TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Остатоци од кашест снег на дел од патиштата во државата

Кумановски м. - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните и југозападните делови од државата со остатоци на кашест снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни екипи, информираат од Јавното ...

Снег во Маврово, Крушево, Ѓавато и Плетвар

Скопје1 - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија Пат.

Ако патувате внимавајте: Каде вее снег во овој момент?

Фактор - 12.02.2019

Најавите на метеоролозите се покажаа како точни. Во моментов снег вее на патните правци кај Струга, Маврово и Крушево а врнежи од снег моментално паѓаат и на планинските премини Ѓавато и Плетвар.

Снег во Крушево и Ѓавато

+инфо - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. – Врнежи од снег со среден интензитет се бележат во Крушево и на планинскиот превој Ѓавато каде наместа има остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни екипи.

Возете внимателно, има појава на магла и одрони на патиштата

Макфакс - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија Пат.

Снег вее низ Македонија – еве каде е најкритично

Centar - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со среден интензитет се бележат во Крушево и на планинскиот превој Ѓавато каде наместа има остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни екипи.

Снег од рано наутро низ Македонија - на овие места „трупа" во моментов

Press24 - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија Пат.

Возете внимателно, има појава на магла и одрони на патиштата

Точка - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија Пат.

Возете внимателно, има појава на магла и одрони на патиштата

24Инфо - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија Пат.

Сообраќајот по влажни коловози, снег на повисоките места

Сител - 12.02.2019

Врнежи од снег со среден интензитет се бележат во Крушево, Маврово, Струга и на планинските премини Ѓавато и Плетвар, а со послаб интензитет на планинските премини Стража, Пресека, во Дебар и Кичево, информира Автомотосојузот на Македонија во ...

Снег на планинските премини

OhridNews - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија Пат.

Еве каде вее од утрово

Пулс24 - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП “Македонија пат“.

Возете внимателно, има појава на магла и одрони на патиштата

Centar - 12.02.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци на кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“.