е дека скопјани ќе останат без греење, ќе има топли радијатори цела зима

Бриф

Ковачевски: Лажна вест е дека скопјани ќе останат без греење, ќе има топли радијатори цела зима

Centar

Ковачевски: Лажна вест е дека скопјани ќе останат без греење, ќе има топли радијатори цела зима

Нова ТВ

Влада: ЕСМ во изминатото деноноќие целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи

MakPress - 30.11.2022

АД ЕСМ вчера произведе 12.636 мегават часови електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи. Во термоелектраните се произведени 8.080, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк 4.556 мегавата часови ...

Тежиште на базичното производство на струја, а потоа алтернативите

Н.Македонија

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 4.580 MWh електрична енергија

4NEWS

ЕСМ купи 4.580 мегават часови струја во изминатите 24 часа

Вечер Прес

Изминатото деноноќие произведени 11.787 MWh електрична енергија

Centar

Изминатото деноноќие произведени 11.787 MWh електрична енергија

Курир

Изминатото деноноќие произведени 11.787 MWh електрична енергија

Локално

Бизнис Вести Канал5 Фокус Press24 Скопје инфо MakPress Опсервер ТВ21