TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Интервју на Лупевска во „Топ тема“ со газдата на фирмата поради која беше цензурирана емисијата „Код“

Либертас - 13.03.2018

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата Топ тема на Телма телевизија каде се емитуваше интервју со Илија Гечев, сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци. Во фабриката пред пет и пол години смртно настрада 24 годишниот ...

Сопственикот на „ИГМ Трејд“ ќе ја тужи Снежана Лупевска

Фокус - 13.03.2018

Сопственикот на „ИГМ Трејд“, Илија Гечев во вечерашното гостување на Телма на крајот на емисијата и рече на Снежана Лупевска дека ќе ја тужи за работите изнесени во емисијата „Код“ за настраданите работници во неговата фирма, како и во денешното ...

Гечев до Лупевска: Како смееш да поставуваш вакви прашања на најуспешната фирма „ИГМ Трејд“?

Фокус - 13.03.2018

Сопственикот на фирмата „ИГМ Трејд“, Илија Гечев во вечерашното гостување на Телма беше навреден од прашањата на водителката Снежана Лупевска за настраданите работници во неговата фирма. -Како смеееш вакви прашања да поставуваш на најуспешната фирма ...

Гечев: Не можете да ме обвините за цензура, јас само се јавив во „Телма“ и реков дека ќе тужам ако се емитува емисијата

Фокус - 13.03.2018

Сопственикот на фабриката „ИГМ Трејд“, Илија Гечев во вечерашното интерјву на Телма со Снежана Лупевска обвини дека не бил информиран „со време“ дека ќе се снима емисија за неговата фирма.

Газдата на фирмата поради која беше цензурирана емисијата „Код“ вечерва на интервју со Лупевска

Фокус - 13.03.2018

Сопственикот на фирмата „ИГМ Трејд“ од Кавадарци вечерва е гостин на „Топ тема“ на Телма со Снежана Лупевска. Поради оваа фирма последното издание на емисијата „Код“ беше цензурирано, бидејќи имаше стории за еден загинат и еден повреден во погоните ...

Министерот Поповски му даде поддршка на уредувачкиот тим на Телма за (само)цензурата

AKO - 13.03.2018

Министерот без ресор задолжен за комуникација и транспарентност во Влада на РМ, Роберт Поповски упатил кратка порака со поддршка на уредувачкиот тим на Телма во која се вели: „Изразуваме поддршка за уредувачкиот колегиум на телевизија ‘Телма’.

Сопственикот на фирмата поради која се цензурираше „Код“ ќе гостува во „Топ тема“

Слободен Печат - 13.03.2018

Сопственикот на „ИГМ Трејд“ од Кавадарци, поради кого беше цензурирано последното издание на емисијата „Код“, вечерва ќе гостува во „Топ тема“. Оваа фирма беше дел од истражувањето на „Код“ и Снежана Лупевска Созен, поради сторија за еден загинат и ...

Владата го поддржа уредувачкиот колегиум на „Телма“

Макфакс - 13.03.2018

„Изразуваме поддршка за уредувачкиот колегиум на телевизија ‘Телма’. Цензурата е забранета со Уставот на Република Македонија“, се наведува денеска во краткото известување од кабинетот на министерот без ресор задолжен за комуникации, Роберт Поповски.

Во знак на солидарност со Лупевска денеска нема да има „Топ тема“

Фокус - 12.03.2018

Денешното издание на емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма денеска нема да се емитува. Колегите од емисијата се солидаризираат со Снежана Лупевска, чија емисија „Код“ вчера беше цензурирана.

ВИДЕО: Интервју на Лупевска во „Топ тема“ со газдата на фирмата поради која беше цензурирана емисијата „Код“

Локално - 14.03.2018

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата Топ тема на Телма телевизија каде се емитуваше интервју со Илија Гечев, сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци, кој на новинарката отоврено пред камерите и се закани со повеќе тужби за ...

ВИДЕО: Интервју на Лупевска во „Топ тема“ со газдата на фирмата поради која беше цензурирана емисијата „Код“

МК News - 13.03.2018

Ова е интервјуто за кое зборуваат сите вечерва. Во емисијата Топ тема на Телма телевизија каде се емитуваше интервју со Илија Гечев, сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци. Во фабриката пред пет и пол години смртно настрада 24 годишниот ...

ЗНМ: Телма да ја повлече одлуката за цензурирање на емисијата „КОД“

Слободен Печат - 12.03.2018

Телевизија Телма да ја повлече одлуката за цензурирање на емисијата „КОД“ на Снежана Лупевска – Созен, побараа од Здружението на новинари (ЗНМ). Оттаму ја повикаа и Владата да престане за затвора очи пред цензурата на медиумите.

(Видео) По цензурата на „Код“ и тужба за Лупевска

Нетпрес - 13.03.2018

Сопственикот на кавадаречката „ИГМ Трејд“, Илија Гечев во вечерашното гостување на „Телма“ се закани на уредничката Снежана Лупевска Созен дека ќе ја тужи за кажаното за настраданите работници во неговата фирма во емисијата „Код“, како и во ...

Цензурирана емисијата на Снежана Лупевска Созен на ТВ Телма

Сакам да кажам - 12.03.2018

Емисијата на новинарката Снежана Лупевска Созен, „Код“ што синоќа беше емитувана на Телевизија Телма беше цензурирана, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК авторката. Таа вели дека сопственикот на фабриката во Кавадарци која за чиј случај бил еден прилог од ...

Цензурирана емисијата „Код“ на новинарката Снежана Лупевска Созен

Радио МОФ - 12.03.2018

Новата емисија „Код“, во која се прикажани трагичните судбини на двајца работници во фабрика во Македонија, била цензурирана, информираше новинарката Снежана Лупевска Созен, која е и авторка на програмата која се емитува на ТВ Телма.

Владата го поддржа уредувачкиот колегиум на „Телма“

Вечер - 13.03.2018

„Изразуваме поддршка за уредувачкиот колегиум на телевизија ‘Телма’. Цензурата е забранета со Уставот на Република Македонија“, се наведува денеска во краткото известување од кабинетот на министерот без ресор задолжен за комуникации, Роберт Поповски.

Лупевска: Сопственикот на фабриката побарал од Телма да не се емитува прилогот

Слободен Печат - 12.03.2018

Во вчерашното издание на емисијата „КОД“ со Снежана Лупевска-Созен, во етер не идеше прилогот за двајца работници од кои едниот починал, а другиот ги изгубил двете раце во иста фабрика во Кавадарци.

Телма вечерва не емитува „Топ тема“ во знак на солидарност со „Код“

Слободен Печат - 12.03.2018

Денешното издание на емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма денеска нема да се емитува. Колегите од емисијата се солидаризираат со Снежана Лупевска, чија емисија „Код“ вчера беше цензурирана.

Селмани: Сопственикот и менаџментот на Телма го девалвираат македонскиот Устав

Фокус - 13.03.2018

Здружението на новинари на Македонија остро го осудува чинот на цензура во Телевизија Телма. Поразително е за Македонија како земја, за нас како граѓани, да се применува брутална цензура пред очите на македонската јавност, сметаат од ЗНМ.

Лупевска: Прв пат во 11 години МИ ГО ЦЕНЗУРИРАА „Код“ – еве ја целата епизода

Таратур - 12.03.2018

„Почитувани пријатели, животот е исполнет со подеми и падови, позитивни и негативни ситуации но сметам дека најбитно е да не ја губиме вербата и секогаш да помогнеме таму каде што можеме и колку што можеме.

Лупевска: Газдата Гечев побарал од Телма да не се емитува спорниот прилог во „Код“

Таратур - 13.03.2018

Во вчерашното издание на емисијата „КОД“ со Снежана Лупевска-Созен, не се емитуваше прилогот за двајца работници од кои едниот починал, а другиот ги изгубил двете раце во иста фабрика во Кавадарци.

Во знак на солидарност со Лупевска денеска нема да има „Топ тема“

Либертас - 12.03.2018

Денешното издание на емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма денеска нема да се емитува. Колегите од емисијата се солидаризираат со Снежана Лупевска, чија емисија „Код“ вчера беше цензурирана.

Селмани: Сопственикот и менаџментот на Телма го девалвираат македонскиот Устав

iPortal - 13.03.2018

Здружението на новинари на Македонија остро го осудува чинот на цензура во Телевизија Телма. Поразително е за Македонија како земја, за нас како граѓани, да се применува брутална цензура пред очите на македонската јавност, сметаат од ЗНМ.

Цензура врз КОД на Лупевска - Целата емисија само на YouTube

Фактор - 12.03.2018

Последната епизода на истражувачката емисија „КОД“ на Снежана Лупевска Созен под притисок на моќен бизнисмен е цензурирана и само делумно ќе се емитува на телевизија, Сепак Снежана Лупевска Созен реши да не молчи и пред целата јавност да открие дека ...

Лупевска: Газдата Гечев побарал од Телма да не се емитува спорниот прилог во „Код“

24Инфо - 13.03.2018

Во завчерашното издание на емисијата „КОД“ со Снежана Лупевска-Созен, не се емитуваше прилогот за двајца работници од кои едниот починал, а другиот ги изгубил двете раце во иста фабрика во Кавадарци.

Цензурирана новата епизода „Код“ на Снежана Лупевска

Репортер - 12.03.2018

Новинарката и уредничка Снежана Лупевска Созен вчера објави дека и е цензурирана новата епизода на емисијата „КОД“ и дека нема да биде објавена во целост. Во емисијата, како што вели Лупевска, се прикажани трагичните судбини на двајца работници.

(ВИДЕО) Цензурирана новата емисија „Код“ на Снежана Лупевска: Погледнете го оригиналот!

Екран - 12.03.2018

Снежана Лупевска Созен вчера на својот Фејсбук профил објави дека и е цензурирана новта еизода од емисијата „КОД“… Споменатата емисија, во која се прикажани трагичните судбини на двајца работници, нема да биде емитувана во целост… „Почитувани ...