TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јасна Мандиќ донесена во Кривичниот суд

Р.С.Европа - 09.10.2019

Потпретседателката на невладината организација Меѓународен сојуз Јасна Мандиќ- Ерцеговиќ вечерва беше донесена во Кривичниот суд во Скопје да даде исказ пред судија на претходна постапка поврзано со новата истрага која денеска ја обелодени Основното ...

(видео) Јасна Мандиќ донесена во судот

Телма - 09.10.2019

Потпретседателката на Меѓународниот сојуз е донесена во кривичниот суд каде ќе треба да дава исказ за предметот Рекет пред судија на претходна постапка. За неа обвинителството бара притвор, додека за другите осомничени во проширената истрага се ...

Јасна Мандиќ со полициска придружба донесена во Кривичниот суд

Фокус - 09.10.2019

Потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“, Јасна Мандиќ вечерва со полициска придружба беше донесена во Кривичниот суд. Таа е донесена на распит кај судија на претходна постапка како осомничена во новата истрага за „Рекет“ која беше ...

Пристигна во судот осомничената Јасна Мандиќ

Сител - 09.10.2019

Во судот пристигна осомничената Јасна Мандиќ за која Обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побара мерка притвор. Мандиќ е осомничена во новата истрага за исплатите во меѓународниот сојуз.

Јасна Мандиќ донесена во Кривичен

Press24 - 09.10.2019

Јасна Мандиќ, заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Боки 13, вечерва беше донесена во Кривичен Суд. Обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побара мерка притвор за Мандиќ.

Ексклузивно: Вилма Рускоска за Сител

Сител - 09.10.2019

Шефицата на ЈО за организиран криминал потврди дека во текот на вечерва едно лице од осомничените 4 ќе биде изведено пред судија на претходна постапка. За ова лице е побарана мерка притвор а според сознанијата се работи за потпретседателката на ...

Русковска пристигна на рочиштето за притвор на потпретседателката на „Меѓународен сојуз“

Макфакс - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во судот каде се очекува да почне рочиштето за притвор за осомничената Јасна Мандиќ, потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“ на Бојан Јовановски. Мандиќ се уште не е донесена во судот.

ВИДЕО: Приведена Јасна Мандиќ заменик-претседател на Меѓународен сојзу, Рускоска бара 30 дена притвор

ТВ21 - 09.10.2019

Заменик претседателката на Меѓународен сојуз Скопје, Јасна Мандиќ поплдневно беше приведена по налог на обивнителството и изнесена пред судија на претходна постака каде обвинителката Вилма Рускоска бара мерка притвор.

Претреси во Скопје по проширувањето на истрагата за Рекет

Centar - 09.10.2019

Обвинителството бара притвор за Јасна Мандиќ претседател на организацијата “Меѓународен сојуз”. Таа вечерва пристигна во Кривичниот суд, каде претходно пристигнала обвинителката Вилма Русковска, која го води овој случај.

Русковска пристигна во судот, се очекува Јасна Мандиќ

А1 On - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во судот каде се очекува да почне рочиштето за притвор за осомничената Јасна Мандиќ, потпретседателката на Меѓународниот сојуз. Мандиќ се уште не е донесена во судот.

Мандиќ е донесена во суд, МВР врши претрес во нејзиниот дом

Слободен Печат - 09.10.2019

За Мандиќ се бара притвор, додека за другите денешни осомничени се бара мерка претпазливост. Јасна Мандиќ, заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, пристигна во Кривичен суд, откако пред неа дојде и шефицата на јавно обвинителство, Вилма ...

Во Кривичен се очекува да почне рочиштето за притвор за Мандиќ

Нетпрес - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во Кривичниот судот каде секој момент се очекува да биде спроведена осомничената потпретседателка на „Меѓународен сојуз“ Јасна Мандиќ. Во судот се очекува да почне рочиштето за притвор за Мандиќ.

Шефицата на ЈО Рускоска пристигна во судот, се очекува Јасна Мандиќ- Ерцеговиќ

365 - 09.10.2019

Како што беше најавено шефицата на ЈО, Вилма Рускоска пристигна во судот каде се очекува да започне рочиштето за притвор за осомничената Јасна Мадиќ – Ерцеговиќ, потпретседателката на Меѓународниот сојуз.

Јасна Мандиќ вечерва ќе биде донесена во Кривичен

Слободен Печат - 09.10.2019

Шефицата на јавното обвинителство, Вилма Рускоска за „Слободен печат“ вели дека сеуште пред судијата за претходна постапка за случајот „Рекет“ не е донесен никој, но неофицијално се очекува после 7 часот да ја донесат Јасна Мандиќ, заменик ...

Рускоска пристигна во Кривичниот суд, приведена и Јасна Мандиќ

iPortal - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Русковска вечерва пристигна во Кривичниот суд, каде се очекува да биде донесена една од осомничените во истражната постапка против пет физички и едно правно лице, за која се бара мерка притвор поради, за како што се наведува, ...

ВИДЕО: Рускоска пристигна во Кривичен – се очекува спроведување на Јасна Мандиќ

ТВ21 - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Рускоска пристигна во Кривичниот суд каде што треба да биде спорведена и заменик-претседателката и директорка на 1ТВ, Јасна Мандиќ. За неа обвинителството марка мерка притвор, а за останатите 4 физички лица само мерки на ...

Рускоска побарала мерка притвор за Ерцеговиќ

365 - 09.10.2019

Вилма Рускоска, шефицата на ЈО за организиран криминал потврди дека во текот на вечерва едно лице од новите осомничени за случајот рекет ќе биде изведено пред судија. Станува збор за потпретседателката на хуманитарниот меѓународниот сојуз Јасна ...

Јасна Мандиќ, заменичката на Боки 13, пристигна во судот

Република - 09.10.2019

Заменик-претседателката на невладината организација Меѓународени сојуз, Јасна Мандиќ, вечерва со полициска придружба пристигна во Кривичниот суд. Обвинителството за гонење на организиран криминал денеска отвори нова истрага за случајот „Рекет” и ...

Хуманитарното друштво на Боки под истрага

Призма - 09.10.2019

Јасна Мандиќ, потпретседателка на Меѓународен сојуз и директорка на 1ТВ | Фото: Влада на РСМ Во исчекување на обвинение за случајот „Рекет“ обвинителката Вилма Русковска отвори нова истрага во која повторно првоосомничен е притворениот Боки 13, но ...

Вилма Рускоска потврди дека Јасна Мандиќ ќе биде изведена пред судија

Фактор - 09.10.2019

Вилма Рускоска од обвинителството за организиран криминал и корупција за „Сител“ потврди дека вечерва едно лице од новоосомничените во случајот „Рекет“ ќе биде изведено пред судија на претходна постапка, кој ќе треба да одреди дали ќе биде прифатено ...

Осомничената Јасна Мандиќ, пристигна во судот

Скопје1 - 09.10.2019

Потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“, Јасна Мандиќ вечерва со полициска придружба беше донесена во Кривичниот ...

Јасна Мандиќ донесена во Кривичен (ФОТО)

Курир - 09.10.2019

Јасна Мандиќ, заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Боки 13, вечерва беше донесена во Кривичен ...

За измамите на Боки 13, осомничени и татко му и Ременски, притвор се бара за Јасна Мандиќ

Сакам да кажам - 09.10.2019

Покрај пратеничката од СДСМ и потпретседателка на Собранието Фросина Ташевска-Ременски, осомничени во новата истрага на Обвинителството за организиран криминал и корупција се и Јасна Мандиќ, заменик-претседател на Меѓународниот сојуз, и Миле ...

Обвинителството бара притвор за Јасна Мандиќ – мерки на претпазливост за останатите осомничени лица

ТВ21 - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и висока корупција бара мерка притвор за Јасна Мандиќ поради постоење на основано сомнение дека првоосомничениот сторил продолжено кривично дело „Измама“ предвидено и казниво по член 247 став 4 во ...

Осомничен и таткото на Боки13 - Се бара притвор за Мандиќ

Press24 - 09.10.2019

Покрај пратеничката Фросина Ташевска Ременски, осомничени во новата истрага на Обвинителството за организиран криминал и корупција се и Јасна Мандиќ, заменик-претседател на Меѓународниот сојуз, и Миле Јовановски, таткото на Боки 13, како и ...

Обвинителството бара притвор за Јасна Мандиќ – мерки на претпазливост за останатите осомничени лица

4NEWS - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и висока корупција бара мерка притвор за Јасна Мандиќ поради постоење на основано сомнение дека првоосомничениот сторил продолжено кривично дело „Измама“ предвидено и казниво по член 247 став 4 во ...

Осомничен и таткото на Боки 13 – Се бара притвор за Мандиќ

Курир - 09.10.2019

Покрај пратеничката Фросина Ташевска Ременски, осомничени во новата истрага на Обвинителството за организиран криминал и корупција се и Јасна Мандиќ, заменик-претседател на Меѓународниот сојуз, и Миле Јовановски, таткото на Боки 13, како и ...

OJO бара притвор за косопственичката на 1тв, Јасна Мандиќ, а за другите мерки на претпазливост

Либертас - 09.10.2019

Покрај пратеничката Фросина Ташевска Ременски, осомничени во новата истрага на Обвинителството за организиран криминал и корупција се и Јасна Мандиќ, заменик-претседател на Меѓународниот сојуз, и Миле Јовановски, таткото на Боки 13, како и ...

Сител: Вечерва Јасна Маниќ – Ерцеговиќ ќе биде изведена пред судија на претходна постапка

Магазин - 09.10.2019

Шефицата на ЈО за организиран криминал потврди за Сител дека во текот на вечерва едно лице од осомничените 4 ќе биде изведено пред судија на претходна постапка. За ова лице е побарана мерка притвор а според сознанијата се работи за ...

Рускоска: Еден од четворицата осомничени вечерва ќе биде изведен пред судија

Press24 - 09.10.2019

Шефицата на Јавното обвинителство за организиран криминал Вилма Рускоска за Сител потврди дека вечерва едно лице од четворицата осомничени во новата истрага поврзана со случајот „Рекет“ ќе биде изведено пред судија на претходна постапка.

ВИДЕО: Рускоска пристигна во Кривичен – се очекува спроведување на Јасна Мандиќ

4NEWS - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Рускоска пристигна во Кривичниот суд каде што треба да биде спорведена и заменик-претседателката и директорка на 1ТВ, Јасна Мандиќ. За неа обвинителството марка мерка притвор, а за останатите 4 физички лица само мерки на ...

Јасна Мандиќ вечерва ќе биде донесена во Кривичен

Република - 09.10.2019

Шефицата на јавното обвинителство, Вилма Рускоска за „Слободен печат“ вели дека сеуште пред судијата за претходна постапка за случајот „Рекет“ не е донесен никој, но неофицијално се очекува после 7 часот да ја донесат Јасна Мандиќ, заменик ...

Русковска пристигна на рочиштето за притвор на потпретседателката на „Меѓународен сојуз“

Н.Македонија - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во судот каде се очекува да почне рочиштето за притвор за осомничената Јасна Мандиќ, потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“ на Бојан Јовановски. Мандиќ сѐ уште не е донесена во судот.

ВИДЕО: Рускоска пристигна во Кривичен

Либертас - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Рускоска пристигна во Кривичниот суд каде што треба да биде спорведена и заменик-претседателката и директорка на 1ТВ, Јасна Мандиќ. За неа обвинителството марка мерка притвор, а за останатите 4 физички лица само мерки на ...

Мандиќ донесена пред Русковска на рочиштето за притвор

Локално - 09.10.2019

Осомничената Јасна Мандиќ, потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“ на Бојан Јовановски,пред неколку моменти беше донесена во судот, каде треба да се појави на рочиштето за притвор пред обвинителката Вилма Русковска.

Пристигна во судот осомничената Јасна Мандиќ

4NEWS - 09.10.2019

Во судот пристигна осомничената Јасна Мандиќ за која Обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побара мерка притвор. Мандиќ е осомничена во новата истрага за исплатите во меѓународниот сојуз.

Јасна Мандиќ Ерцеговиќ донесена во суд (ВИДЕО)

ММС - 09.10.2019

Со проширување на истрагата за случајот „Рекет“, вечерва во Кривичниот суд беше спроведена потпретседателката на хуманитарниот меѓународен сојуз Јасна Мандиќ Ерцеговиќ. Ова претходно го потврди шефицата на ЈО за организиран криминал, Вилма Рускоска, ...

Русковска дојде во Кривичен, се чека Мандиќ

+инфо - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во Кривичниот судот каде секој момент се очекува да биде спроведена осомничената потпретседателка на „Меѓународен сојуз“ Јасна Мандиќ. Во судот се очекува да почне рочиштето за притвор за Мандиќ.

Мандиќ со полициска придружба донесена во Кривичен

+инфо - 09.10.2019

Со полициска придружба во Во Кривичниот суд е донесена Јасна Мандиќ, потпретседателката на „Меѓународен сојуз“ и една од осомничените во истражната постапка против пет физички и едно правно лице, поради постоење основано сомнение за помагање при ...

ВИДЕО: Приведена Јасна Мандиќ заменик-претседател на Меѓународен сојзу, Рускоска бара 30 дена притвор

4NEWS - 09.10.2019

Заменик претседателката на Меѓународен сојуз Скопје, Јасна Мандиќ поплдневно беше приведена по налог на обивнителството и изнесена пред судија на претходна постака каде обвинителката Вилма Рускоска бара мерка притвор.

Русковска пристигна на рочиштето за притвор на потпретседателката на „Меѓународен сојуз“

MTM - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во судот каде се очекува да почне рочиштето за притвор за осомничената Јасна Мандиќ, потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“ на Бојан Јовановски.

Потпретседателката на „Меѓународниот сојуз“ на Боки 13 на распит

Expres - 09.10.2019

Јасна Мандиќ, потпретседателка на „Меѓународниот сојуз’ на Боки 13 вечерва е приведена во Кривичниот суд каде ќе треба да дава исказ за предметот „Рекет“ пред судија на претходна постапка, јави „Телма“.

Приведена Јасна Мандиќ

24 Вести - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Русковска вечерва пристигна во Кривичниот суд, а по неа во Судот беше донесена и Јасна Мандиќ, една од осомничените во истражната постапка против пет физички и едно правно лице, поради, како што се наведува, постоење основано ...