TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Huawei Mate 40 Pro доби Bluetooth сертификат

USB - 16.09.2020

Пред Huawei Mate 40 серијата е необичен период, со оглед на тоа дека неодамнешните извештаи сугерираа дека надвор од Кина нема да биде објавена пред 2021. година. Huawei исто така очекува пад од 30 проценти во испораката на новиот премиум телефон.

Huawei доби сертификат за Mate 40 Pro, но лансирањето ќе почека?

Телефони.мк - 16.09.2020

Huawei по долго чекање уште од јули доби сертификат за новиот премиум фаблет Mate 40 Pro за внатрешни компоненти за поврзување на мрежи. Сепак, иако се обезбедени главните сертификати Huawei се уште има дилеми дали воопшто ќе го лансира фаблетот ...

Huawei Matebook X Pro - Совршен лаптоп за работа од дома и врвни резултати

Фактор - 16.09.2020

Изборот на лаптоп секогаш треба да се води од неколку основни параметри како преносливост, ефикасност и стабилни перформанси. Со промената на работниот процес, намалувањето на присуството во канцеларија и работа од дома или далечина повеќе од ...

Искрена љубов базирана на доверба и квалитет - мојот омилен пријател и соработник HUAWEI MateBook X Pro 2020

Црнобело - 15.09.2020

И додека маските и средствата за дезинфекција ни се „must have“, „must have“ ни е и брз и ефикасен компјутер на сите оние кои периодов работиме од дома. Со таков под рака и со шолја квалитетно кафе дефинитивно нема да ѝ се предадеме на летаргијата и ...