TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали новиот разговор на Груевски со Јанкуловска за смртта на Нешковски фрла ново светло за убиството?

Канал5 - 12.07.2019

Дали новата, целосна снимка од разговорот меѓу Груевски и Јанкуловска, фрла ново светло на случајот со убиството на Мартин Нешковски? Експремиерот во новиот стус на ФБ од Будимпешта напиша дека таа е доказ дека Заев манипулирал со јавноста и ...

30-ка со кромид препорачува Груевски

ММС - 12.07.2019

Над 12 минути трае снимениот разговор меѓу поранешната министерка Гордана Јанкуловска и екс премиерот Никола Груевски за убиството на Мартин Нешкоски. Дел од оваа снимка беше презентирана од страна на Зоран Заев, во време кога се објавуваа снимените ...

Има ли манипулација со бомбите за Мартин Нешковски, на социјалните мрежи се појави целосен разговор меѓу Јанкуловска и ...

Сител - 12.07.2019

Премиерот Заев објавил само еден дел од телефонскиот разговор меѓу Груевски и Јанкуловска за случајот Мартин Нешковски. Целата верзија на разговорот која Ел Чека прво ја објави а потоа ја избриша од социјалните мрежи фрла комплетно ново светло врз ...

Заев: објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

24 Вести - 12.07.2019

Откако на профилот на Ел Чека беше објавена нова „бомба“ на која разговараат тогашниот премиер Никола Груевски и министрката за внатрешни Гордана Јанкулоска за убиството на Мартин Нешковски – а телефонскиот разговор од прфилот на Ел Чека е веќе ...

Груевски сподели „целосна“ бoмбa за Мартин Нешкоски, тврди дека Заев мaнипулиpaл со народот и семејството

365 - 12.07.2019

Доцна синоќа на Фејсбук, експремиерот во бегство/азил – Никола Груевски, сподели статија од нему омилениот, се чини, портал „Инфомакс“, во која е реобјавена „нова“ снимка од телефонскиот разговор меѓу Груевски и тогашната министерка за внатрешни ...

Јалови правдања на Заев за манипулирањето со убиството на Мартин Нешковски

Нетпрес - 12.07.2019

Откако на социјалните мрежи се објави комплетната снимка од телефонскиот разговор помеѓу поранешниот премиер, Никола Груевски и екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за убиството на Мартин Нешковски, премиерот Зоран Заев кој ...

Груевски преку фејсбук го обвинува Заев за манипулација со „бомбата“ за Нешковски

Алсат-М - 12.07.2019

Поранешниот премиер, Никола Груевски, кој ужива политички азил во Будимпешта, доцна синоќа повторно се огласи преку својот Фејсбук профил, обвинувајќи дека актуелниот премиер Зоран Заев манипулирал со јавноста кога ја објавил „бомбата“ за Мартин ...

Заев: Содржината на "бомбите" е таа која јас ја поседував

Сител - 12.07.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека не знаел оти објавениот разговор меѓу Груевски и Јанкуловска за убиството на Мартин Нешковски не е целосен. Тој по денешната посета на археолошкиот локалитет Стоби изјави дека објавената содржина на бомбата била ...

Груевски ги обвинува Заев и СДСМ за манипулации со „бомбите“

Deutsche Welle - 12.07.2019

Експремиерот Никола Груевски повторно се огласи преку Фејсбук од каде ги критикува премиерот Заев и неговата партија дека манипулирале со снимките од „бомбите“ за Мартин Нешковски, Никола Младенов и Смилковското езеро.

Заев: Објавивме сѐ што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

+инфо - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Костадинов: Новата снимка потврди дека Груевски и Јанкуловска го криеле убиството на Нешковски

iPortal - 12.07.2019

Најпрво сите знаеме, цела македонска јавност знае дека Никола Груевски не треба да пишува статуси на фејсбук од Будимпешта и да се слика со старлети, туку треба да се врати во државата и да си ја одлежи казната затвор согласно правосилната судска ...

Сепак биле „сечени, лепени, монтирани“!

Антропол - 12.07.2019

Вчера, на руски социјални мрежи (ова преоѓа во навика), излезе целата снимка помеѓу тогашниот премиер Никола Груевски и тогашната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, во којa тие разговараат за смртта на младиот Мартин Нешковски.

Нова „бомба“ за Нешковски: „Урко лаже ко Циган“ѝ вели Груевски на Јанкулоска

24Инфо - 12.07.2019

„Лаже ко циган“ ѝ вика поранешниот премиер Никола Груевски на министерката Гордана Јанкулоска за неговиот телохранител Дејан Митковски Урко во новата „бомба“ која ја објави Ел Чека. Станува збор за телефонски разговор помеѓу Никола Груевски и ...

Ел Чека објави, па ја избриша “целата“ бомба за убиството на Мартин Нешковски (АУДИО)

Expres - 12.07.2019

„Лаже ко циган“ ѝ вика поранешниот премиер Никола Груевски на министерката Гордана Јанкулоска за неговиот телохранител Дејан Митковски Урко во новата „бомба“ која ја објави Ел Чека а се однесува на убиството на Мартин Нешковски.

Груевски за Заев: Каков нечовек кој вака ги остварува своите цели ?

Магазин - 12.07.2019

Свесно манипулираше со народот… Со семејствата на Мартин Нешковски, Никола Младенов, убиените деца кај Смилковското езеро, со искрените луѓе кои верува на се што слушаа и што им беше сервирано, но и со целата домашна и меѓународна јавност, домашни и ...

ПУКНА НОВА „БОМБА“: Заев и СДСМ лaжeлe и мoнтиpaлe пpиcлyшкувaни paзговори за случајот „Мартин Нешковски“

Магазин - 11.07.2019

Деновиве Ел Чека објави досега телефонски разговор помеѓу Никола Груевски и Гордана Јанкуловска, а во врска со yбиcтвoтo на Мартин Нешковски кој во минатото само дeлyмно беше објавен. Разговрот, и профилот на Ел Чека вчера вeчер околу 01.00 часот по ...

Груевски го обвини Заев дека манипулирал со јавноста кога ја објавил „бомбата“ за Нешковски

Скопје1 - 11.07.2019

Поранешниот премиер, Никола Груевски, доцна синоќа повторно се огласи преку својот Фејсбук профил, обвинувајќи дека актуелниот премиер Зоран Заев манипулирал со јавноста кога ја објавил „бомбата“ за Мартин Нешковски во 2015-та година.

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

Сител - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Костадинов: Новата снимка потврди дека Груевски и Јанкуловска го криеле убиството на Нешковски (ВИДЕО)

Локално - 12.07.2019

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов на новинарско прашање како го коментира најновиот статус на фејсбук на екс премиерот и бегалец од правдата Никола Груевски, кој вели дека за време на проектот „Вистината за Македонија“, биле ...

Нова „бомба“ за Нешковски: „Урко лаже ко Циган“ѝ вели Груевски на Јанкулоска

iPortal - 12.07.2019

Лаже ко циган“ ѝ вика поранешниот премиер Никола Груевски на министерката Гордана Јанкулоска за неговиот телохранител Дејан Митковски Урко во новата „бомба“ која ја објави Ел Чека. Станува збор за телефонски разговор помеѓу Никола Груевски и Гордана ...

Ел Чека го дообјаснува случајот”Нешковски” – Груевски барал апсење на “вмровци” и сите одговорни (ВИДЕО)

Expres - 12.07.2019

Кичевчанецот што од САД објавува аудио бомби за ДУИ објавува снимени материјали кои фрлаат нова светлина на случајот Мартин Нешковски и укажуваат дека тогашниот премиер Груевски и министерката Јанкуловска не се однесувале како што сакаше да прикаже ...

Груевски за Заев: Свесно манипулираше со народот, со семејствата на Нешковски, Младенов и убиените деца од Смилковско

Press24 - 11.07.2019

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук објави статус во кој вели дека Заев свесно манипулира со народот со цел да го прикаже во најлошо светло. „Свесно манипулираше со народот… Со семејствата на Мартин Нешковски, Никола Младенов, убиените ...

Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски, вели Заев

Фокус - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

(Видео) Костадинов: Новата снимка потврди дека Груевски и Јанкулоска го криеле убиството на Нешковски

Макфакс - 12.07.2019

Никола Груевски не треба да пишува статуси на „Фејсбук“ од Будимпешта и да се слика со старлети, туку треба да се врати во државата и да си ја одлежи казната затвор согласно правосилната судска пресуда.

Груевски: Каков нечовек треба да е некој за вака да ги остварува своите цели?

Република - 11.07.2019

Свесно манипулираше со народот… Со семејствата на Мартин Нешковски, Никола Младенов, убиените деца кај Смилковското езеро, со искрените луѓе кои верува на се што слушаа и што им беше сервирано, но и со целата домашна и меѓународна јавност, домашни и ...

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

Независен - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

(ВИДЕО) Koстадинов: Новата снимка потврди дека Груевски и Јанкуловска го криеле убиството на Нешковски

Бриф - 12.07.2019

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов по прашање на новинар на денешната прес конференција го искоментира најновиот статус на фејсбук на екс премиерот Никола Груевски, кој вели дека за време на проектот „Вистината за Македонија”, биле пуштени само ...

ГРУЕВСКИ: Монструознa е манипулацијата на Заев со семејствата на Нешковски, Младенов, убиените деца кај Смилковско и со ...

Денешен - 12.07.2019

Свесно манипулираше со народот… Со семејствата на Мартин Нешковски, Никола Младенов, убиените деца кај Смилковското Езеро, со искрените луѓе кои верува на се што слушаа и што им беше сервирано, но и со целата домашна и меѓународна јавност, домашни и ...

Заев: Објавивме сѐ што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

Либертас - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

(ВИДЕО) Костадинов: Новата снимка потврди дека Груевски и Јанкуловска го криеле убиството на Нешковски

А1 On - 12.07.2019

Најпрво сите знаеме, цела македонска јавност знае дека Никола Груевски не треба да пишува статуси на фејсбук од Будимпешта и да се слика со старлети, туку треба да се врати во државата и да си ја одлежи казната затвор согласно правосилната судска ...

Груевски: Се дозна вистината дека Заев манипулираше со разговорите за смртта на Мартин Нешкоски

MakPress - 12.07.2019

Поранешниот премиер Никола Груевски на својот Фејсбук профил објави статус во кој вели дека Заев свесно манипулира со народот со цел да го прикаже во најлошо светло. „Свесно манипулираше со народот… Со семејствата на Мартин Нешковски, Никола ...

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

Нетпрес - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Новата снимка потврди дека Јанкулоска и Груевски го криеле убиството на Нешкоски

24Инфо - 12.07.2019

Костадин Костадинов, пратеникот на СДСМ го коментираше најновиот статус на фејсбук на екс премиерот Никола Груевски, кој вели дека за време на проектот “Вистината за Македонија”, биле пуштени само одделни исечоци од целосните снимки кои одговараат ...

Груевски тврди дека Заев ,,фашистички и монструозно“ ги монтирал ,,бомбите“ за да дојде на власт

AKO - 12.07.2019

Само неколку часа откако во македонските медиуми беше објавена фотографија на која Груевски позира на бизнис забава во Будимпешта, Груевски возврати со напад врз Заев и тврдење дека ,,фашистички и монструозно“ ја монтирал ,,бомбата“ за Мартин ...

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

Локално - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Костадинов: Новата снимка потврди дека Груевски и Јанкуловска го криеле убиството на Нешковски

Скопје1 - 12.07.2019

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов одговарајќи на новинарско прашање вели дека Новата снимка потврди дека Груевски и Јанкуловска го криеле убиството на Нешковски. „Најпрво сите знаеме, цела македонска јавност знае дека Никола ...

Груевски по објавената бомба за убиството на Нешковски: Заев фашистички монструозно манипулираше со народот

+инфо - 12.07.2019

Свесно манипулираше со народот… Со семејствата на Мартин Нешковски, Никола Младенов, убиените деца кај Смилковското езеро, со искрените луѓе кои верува на се што слушаа и што им беше сервирано, но и со целата домашна и меѓународна јавност, домашни и ...

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

А1 On - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Новата снимка потврди дека Јанкулоска и Груевски го криеле убиството на Нешкоски

Либертас - 12.07.2019

-Најпрво сите знаеме, цела македонска јавност знае дека Никола Груевски не треба да пишува статуси на фејсбук од Будимпешта и да се слика со старлети, туку треба да се врати во државата и да си ја одлежи казната затвор согласно правосилната судска ...

Груевски: Заев свесно манипулираше со судбини на луѓето за да ме оцрни

24Инфо - 12.07.2019

Експремиерот Никола Груевски на Фејсбук објави статус во кој вели дека Заев свесно манипулира со народот со цел да го прикаже во најлошо светло. Тој ја коментираше веста од „Инфомакс“ за новата „бомба“ за случајот со Мартин Нешковски каде за разлика ...

Груевски по објавената бомба за Нешковски: Заев свесно манипулираше со народот

Нетпрес - 12.07.2019

Свесно манипулираше со народот… Со семејствата на Мартин Нешковски, Никола Младенов, убиените деца кај Смилковското езеро, со искрените луѓе кои верува на се што слушаа и што им беше сервирано, но и со целата домашна и меѓународна јавност, домашни и ...

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

1tv - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Новата снимка потврди дека Груевски и Јанкуловска го криеле убиството на Нешковски

Centar - 12.07.2019

Одговор на новинарско прашање, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ П: Костадинов, како го коментирате најновиот статус на фејсбук на екс премиерот Никола Груевски, кој вели дека за време на проектот“Вистината за Македонија”, биле ...

Груевски за Заев: Свесно манипулираше со народот, со семејствата на Нешковски, Младенов и убиените деца од Смилковско

PressingTV - 12.07.2019

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук објави статус во кој вели дека Заев свесно манипулирал со народот со објавувањето на „бомбите“. Тој тврди дека аудио матерјалот за убиството на Мартин Нешковски се монтирани снимки кои создаваат ...

Груевски со навреди кон Заев по снимката на Ел Чека за Мартин Нешковски

Фокус - 12.07.2019

Осудениот екс премиер, Никола Груевски, кој е во бегство во Будимпешта, објави нов статус каде употребува навреди кон премиерот, Зоран Заев. Груевски го нарекува Заев, нечовек, монструм и инфериорен.

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

Слободен Печат - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Костадинов: Груевски наместо да се слика со старлети, да се врати и да оди во затвор

Фокус - 12.07.2019

Никола Груевски не треба да пишува статуси на фејсбук од Будимпешта и да се слика со старлети, туку треба да се врати во државата и да си ја одлежи казната затвор согласно правосилната судска пресуда, вели портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, ...

Заев: Објавивме се што знаевме за Мартин Нешковски

Press24 - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Груевски го нападна Заев: Тој е нечовек, монструм и инфериорен

Слободен Печат - 12.07.2019

Статусот на Груевски е поттикнат од последната „бомба“ на Ел Чека каде е објавен целиот разговор меѓу него и Јанкулоска, по што профилот на Ел Чека беше избришан од Фејсбук. Азилантот и екс премиер Никола Груевски од Будимпешта, објави нов статус, ...

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

PressingTV - 12.07.2019

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.