TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лионел Меси дефинитивно останува во Барселона и во следната сезона

Дриблинг - 01.06.2020

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да го напушти „Камп Ноу“ ова лето и покрај најавите дека размислува за промена. Ова важи барем за ова трансфер лето до крајот на следната сезона. Аргентинецот има договор со Барселона да ја напушти Барселона ...

Меси не ја активираше клаузулата, останува во Барселона најмалку до наредната година

Дерби - 01.06.2020

Лионел Меси не ја активираше клаузулата според која можеше по крајот на оваа натпреварувачка сезона да си замине од Барселона без никакво трансфер обештетување. Капитенот на каталонците имаше ваква опција во договорот кој го потпиша во 2017 година, ...

Костакурта: Против Меси после 15 минути му побарав на Анчелоти да ме вади од игра

Спортклуб - 01.06.2020

Најголемата аргентинска фудбалска дилема во последните години е: кој е подобар, Диего Марадона или Лионел Меси? Лионел Меси е шест пати прогласуван за најдобар фудбалер на светот, има и шест „Златни копачки“ за најдобар стрелец во Европа.

„Мислев дека ќе си играм со Меси, но по 15 минути на теренот барав измена“

Gol.mk - 01.06.2020

Поранешниот дефанзивец на Милан , Алесандро Костакурта во разговор за италијанскиот „Скај Спортс“ беше прашан да одлучи кој е подобар Аргентинец, Лионел Меси или Диего Марадона. Италијанецот призна дека двајцата имаат многу слична игра, но нагласи ...

Тестовите не лажат: Роналдо се врати помоќен од изолација

Кајгана - 01.06.2020

Италијански Tuttosport објави дека тестирањата во Јувентус покажале дека Кристијано Роналдо станал уште посилен во споредба со состојбата во март кога уште се играше фудбал во Италија и во Европа пред да биде прекинат поради пандемијата.

Роналдо избра: Меси е број еден, Кристијано не е ни во ТОП 5

Екипа - 01.06.2020

Бразилската суперѕвезда и еден од најдобрите фудбалери во историјата, Роналдо Назарио смета дека „број еден“ и натаму е Лео Меси. Според него, Аргентинецот е најдоброто што го нуди фудбалот во моментов.

Меси сигурно останува, заврши можноста да си замине од Барса

TopSport - 01.06.2020

Капитенот Лионел Меси сигурно не заминува од Барселона ова лето, откако Аргентинецот реши да не ја искористи клаузулата во неговиот договор која му дозволуваше да си замине пред крајот на неговиот договор следниот јуни.

Заврши важна клаузула во договорот на Меси со Барселона!

СуперСпорт - 01.06.2020

Барселона може конечно да здивне и да не се грижи за тоа дали ќе остане без Лионел Меси на лето бидејќи тој не ја активираше клаузулата според која може бесплатно да замине од клубот. Тоа значи дека Аргентинецот ќе остане во Каталонија барем уште ...

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен Печат - 01.06.2020

Аргентинецот го потпиша важечкиот договор уште во 2017 година, а од тогаш се зборуваше многу за неговото незадоволство од работата на Барса и одредени членови на управата.. Најдобриот фудбалер на Барселона ќе остане на „Камп Ноу“ најмалку уште една ...

Меси шокираше многумина: „За мене е крајно фрустрирачки и ми се чини како најнеправедна работа“.

Машки магазин - 01.06.2020

Во Шпанија, повеќе од 27.000 луѓе починале како резултат на „Ковид-19“, а по скоро три месеци изолација, земјата полека се враќа на активности што се стопирани, вклучувајќи го и фудбалот. Шпанската Ла Лига треба да започне со продолжување на ...

Барса со право му дала одврзани раце, Меси не ја активираше клаузулата

24Фудбал - 01.06.2020

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека истекол рокот за активирање на клаузулата со која Лео Меси можел предвреме да стави крај на договорот со Барселона, Аргентинецот останува до 2021 година.

Oвој човек го откри Роналдо: Не ми се веруваше дека некој на 16 години може да игра така

Спортски - 01.06.2020

Пред точно 25 години, Бразилецот Луис Назарио де Лима Роналдо беше најдобар стрелец во холандското првенство. Токму од таму започна неговиот голем фудбалски пат кој кулминацијата ја достигна со трансферите во Барселона, Интер и Реал Мадрид.

Роналдо е во перфектна форма, еве зошто (ВИДЕО)

Дриблинг - 01.06.2020

Кристијано Роналдо тренира со полн интензитет, Португалецот објави видео на Инстаграм. Јувентус се подготвува за враќање на теренот, Роналдо тренира со силен ритам, паузата од самоизолацијата како да не влијаела врз напаѓачот на „старата дама“.

Легендата на Милан: Го гледав Меси како дете, мислев ќе правам што сакам... по 15 минути побарав замена!

24Фудбал - 01.06.2020

Поранешниот дефанзивец на Милан, Алесандро Костакурта раскажува како побарал од Карло Анчелоти да го напушти теренот по само 15 минути бидејќи не можел да се справи со 16 годишниот Лео Меси.

Чудната клазула во договорот на Меси повеќе не важи

Спортски - 01.06.2020

Лионел Меси се уште не се договорил со Барселона за нов договор, барем тоа не е јавно објавено и не е официјализирано. Аргентинецот има договор со Каталонците на уште една година и во клубот се свесни дека мораат да реагираат за Меси да го продолжи ...

Навивачите можат да здивнат, чудната клаузула на Меси веќе не важи

Спортклуб - 01.06.2020

Сепак, Лионел Меси се уште не го продолжил договорот… Официјално најдобриот фудбалер на светот, Лионел Меси, со Каталонците има договор на уште една година и во клубот се свесни дека мораат веднаш да реагираат со цел Меси да ја продолжи соработката ...

Тренирање дома? Нема проблем, овој Роналдо е подобар од оној во март!

Спортски - 01.06.2020

Сезоната во Италија ќе продолжи за две недели, а клубовите веќе се спремаат во полна пареа. Јувентус беше еден од првите клубови кои после двомесечната пауза одлучи да се врати во тренинг центарот.

Роналдо ги шокирал лекарите на Јувентус: Покажал неверојатен напредок во тестовите

Локално - 01.06.2020

Јувентус беше една од првите екипи што реши да се врати во тренинг центарот по пауза од два месеци. Играчите конечно можат да тренираат во групи и се многу мотивирани. Клубот од Торино очекува борба за Скудетото до крајот на сезоната, но и Лигата на ...

Човекот кој го откри Роналдо: Веднаш се посомневав во неговата возраст, не беше за верување тоа што го видов!

Дерби - 01.06.2020

Пред точно 25 години, Луис Назарио де Лима Роналдо беше најдобар стрелец во холандското фудбалско првенство, лига од која започна неговиот стратосферски скок во европскиот фудбал, кој кулминираше со преселби во Барселона, Интер и Реал Мадрид.

Костакурта за првата средба со Меси: Мислев дека е само дете, а после 15 минути барав Анчелоти да ме замени

Спортски - 01.06.2020

Легендарниот дефанзивец на Милан Алесандро Костакутра во интервју за италијанските медиуми помеѓу другото зборуваше за неговата прва средба со Лионел Меси. Костакурта се сретнал со Меси кога Аргентинецот имаше само 16 години и призна дека побарал ...

Фановите шокирани: Клаузулата во договорот на Меси со Барса повеќе не важи!

Sport 1 - 01.06.2020

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Лионел Меси, сè уште не се согласи да потпише нов договор со екипата на Барселона. Аргентинецот има договор со Каталонците уште една година и клубот е свесен дека мора да реагираат веднаш доколку не ...

Костакурта за првиот дуел со Меси: По 15 минути побарав Анчелоти да ме замени!

SportMedia - 01.06.2020

Легендарниот италијански централен дефанзивец, Алесандро Костакурта, поранешен дефанзивец на Милан, откри каков бил неговиот прв дуел со Лео Меси. Тоа се случи кога Меси настапи за Барселона на само 16 години и ги правеше првите чекори во Барса.

Размена што ќе го разгори летото: Роналдо во ПСЖ, Нејмар во Јувентус

Екипа - 01.06.2020

Пари Сен Жермен и Јувентус подготвуваат размена на деценијата. Според „Диарио Гол“, Кристијано Роналдо ова лето би можел да се пресели во Париз, а дресот на Јувентус би го облекол Бразилецот Нејмар.

Роналдо не е во најдобрите пет играчи на денешницата според „Ел Феномено“

Gol.mk - 01.06.2020

Очигледно бразилскиот Роналдо не е голем фан на Кристијано Роналдо. Неговата листа од најдобри фудбалери на денешницата е составена без португалскиот ас од Јувентус. Според Бразилецот, неприкосновен на врвот е Лионел Меси од Барселона, дуото од ПСЖ, ...

Роналдо направи листа од топ-5 играчи во светот, го нема Кристијано!

Спортклуб - 01.06.2020

Поранешната бразилска суперѕвезда Назарио да Лима Роналдо се вклучи во дебатата за најдобриот фудбалер во оваа ера, но и за најдобриот на сите времиња. Тој ги кажа петтемина играчи на кои им се воодушевува, а без никаква дилема го посочи Лионел Меси ...

Роналдо не уживал во игрите на Роналдо: Меси е број 1

Макфакс - 31.05.2020

Бразилецот Роналдо Назарио да Лима избрал пет фудбалери кои ги гледал со уживање. Интересно на оваа листа го нема Кристијано Роналдо. На врвот на листата која Роналдо ја составил за „АС“ се наоѓа Лионел Меси. „Меси е број 1.

Јувентус и ПСЖ спремаат трампа на деценијата

Спортски - 31.05.2020

Познатиот портал „Диарио Гол“ денес лансираше вистинска трансфер „бомба“ и тврди дека Кристиано Роналдо ова лето би можел да се пресели во Париз. Поради пандемијата со коронавирус ова лето ќе бидеме сведоци на многу трами, а Јувентус и ПСЖ би можеле ...

Легендата на Милан за средбата со 16 годишниот Меси: Мислев ќе правам што сакам, побарав замена по 15 минути

МКД - 01.06.2020

Поранешниот дефанзивец на Милан, Алесандро Костакурта раскажува како побарал од Карло Анчелоти да го напушти теренот по само 15 минути бидејќи не можел да се справи со 16 годишниот Лео Меси.

Барса со право слепо му верувала на Меси, напаѓачот не ја активираше клаузулата

МКД - 01.06.2020

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека истекол рокот за активирање на клаузулата со која Лео Меси можел предвреме да стави крај на договорот со Барселона, Аргентинецот останува до 2021 година.

Лекарите на Јувентус открија дека Кристијано Роналдо ги шокираше на новото тестирање

Sport M - 01.06.2020

Сезоната во Италија продолжува за две недели, а клубовите се подготвуваат со полна пареа. Јувентус беше една од првите екипи што реши да се врати во тренинг центарот по пауза од два месеци.

Меси сигурно останува, заврши можноста да си замине од Барса

Макфакс - 01.06.2020

Капитенот Лионел Меси сигурно не заминува од Барселона ова лето, откако Аргентинецот реши да не ја искористи клаузулата во неговиот договор која му дозволуваше да си замине пред крајот на неговиот договор следниот јуни.

Меси сигурно останува, заврши можноста да си замине од Барса

Точка - 01.06.2020

Капитенот Лионел Меси сигурно не заминува од Барселона ова лето, откако Аргентинецот реши да не ја искористи клаузулата во неговиот договор која му дозволуваше да си замине пред крајот на неговиот договор следниот јуни.