TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

Сител - 14.02.2018

- Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Во Охрид наврнало најмногу дожд, а снег во Маврово

OhridNews - 14.02.2018

Највисока снежна покривка од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово. Висината на снежната покривка во Охрид изнесува 15 сантиметри, но според мерењата во овој регион паднало и најмногу дожд.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Канал5 - 13.02.2018

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид. Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар ...

Утре и задутре ќе паѓа главно снег

Мета - 13.02.2018

Денешните дождови до 16 часот донесоа 17 литри дожд на квадратен метар во Маврово, 13 литри во Тетово, 12 во Охрид, 4 во Скопје, до 1 литар во Берово, Штип, Виница, Струмица и Прилеп, соопштува УХМР.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Макфакс - 13.02.2018

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Подгответе се за обилни врнежи дожд, доаѓа и снегот – снежна покривка од 45 сантиметри

МК News - 13.02.2018

Најмногу снег има во Маврови Анови, 45 сантиметри, Крушево 26, Ѓуриште 20… Времето Попладне во западните делови ќе има пообилни врнежи кои ќе бидат претежно од снег и ќе предизвикаат позначително зголемување на снежната покривка, информира Управата ...

Предупредување – не одете на пат: снежно невреме и зголемување на белата покривка дури за околу 50 цм – детали

Скопје24 - 13.02.2018

Под влијание на силен циклон како што веќе најавивме врнежите полека од запад се шират и во останатите предели на државава и се интензнивираат. Најмногу врнежи ќе има на запад, локално на југоисток и исток ( нови над 30 л/м2 вода).

Најстудено во Маврово,најмногу снег во Маврови Анови

Канал5 - 13.02.2018

Најстудено изутрина во Македонија е во Берово, -7 степени, по што следат Лазарополе со -4, Маврово, Крива Паланка, Крушево и Скопје Петровец со -3, Битола, Претор, Демир Капија, Пожаране и Струмица со -2, како и -1 во Тополчани, Ѓуриште, Охрид, ...

Видео: Големо невреме ја зафати Хрватска - наврна 30 сантиметри снег и предизвика неред во сообраќајот

Press24 - 13.02.2018

Снег во средиштето на полуостровот Истра во Хрватска врнел цела вечер, па на некои места поради силниот интензитет го парализирал и сообраќајот, а се создала и снежна покривка подебела од 15 сантиметри, известуваат тамошните медиуми.

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

+инфо - 14.02.2018

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег. Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал ...

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег...

Н.Македонија - 13.02.2018

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Утре и задутре ќе паѓа главно снег

Локално - 13.02.2018

Денешните дождови до 16 часот донесоа 17 литри дожд на квадратен метар во Маврово, 13 литри во Тетово, 12 во Охрид, 4 во Скопје, до 1 литар во Берово, Штип, Виница, Струмица и Прилеп, соопштува УХМР.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Вечер - 13.02.2018

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Големо невреме ја зафати Хрватска - наврна 30 сантиметри снег и предизвика хаос во сообраќајот

Сител - 13.02.2018

Снег во средиштето на полуостровот Истра во Хрватска врнел цела вечер, па на некои места поради силниот интензитет го парализирал и сообраќајот, а се создала и снежна покривка подебела од 15 сантиметри, известуваат тамошните медиуми.

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

еМагазин - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

+инфо - 13.02.2018

Времето до крајот на денот, според синоптичарите, ќе биде облачно со повремени врнежи од снег во западните делови. Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, ...

УХМР: 55 сантиметри снег во Маврово

А1 On - 13.02.2018

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХМР. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Измерена снежна покривка од 71 сантиметри - каде наврна најмногу дожд

Press24 - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Еве каде вечерва ќе врне снег, а каде дожд

Курир - 13.02.2018

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид. Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар ...

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

Локално - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Стандард - 13.02.2018

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид. Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар ...

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

Слободен Печат - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Сител - 13.02.2018

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид. Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар ...

Најмногу снег во Маврово, измерени 71 сантиметар

Курир - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Каде наврна најмногу снег и колку изнесува снежната покривка

Press24 - 13.02.2018

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид. Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар ...

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

Канал5 - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Популарно - 13.02.2018

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид. Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар ...

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид...

Н.Македонија - 14.02.2018

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во ...

Еве каде вечерва ќе врне снег, а каде дожд

Вечер - 13.02.2018

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид. Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар ...

Во Маврово измерени 71 сантиметар снег

Нетпрес - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег, еве што не очекува ноќва

Либертас - 13.02.2018

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид. Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар ...

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

24 Вести - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

Стандард - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Во Маврово измерени 71 сантиметар снег

Точка - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

А1 On - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

МК News - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе, 48 Пожаране, 46 Крушево, 17 ...

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

Алфа - 14.02.2018

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид. Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.