TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Само еден хороскопски знак го чекаат убави моменти по 15 јули

Женски магазин - 11.07.2019

На Раковите им претстојат исклучително возбудливи две недели. По 15 јули, н екои претставници на овој знак ќе одлучат да стават крај на врската. Други, пак, ќе се соочат со болното минато и ќе бидат принудени да отворат стари љубовни рани.

Би ризикувале се за љубовта – 4 хороскопски знаци кои лесно се вљубуваат

Слободен Печат - 11.07.2019

Некои хороскопски знаци навистина би ризикувале се за љубовта. Погледнете за кои знаци станува збор. Вљубувањето може да биде навистина застрашувачко искуство бидејќи може да останете повредени.

Во кои хороскопски знаци се раѓаат најразгалените мажи?

Кајгана - 11.07.2019

Можеби на прв поглед не изгледа така, но мажите родени во овие хороскопски знаци се вистински мамини синчиња. За нив секогаш на прво место е мама, а потоа сè друго. Мажите родените во овие знаци се вечни мамини синови: Стрелец Мажите Стрелци ...

Сѐ ќе ви оди од рака по 20 јули: Овие три знаци ќе имаат најсреќен крај на месецот

Скопје24 - 11.07.2019

Ако мислите дека токму јули, еден од најубавите месеци во годината е вашиот баксузен месец, грешите. На овие три знаци кои до сега веројатно се откажале од идејата дека ќе имаат среќно лето, ќе им се случи пресврт по 20 јули.

Втората половина на јули носи љубовен огномет за 3 хороскопски знаци

Скопје инфо - 11.07.2019

За овие 3 знаци, јули е турбулентен месец полн со различни ситуации, пред сè на полето на љубовта. Близнаци Иако ви делува дека нема излез од вашата ситуација, крајот на јуни носи стабилизација на односите и убави љубовни моменти.

Зошто ве сакаат пријателите според хороскопскиот знак?

Среќа.mk - 11.07.2019

Секој хороскопски знак има некоја особина која неговите пријатели најмногу ја сакаат кај него. Дознајте која е „најјаката карика“ на вашиот хороскопски знак кога се во прашање пријателите. Пријателите кај вас највеќе сакаат….

Никогаш не ризикуваат: Овие хороскопски знаци се многу внимателни кога се вљубуваат

Убавина и Здравје - 11.07.2019

Овие знаци знаат дека брзите вљубувања може да им предизвикаат големи проблеми Припадниците на овие знаци се толку внимателни кога запознаваат нов партнер, што си дозволуваат да се вљубат дури по некое време.

РАЗГАЛЕНИ: Три хороскопски знаци кои важат за мамини синови

Слободен Печат - 11.07.2019

Проверете дали вашето момче е меѓу нив Според астрологијата, одредени карактеристики на хороскопскиот знак може да бидат различни во зависност од тоа дали претставникот е маж или жена. Овој забавен хороскоп на шеговит начин открива во кои ...

Мажите родени во овие знаци засекогаш остануваат мамини синови

Скопје инфо - 11.07.2019

Тие изгледаат добро, секогаш се тука за своите сакани, одлични слушатели се, добри познавачи на модата, но остануваат мамини синови засекогаш. Станува збор за 3 хороскопски знаци. Рак На чувствителните Ракови секогаш им е потребно рамото на нивната ...

Овие хороскопски знаци имаа најголеми шанси да станат богати

Скопје24 - 11.07.2019

Со поврзување на знаците и елементите, астролозите ги откриваат карактерот, чувствата и падовите на секој знак. На ист начин, користејќи ја оваа врска, тие можат да добијат и финансиски предвидувања.

Видео хороскоп за 11 јули 2019, четврток

Слободен Печат - 11.07.2019

Девиците работат со леснотија, на Вагите сè им оди од рака, а Водолиите треба да размислат како се однесуваат со партнерот Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно ...

Добрите страни на знаците од хороскопот во љубовната врска

Lady - 11.07.2019

Издвоивме по 5 квалитети кои секој хороскопски знак ги внесува во среќна и исполнета врска. Еве зошто вреди да влетате во љубовна врска со било кој знак од астролошкото тркало. Овен 1. Сексот со овенот никогаш нема да биде досаден и бидејќи се многу ...

Според хороскопот: Кои мажи и жени имаат највозбудлив љубовен живот?

Црнобело - 11.07.2019

Кога се имагинацијата и фантазиите во прашање, другите знаци едноставно не можат да се мерат со нив. Сигурно досега сте сретнале мажи и жени, чијшто љубовен живот секогаш звучи поинтересен од вашиот.

Астро ќоше: За кого размислува секој хороскопски знак 24/7?

Црнобело - 11.07.2019

Кој хороскопски знак ви е слаба точка? Дали се случува упорно да се вљубувате во луѓе кои имаат ист хороскопски знак. На кого мислите 24/7, според ...

Ќе кажат „да“: Три хороскопски знаци ќе добијат брачна понуда ова лето

Женски магазин - 10.07.2019

По долго исчекување, летото носи среќен период за вас. Многу партнери конечно ќе се решат на големиот чекор, да ја побараат својата девојка од соништата за сопруга. Жените родени во овие три хороскопски знаци најверојатно ќе го слушнат ова животно ...

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најразмазените мажи

Точка - 10.07.2019

Иако на прв поглед можеби не изгледа така, мажите родени во овие хороскопски знаци се вистински “мамини мази“. Тие често се многу внимателни, но многу тешко ќе дојдете на прво место во нивното срце - таа позиција сепак им припаѓа на нивната мајка.

Дознајте кои се вашите најголеми маани според хороскопскиот знак

Слободен Печат - 10.07.2019

Сте се запрашале ли некогаш кои маани ги има секој хороскопски знак, ве интересира кои се вашите маани според хороскопот? Прочитајте! Секој знак има свои генерални карактеристики. Повеќето од нив се добри, но сепак има и по некоја лоша.

Ќе се „капат“ во пари: Јули ќе ги израдува овие хороскопски знаци

Centar - 10.07.2019

ПОчна нов месец а со новиот месец среќата им се насмевнува на овие хороскопски знаци кои во јули ќе бидат „затрупани“ од пари. Девица Исклучутелно добар месец за комуникација со луѓето. Бидете доволно колегијални бидејќи и вам ќе ви биде потребна ...

Не пропуштаат ниту една забава: 3 хороскопски знаци што обожаваат да се забавуваат

Убавина и Здравје - 10.07.2019

Ако сакате да имате забава за паметење, мора да поканите некој од припадниците на овие знаци Тие едноставно знаат како да направат атмосфера и да се опуштат себеси, но и остатокот од екипата.

Хороскопски знаци кои лесно се вљубуваат

Локално - 11.07.2019

Вљубувањето може да биде навистина застрашувачко искуство бидејќи може да останете повредени. Тоа е одлично за вашето его, но сепак има свои недостатоци. Не треба да брзате кога станува збор за отворање пред некој друг.

Хороскопски знаци кои живеат за летни авантури

Нетпрес - 10.07.2019

И додека некои луѓе тежнеат кон сериозни врски, други уживаат во слободата и не сакаат да се врзат. Тие живеат за авантури, а особено летото им е омилено годишно време поради лесните летни романси, од кои не очекуваат многу.

Ѕвездите добро знаат – НЕ СЕ МАЖЕТЕ ЗА НИВ: 3. хороскопски знаци кои доживотно остануваат покрај „здолништето на мама“

Екран - 10.07.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои мажи никогаш до крај не с еоттргнуваат од здолништето на мама.

Бадијала се обидувате со нив во љубовта: Еве со кои хороскопски знаци не треба да си имате работа

Lady - 10.07.2019

Еве со кои хороскопски знаци не треба да си имате работа, ако сакате врската да биде успешна. Овен – не му одговараат близнаци, риби и девица Овните се секогаш подготвени за љубов и нови чувства, па дури и често се пуштаат во врска, без да ги ...

Која е вашата летна песна за 2019 година според хороскопскиот знак?

Кафе пауза - 10.07.2019

Летото е една голема забава која трае три месеци, па не е ни чудо што најголемите музички хитови излегуваат токму во овој период од годината. Затоа е време да дознаете која е вашата летна песна според хороскопскиот знак и да се забавувате на ...

Покачување на плата во јули за овие хороскопски знаци

Скопје24 - 10.07.2019

Два хороскопски знаци овој јули ги очекува огромен успех во работата и нова љубов. ВОДОЛИЈА Месецов, сите родени во знакот на Водолија, ќе бидат самоуверени и ќе се покажат во вистинско светло на пријател.

Видео хороскоп за 10 јули 2019, среда

Слободен Печат - 10.07.2019

Биковите амбициозни, Близнаците изразено интуитивни, а Раковите креативни во освојувањето. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за ...

Дневен хороскоп за 10.07.2019: Близнаците се под стрес, Скорпиите да уживаат во ситниците

Црнобело - 10.07.2019

Што може да очекувате од денешниот ден? На што треба да внимавате, што да избегнувате, а на што да се ...

Мажите родени во овие знаци засекогаш остануваат мамини синови

Вистина.мк - 11.07.2019

Тие изгледаат добро, секогаш се тука за своите сакани, одлични слушатели се, добри познавачи на модата, но остануваат мамини синови засекогаш. Станува збор за 3 хороскопски знаци. Рак На чувствителните Ракови секогаш им е потребно рамото на нивната ...

Мажите родени во овие знаци засекогаш остануваат мамини синови

Скопје24 - 11.07.2019

Тие изгледаат добро, секогаш се тука за своите сакани, одлични слушатели се, добри познавачи на модата, но остануваат мамини синови засекогаш. Станува збор за 3 хороскопски знаци. Рак На чувствителните Ракови секогаш им е потребно рамото на нивната ...